CNN Prima News elektromobily

elektromobily

Výpis příspěvků ke štítku „elektromobily“

Hřib ukončí podporu elektromobilů, již nebudou parkovat zdarma. Mnozí uvažují o prodeji

Praha zřejmě ukončí velký benefit, kterým řidiče motivovala k nákupu elektromobilů. Město by mohlo s platností od ledna 2024 zrušit možnost elektromobilů parkovat v jakékoliv městské části zdarma, nastínil náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Podle jeho předchůdce Adama Scheinherra (Praha sobě) bylo od počátku jasné, že takový benefit nepotrvá věčně. Někteří majitelé elektromobilů zvažují, zda raději své vozidlo neprodat.

Zákaz přepravy elektromobilů. Ničivý požár trajektu přiměl rejdaře k zásadnímu opatření

Norské rejdařství Havila Kystruten oznámilo, že na palubu jednoho ze svých trajektů nepovolí vjezd elektrickým, hybridním ani vodíkovým automobilům. Učinilo tak v reakci na loňský požár nákladní lodi Felicity Ace, který vznikl v důsledku vznícení jednoho z převážených elektromobilů. Situace je o to pikantnější, že loď norského rejdařství má elektrifikovaný pohon.

Deset let starý elektromobil ujel málo už jako nový. Ojetý se sotva dokodrcá pro rohlíky

Alfou a omegou všech technických parametrů elektromobilů je jejich dojezd. Zatímco nové modely na elektřinu jsou na jedno nabití nezřídka schopny překonat i více než pětisetkilometrovou vzdálenost, starší typy mají někdy problémy i s pětinovou porcí, nehledě na delší dobu nabíjení. Britský novinář si koupil deset let starý elektrický Nissan Leaf, aby zjistil, jak se s jedním z pionýrů mezi elektromobily žije v praxi.

Elektromobily už využívají i pohřebáci. Kvůli tichému chodu i emisním zákazům

Nizozemský výrobce využil neoddiskutovatelnou výhodu elektromobilu a upravil jej na pohřební vůz. Tichý chod a nulové emise přestavěné Tesly přispívají k dokonalé důstojnosti posledního rozloučení. V západní Evropě totiž řeší mimo jiné i omezení přístupu aut se starším spalovacím motorem do center některých měst, kde bývají nezřídka umístěny hřbitovy, pohřební ústavy i krematoria.

Padne zákaz spalovacích motorů? Hegemoni elektromobility řadí zpátečku

Evropské velmoci v segmentu elektromobilů šlapou na brzdu. Vystřízlivění přichází na straně zákazníků i samotných států. Zájem o nové vozy na elektrický pohon opadá nejen v Norsku, jež je považováno za světového elektromobilního hegemona číslo jedna, ale také v Německu, kde energetická krize spojená s ruskou agresí na Ukrajině vyvolala zásadní dotační škrty. Na plánech Evropské unie na totální zákaz spalovacích motorů od roku 2035 se však zatím nic nemění.

Mercedes-Benz EQB 300 klame tělem. Jeho konstrukční trik nabízí několik výhod

Snaha přiblížit elektromobily denní realitě a uživatelské použitelnosti zatím dělá spíše nesmělé krůčky, praktický Mercedes už ale dokáže nějaká ta reálná pozitiva nabídnout. Neurve vám vnitřní orgány dynamikou, nabídne však příjemný a velký vnitřní prostor a při troše rozvahy v pravé noze se s ním už dá bez obav cestovat dál než za humna. A někdy i zpět.