CNN Prima News centrum

centrum

Výpis příspěvků ke štítku „centrum“

Hřib musel sklonit hlavu. Praha na příkaz vlády opět otevře centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

30. června 2022 18:45

Praha 11. července opět otevře centrum pro uprchlíky z Ukrajiny. Po jednání pražského krizového štábu primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl novinářům, že krok vychází z rozhodnutí vlády. Město nicméně podle něj nemá ubytovací kapacity, takže centrum bude Ukrajincům poskytovat jen nouzové přenocování ve stanových táborech a zprostředkovávat státní lůžka.

USA otřásají další masové střelby. Ve Filadelfii zemřeli tři lidé, v Phoenixu 14letá dívka

5. června 2022 15:36

USA řeší další masové střelby, a to rovnou ve třech městech. Ve Filadelfii několik střelců bezhlavě zaútočilo na lidi v ulici plné podniků. Zastřelili tři osoby, dalších dvanáct zranili. V Phoenixu pak neznámý člověk zavraždil teprve 14letou dívku při přestřelce v obchodním domě. Dalších osm lidí utrpělo zranění. V neděli ráno došlo ke střelbě i v Tennessee, zemřeli tři lidé a dalších čtrnáct utrpělo zranění.

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

2. června 2022 06:45

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Díky návštěvě premiérů nebyl Kyjev ostřelován. Měli by tam jezdit na turnusy, říká Hřib

15. března 2022 23:25

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se v pořadu 360° vyjádřil k cestě premiéra Petra Fialy (ODS) a dalších státníků do Kyjeva. Je rád, že na Ukrajinu odjeli, měl však obavy o jejich bezpečnost. Vyzdvihl zajímavý fakt: „Pokud v úterý nebyl Kyjev bombardován, tak bych šel dokonce do toho, aby tam evropští státníci jezdili na turnusy,“ podotkl. Uvedl, že by se mohlo jednat o zajímavé řešení, jak zabránit civilním ztrátám.

Štáb se z ostřelovaného Charkova přesunul do Poltavy. Lidé tam pomáhají, jak mohou

2. března 2022 15:18

Reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová a kameraman Ján Schürger se z těžce ostřelovaného Charkova přemístili do zhruba 150 kilometrů dalekého města Poltava. Ohlásili se z humanitárního centra, kam lidé nosí vše, co mohou. Místní se snaží pomáhat jak civilistům, tak vojákům, kteří Charkov brání. Předání potřebných věcí však provází komplikace.

Paříž drasticky omezí průjezd centrem. Ubydou zácpy a sníží se emise, slibují radní

20. února 2022 09:34

Paříž za dva roky citelně omezí průjezd městem. Plán má eliminovat přibližně polovinu denních jízd autem přes centrum francouzské metropole. Tento týden radnice představila podrobnosti plánu a hlavně datum, kdy k omezení přistoupí. Omezení začne platit v roce 2024, kdy se v Paříži mají konat letní olympijské hry, informovala agentura Bloomberg.