reklama

Eva Burešová, hvězda Slunečné, má nohy samou jizvu. Mohou za to úrazy na jevišti

Hvězda seriálu Slunečná Eva Burešová sbírá na jevištích jizvy. Alespoň to sama říká. Ve vysněné roli v Shakespearově hře jí to ale vůbec nevadí. Na premiérové představení ji přišla podpořit i původní představitelka role půvabné Perdity, těhotná Veronika Arichteva.

reklama

Eva Burešová se poprvé v Praze představila v roli Perdity v Shakespearově Zimní pohádce. Seznámení s jevištěm bylo pro herečku i tentokrát trochu bolestivé.„Jeviště je samozřejmě velmi nebezpečný prostor. Odřená kolena a ruce jsou u mě normální, když jsem hrála v muzikálu Jesus Christ Superstar, měla jsem jednu modřinu vedle druhé. Nemám hezké modelkovské nohy, ale mám hezké herecké nohy. Každá jizva je jedno představení,“ řekla na první pohled křehká herečka.

K tématu

V krásných prostorách Letní scény HAMU na Malostranském náměstí bude Eva po boku kolegů zvučných jmen, jako jsou Martin Hofmann, Saša Rašilov nebo Alena Mihulová, hrát až do 12. srpna. „Je tu spousta skvělých herců, které bych asi jen tak nepotkala, bála jsem se, ale byli na mě od začátku milí,“ přiznala Burešová.

Původní představitelkou půvabné Perdity byla Veronika Arichteva, která pohádkový příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků na čas opustila kvůli těhotenství. Evu si ale jako záskok vybrala sama a se zvládnutím role jí také pomáhala.

„Verunka přijela na naše první představení v Brně. Vzala si můj scénář, napsala mi do něj poznámky, před představením mě čekala zlomvazka s tričkem, které mělo nápis Bude prdel, což mě pozitivně nakoplo. A co je nejkrásnější, čekala celé představení v portále, aby mi mohla pomoci, kdyby něco. To se mi nikdy nestalo,“ pochvalovala si Eva podporu Veroniky

Hrát v jakémkoli díle od Shakespeara byl vždy Evin sen. „Je to určitá prestiž, když vás někdo osloví, abyste hráli na Letních shakespearovských slavnostech,“ dodala.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

Vláda

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda mimořádně zasedá na žádost ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO). Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO do 300 lidí. O rozhodnutí, které musí schválit Parlament. O zdravotní pomoci jedná Česko i s Německem a dalšími zeměmi než s USA, potvrdil Metnar. Tiskovou konferenci můžete v článku sledovat živě.

reklama
Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Stanley Cup je jako droga. Vyhrát jednou mi nestačí, svěřuje se hokejista Palát
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR
Další články
reklama
reklama