reklama
CNN Prima News centrum

centrum

Výpis příspěvků ke štítku „centrum“

Eva Burešová o závislostech: Cigaret i alkoholu se vzdala, bez čeho ale žít nedokáže?

14. listopadu 2021 20:45

Herečka Eva Burešová se zúčastnila slavnostního otevření centra pro léčbu závislostí Alkos. Spolu se svými kolegy Danou Batulkovou, moderátorem Honzou Dědkem a hercem Martinem Písaříkem se stali kmotry nového centra. Za jeho vznikem stojí abstinující alkoholička a spisovatelka Michaela Duffková, která se rozhodla lidem se závislostmi pomáhat systémově. Burešová pak během večera prozradila, že sama donedávna bojovala s jednou závislostí.

Scheinherr: U Karlova mostu chceme o třetinu méně aut. Mýto přijde, až se dostaví okruh

9. srpna 2021 16:01

V historických částech Prahy by mělo jezdit až o 30 procent méně aut. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Vyjádřil se také k plánovanému mýtnému a zdražení MHD, ke kterému došlo od srpna. „Zdražení nastalo po dvaceti letech. Musíme si uvědomit, jaké výplaty tehdy byly. Rostly i ceny energií, díky kterým spoje jezdí. Zvyšování ceny se neubráníme,“ prohlásil Scheinherr.

Ve Zlíně to vře. Radnice chce stavět byty pro schizofreniky, místní podávají žalobu

19. července 2021 22:59

Ve zlínské čtvrti Letná to vře. Části obyvatel se nelíbí, že město chce v této hustě obydlené lokalitě na podzim začít stavět byty pro lidi trpící schizofrenií. Investici za několik desítek milionů korun nezastavila ani petice, a tak místní jako poslední krok zvolili žalobu, kterou chtějí zvrátit vydání stavebního povolení.

Ženy pijí tajně. Doma si klidně dají i dvě flašky, říká abstinující alkoholička

24. června 2021 15:28

Téměř čtyři roky se abstinující alkoholička Michaela Duffková pití nedotkla. O svých zkušenostech s léčbou a abstinencí píše blog, na jehož základě vydala již dvě knihy: Zápisník alkoholičky a Zápisník abstinentky. Za první dílo obdržela ocenění Magnesia Litera, letos v květnu pak otevřela vlastní centrum pro léčbu Alkos. „Pití u žen je specifické, pijí skrytě, to byl i můj případ,“ uvedla v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

17. května 2021 23:25

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama