CNN Prima News závislost

závislost

Výpis příspěvků ke štítku „závislost“

Co dělá látka HHC, k níž se přiznala Vaňková? Zvýší výkon, v extrémech ale vyvolá paranoiu

Kokain není jedinou návykovou látkou, které holduje nejeden vrcholový politik či manažer. Mnozí užívají také kanabinoid HHC, jenž se získává z konopí. Důvod je jednoduchý – umí výrazně zvýšit výkon i soustředění. Obzvlášť vytížení lidé po něm sahají například proto, aby dokázali udržet nelítostné pracovní tempo. V rozumné míře tolik uškodit nemůže, jakmile se ale užívání drogy vymkne kontrole, vyvolává pocity podrážděnosti a až paranoidní chování. „To už platí pro případy, kdy se látka užívá trošku intenzivněji,“ vysvětlil redakci CNN Prima NEWS adiktolog Michal Miovský.

Poslanci odvolali Köppla z RRTV, spojením s Babišem se měl dostat do střetu zájmů. Zváží soud

Sněmovna v úterý odvolala Daniela Köppla z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a to kvůli jeho střetu zájmů. Návrh podpořili poslanci koaliční většiny, opoziční zákonodárci byli proti. Köppl byl mimo jiné spojován s volebním týmem prezidentského kandidáta a předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Podle většiny dolní komory porušil zásadu nestrannosti a nezávislosti. Köppl se už dříve vůči výtkám hájil slovy, že zákon neporušil. Avizoval, že se v případě odvolání bude bránit u soudu.

Fanoušci Star Wars smutní. Herec zkolaboval a tragicky zemřel, objevil se i v Harrym Potterovi

V pouhých 56 letech zemřel herec Paul Grant. Do paměti fanoušků se zapsal zejména rolí jednoho z chlupatých Ewoků v sáze Star Wars. Objevil se však i v další oblíbené filmové sérii – v Harrym Potterovi. O smrti umělce informovala britská média s odkazem na rodinu. Grant tragicky zkolaboval u londýnského nádraží King's Cross, v neděli byl odpojen od přístrojů, které ho udržovaly při životě.

Měsíc bez kapky alkoholu? Experti popsali dopady krátkodobé abstinence nejen na vaše tělo

Ať už alkohol konzumujete pravidelně, nebo příležitostně, viditelné zlepšení na svém těle můžete pozorovat už po zhruba 30denním detoxu. Experti tím vyvrací mnohá tvrzení, dle kterých jsou abstinenční výzvy – jako Suchý leden v zahraničí nebo Suchej únor v Česku – zbytečné a nijak člověku v oblasti zdraví nepřispívají. Jako důkaz zmiňují studie a konkrétně pět výhod takzvaných suchých měsíců.