CNN Prima News centrum

centrum

Výpis příspěvků ke štítku „centrum“

Nejméně 13 mrtvých po ruském náletu na Černihiv. Rakety měly zasáhnout centrum města

Nejméně 13 lidí zahynulo a přibližně 60 bylo zraněno při ruských vzdušných úderech na severoukrajinské město Černihiv, uvedl ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko. Pátrací a záchranná operace podle starosty města Oleksandra Lomaka nadále pokračuje. Úřady také upozornily na množství zraněných a prosí obyvatele, aby darovali krev. Šéf oblastní správy Vjačeslav Čaus na Telegramu informoval o třech zásazích v centru města. Podle Lomaka Rusové zasáhli „objekty sociální infrastruktury“.

Vánoční strom rozzářil Staroměstské náměstí. Letos je v duchu filmu Tři oříšky pro Popelku

Na Staroměstském náměstí se v sobotu v 16:30 rozzářil vánoční smrk původem z Českolipska. Již během dne zde bylo mnoho lidí a v době, kdy se strom rozsvítil, bylo náměstí zcela plné návštěvníků a turistů. Smrk osvítilo osm kilometrů světelných kabelů a nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu Tři oříšky pro Popelku. Strom ozdobilo 350 vánočních koulí v červené, žluté a zlaté barvě a 60 vánočních hvězd, které vytiskla 3D tiskárna z recyklovatelného plastu. Generálka rozsvícení stromu se uskutečnila již v pátek.

Sehnat asistenta pro autistu? Horor. Absolutní nezájem, kritizují zoufalí rodiče český systém

Málo odborníků, dlouhé čekací lhůty a bezmoc při jednání na úřadech. I s těmito problémy se potýkají rodiče dětí, které mají poruchu autistického spektra. Někteří čekají na potvrzení nebo stanovení diagnózy i několik let. Kvůli tomu mají třeba děti zbytečně odklad nástupu do školky a rodiče musí nedobrovolně oddalovat nástup do práce. Což mimo jiné přináší mnohým z nich i finanční problémy.

Vjezd do centra za 200 korun. Praha chce od Nového roku zpoplatnit cesty do srdce metropole

Praha od začátku příštího roku zavede zpoplatnění vjezdu do některých částí centra. Informaci uvedl na sociálních sítích vedoucí odboru dopravy Prahy 14 Petr Vomáčka. Za vjezd na vybrané komunikace v historickém jádru hlavního města by řidiči měli zaplatit 200 korun. Opatření by se mělo týkat například oblasti památkové zóny Malé Strany či u Smetanova nábřeží. Podle náměstka primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba (Piráti) by to mělo zamezit například zpožďování tramvají v těchto místech. Mluvčí Ústředního automotoklubu ČR Igor Sirota ve vysílání CNN Prima NEWS zpochybnil, zda takový krok přichází ve vhodnou dobu – tedy ještě před dokončením zásadních dopravních staveb v metropoli.

Naháč v nákupním centru. S mužem pohoršujícím veřejnost v Žilině se vypořádali strážníci

O nezvyklý pohled se postaral dospělý muž v Žilině, který se po městě a nákupním centru Mirage procházel tak, jak ho „pán Bůh stvořil“. Svou nahotou přítomné pohoršoval, na místo tak byli přivoláni strážníci. Před nimi se však dal naháč na útěk, začalo tak nahánění, které skončilo tím, že dotyčný skončil zpacifikovaný na zemi. O incidentu informoval web zilinak.sk.

Hvězda amerických filmů bude v Moskvě trénovat budoucí vojáky. Mají potenciál, říká Seagal

Steven Seagal dal o sobě opět vědět. Přímo v centru Moskvy tento týden otevřel národní centrum aikida. V něm budou trénovat mladí lidé, kteří chtějí v budoucnu vstoupit do armády nebo dalších složek ruských ozbrojených sil. Herec se podporou ruského vládce Vladimira Putina nikterak netají a v minulosti už také posloužil ruské propagandě k ospravedlnění invaze na Ukrajinu.