CNN Prima News elektromobily

elektromobily

Výpis příspěvků ke štítku „elektromobily“

Padne zákaz spalovacích motorů? Hegemoni elektromobility řadí zpátečku

19. srpna 2022 14:14

Evropské velmoci v segmentu elektromobilů šlapou na brzdu. Vystřízlivění přichází na straně zákazníků i samotných států. Zájem o nové vozy na elektrický pohon opadá nejen v Norsku, jež je považováno za světového elektromobilního hegemona číslo jedna, ale také v Německu, kde energetická krize spojená s ruskou agresí na Ukrajině vyvolala zásadní dotační škrty. Na plánech Evropské unie na totální zákaz spalovacích motorů od roku 2035 se však zatím nic nemění.

Mercedes-Benz EQB 300 klame tělem. Jeho konstrukční trik nabízí několik výhod

20. července 2022 17:07

Snaha přiblížit elektromobily denní realitě a uživatelské použitelnosti zatím dělá spíše nesmělé krůčky, praktický Mercedes už ale dokáže nějaká ta reálná pozitiva nabídnout. Neurve vám vnitřní orgány dynamikou, nabídne však příjemný a velký vnitřní prostor a při troše rozvahy v pravé noze se s ním už dá bez obav cestovat dál než za humna. A někdy i zpět.

Konkurence pro elektrické koloběžky? Audi bude vyrábět rikšu na baterky

23. června 2022 14:45

Audi ohlásilo spolupráci s německo-indickým startupem Nunam, se kterým začínají pracovat na výrobě ikonických dopravních prostředků typických pro asijské země. Rikši budou pohánět akumulátory, které doslouží v elektromobilech. Ulevit by se tak mohlo znečištění vzduchu například v Indii, která je v tomto ohledu třetí nejhorší zemí světa. Konkurence to ale může být i pro elektrické koloběžky, které získávají čím dál větší oblibu i u nás.

Elektromobily jsou budoucnost. Zákaz spalovacích motorů jim ale neprospěje, míní expert

14. června 2022 08:36

Nástup elektromobilů je nevyhnutelný, jsou zkrátka a dobře naší budoucností. Regulace zaměřená proti autům se spalovacími motory z dílny Evropské unie, která má elektromobilitu podpořit, však vozům nové generace moc neprospěje. Ve vysílání Partie PLUS to řekl redaktor CNN Prima NEWS specializující se na autoprůmysl Jan Markovič. Rozhodnutí EU podle něj pouze ještě více rozevře nůžky mezi chudými a bohatými.

Renault Mégane E-Tech 160 R.S. Line: Musí se rozmyslet, kým vlastně je

7. června 2022 16:00

Jeden spalovací motor a dva elektromotory, to je tajemství vozu Renault Mégane E-Tech 160, francouzského hatchbacku, který pracuje s plug-in hybridní technologií. Pořídit si ho můžete i ve sportovním paketu R.S. Line, přesně jako jsme si ho zkusili my v redakčním testu. Výsledek? Mégane umí dát od každého kus, ale ani jedno pořádně.

Norma Euro 7 dopadne i na elektromobily. Auta musí splnit přísné podmínky pro brzdy

7. června 2022 11:26

Nástup platnosti emisní normy Euro 7 se stále odkládá, řešit totiž bude i problémy spojené s elektromobilitou. Kromě produkce emisních částic spalovacími motory se zaměří také na znečišťování životního prostředí brzdovým systémem, což se logicky přímo týká i vozidel s jiným než výlučně spalovacím pohonem. Elektromobily by vzhledem ke své vyšší hmotnosti mohly být dokonce v nevýhodě.