reklama

Eva Burešová o závislostech: Cigaret i alkoholu se vzdala, bez čeho ale žít nedokáže?

Herečka Eva Burešová se zúčastnila slavnostního otevření centra pro léčbu závislostí Alkos. Spolu se svými kolegy Danou Batulkovou, moderátorem Honzou Dědkem a hercem Martinem Písaříkem se stali kmotry nového centra. Za jeho vznikem stojí abstinující alkoholička a spisovatelka Michaela Duffková, která se rozhodla lidem se závislostmi pomáhat systémově. Burešová pak během večera prozradila, že sama donedávna bojovala s jednou závislostí.

reklama

„Z Míši jsem úplně hotová. Je spousta lidí, kteří mají problémy, vyřeší je a jdou dál. Ale ona, ačkoliv si svůj problém vyřešila, pomáhá velmi aktivně ostatním a to se mi moc líbí,“ řekla hvězda seriálu Slunečná.

Sama Burešová uvedla, že se teprve nedávno zbavila závislosti na cigaretách. Herečka kouřila v mládí, znovu se k zlozvyku vrátila po rozchodu s otcem svého syna, což přiznala pro pro Super.cz. Kromě cigaret se Burešová už dříve vzdala také alkoholu. „Už nepiju. Dám si sladké pivo, ale moc to nepotřebuji, nedělá mi to dobře. Nepatřím k umělcům, kteří za večer vypijí láhev vína,“ upřesnila zpěvačka. A na čem bude herečka závislá vždy? „Na lásce. Na té jsem hodně závislá,“ přiznala.

Zbavovala se stresu

Na křtu se pak spolu se svými kolegy zúčastnila skupinové terapie, která ji téměř dohnala k slzám. Pod odborným vedením se například naučili zbavit stresu. „Mně se chce brečet, radši mě netočte,“ řekla Burešová.

Za vznikem centra Alkos stojí Michaela Duffková. Autorka knih Zápisník alkoholičky a Zápisník abstinentky a držitelka ceny Magnesia Litera. Centrum otevřela už v dubnu, šlo však o zkušební provoz. „Vyhledávají nás také lidé, kteří si potřebují ujasnit směr v životě a kteří prožívají menší krizi. Máme za sebou období covidu, hodně lidí to semlelo, něco je trápí a právě i tito klienti nás navštěvují,“ uvedla Duffková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?
Vláda

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama

Domácí zpravodajství

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

reklama