CNN Prima News Etiopie

Etiopie

Výpis příspěvků ke štítku „Etiopie“

Bizarní diskvalifikace ze závodu kvůli podrážkám. Jeden z běžců navíc u cíle zemřel

12. září 2021 16:54

Etiopský běžec Derara Hurisa přišel kvůli neregulérním botám o vítězství ve Vídeňském maratonu. Po závodě byl diskvalifikován, protože podrážka jeho maratonek měla tloušťku 50 milimetrů, tedy o deset více, než povolují pravidla. Vítězství spojené s prémií 15 tisíc eur, tedy téměř 400 tisíc korun, připadlo Keňanovi Leonardu Langatovi, který doběhl v čase 2:09:25, tři sekundy za Hurisou. Při závodě navíc došlo i k tragédii – jeden z účastníků v závěru závodu zkolaboval a zemřel.

Vědce děsí komár. Přenáší exotickou nemoc ve městech, hrozí masivní rozšíření nákazy

8. února 2021 15:38

V afrických městech se objevuje asijský komár nebezpečně rychle přenášející smrtící malárii. To může mít devastující dopad na tamní obyvatele, informoval web CNN. V některých oblastech totiž centra měst dosud byla jediným útočištěm před touto nemocí. Vědci proto žádají, aby byla rychle přijata opatření proti šíření tohoto druhu komára.

Řežeme pod sebou větev a říkáme tomu pokrok, varuje novinářka Pavla Jazairiová

9. ledna 2021 12:47

Novinářka Pavla Jazairiová se o takzvané rozvojové země zajímá od roku 1965. Známy jsou její rozhlasové a knižní reportáže, kniha Z Etiopie a odjinud je v pořadí její dvacátou. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovoří třeba o tom, zda existuje „pravé hodnoty“ společné všem národům nebo jak dokázala zpacifikovat mužský mejdan v Pákistánu.

Loni dostal Nobelovu cenu míru. Letos poslal etiopský premiér proti rebelům armádu

21. listopadu 2020 21:58

V roce 2019 získal etiopský premiér Abiy Ahmed Nobelovu cenu míru za úsilí o dosažení míru a iniciativu při řešení pohraničního konfliktu se sousední Eritreou. Letos v listopadu poslal armádu proti rebelům v regionu Tigraj na severu země. Ofenziva si vyžádala v sobotu devět obětí mezi civilisty ve městě Adigrat. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na vedení etiopského státu Tigraj.