CNN Prima News závislost

závislost

Výpis příspěvků ke štítku „závislost“

Čekají nás šokově vysoké ceny energií, řekl Fiala v projevu. Hodlá dostat ČEZ pod kontrolu

22. června 2022 20:03

České občany čekají v příštích měsících šokové nárůsty energií, které stát nemůže plošně kompenzovat. V mimořádném projevu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Jeho kabinet však podle něj připravuje řadu kroků, které mají zajistit stabilitu a energetickou bezpečnost. Dosáhnout cílů v energetice, tedy především nezávislosti na Rusku, podle něj však potrvá přibližně 2 až 5 let. Přesto předseda vlády občany ubezpečil, že Česká republika bude na příští topnou sezonu připravená.

Opioidní látku kratom si v Česku mohou koupit i děti. Zaspali politici s regulací?

18. června 2022 06:08

Kratom – stimulant, který lze v Česku koupit snadno a rychle. Usušené a slisované listy původem z jihovýchodní Asie vyhledávají především mladí dospělí. I přes značná rizika ministerstvo odložilo jeho zařazení na seznam návykových látek. Přední adiktolog Michal Miovský však upozorňuje, že kratom odpovídá halucinogenním látkám a má velmi blízko ke skupině označované jako tzv. nové syntetické drogy.

Macron přivítal Fialu. Řešili spolu energetickou nezávislost na Rusku i obranu Evropy

7. června 2022 18:47
Aktualizováno

Francouzský prezident Emmanuel Macron a český premiér Petr Fiala se na úterním večerním jednáním v Elysejském paláci shodli na významu předsednictví Rady Evropské unie, které Česko převezme od Francie 1. července. Jednání s Macronem bylo podle Fialy přátelské a věcné. Premiér při setkání s českými novináři ocenil, že se nejen mluvilo, ale zejména naslouchalo. Macrona zajímal pohled Prahy, české veřejnosti a střední Evropy na válku na Ukrajině, řekl Fiala. Významným tématem byla také energetická bezpečnost.

Green Deal není mrtvý, zní z ČEZ. Do 2030 vzniknou zelené zdroje o výkonu „tří Temelínů“

27. května 2022 14:48

Na Českou republiku tvrdě dopadá energetická krize způsobená ruskou invazí na Ukrajině. Podle některých politiků tak má současná situace vést ke konci přechodu na udržitelné zdroje energie, tzv. Green Dealu. Podle generálního ředitele společnosti ČEZ ESCO Kamila Čermáka to ale bude právě naopak. Válka podle něj pouze podtrhuje nutnost odstřihnout se od fosilních paliv, a tedy i závislosti na Rusku. Skupina ČEZ se totiž chystá během několika let vybudovat zdroje obnovitelné energie, které budou mít výkon jako tři Temelíny. Bude hrát prim slunce, vítr nebo voda?

Nesvéprávná Patrasová? Umře nebo někoho zabije, pošli ji léčit, radil Krampol Slováčkovi

25. května 2022 20:05

Autonehoda Dagmar Patrasové, ke které došlo v pondělí odpoledne, spustila spekulace, zda je herečka závislá na alkoholu. Odmítla totiž dechovou zkoušku. Ke stavu své dlouholeté přítelkyně se po havárii vyjádřil i herec Jiří Krampol. V rozhovoru pro Extra.cz uvedl, že jejímu manželovi Felixu Slováčkovi na oslavě narozenin promlouval do duše. Stav Patrasové přirovnal k zesnulé manželce Haně, která trpěla alkoholovou demencí.

Čína dál kurýruje Evropany. Řešení závislosti na čínských lécích zůstává jen na papíře

7. května 2022 07:48

Ještě před 30 lety Západ a Japonsko vyráběly 90 procent veškerých léčivých látek, dnes drtivou většinu produkce zajišťuje Čína. Týká se to důležitých antibiotik, vitaminu B nebo aspirinu. Přestože pandemie koronaviru ukázala, jak riskantní je závislost Evropské unie na dovozu léků z Číny, navržené řešení zatím zůstává jen na papíře.