reklama

Eva Burešová, hvězda Slunečné, má nohy samou jizvu. Mohou za to úrazy na jevišti

Hvězda seriálu Slunečná Eva Burešová sbírá na jevištích jizvy. Alespoň to sama říká. Ve vysněné roli v Shakespearově hře jí to ale vůbec nevadí. Na premiérové představení ji přišla podpořit i původní představitelka role půvabné Perdity, těhotná Veronika Arichteva.

reklama

Eva Burešová se poprvé v Praze představila v roli Perdity v Shakespearově Zimní pohádce. Seznámení s jevištěm bylo pro herečku i tentokrát trochu bolestivé.„Jeviště je samozřejmě velmi nebezpečný prostor. Odřená kolena a ruce jsou u mě normální, když jsem hrála v muzikálu Jesus Christ Superstar, měla jsem jednu modřinu vedle druhé. Nemám hezké modelkovské nohy, ale mám hezké herecké nohy. Každá jizva je jedno představení,“ řekla na první pohled křehká herečka.

K tématu

V krásných prostorách Letní scény HAMU na Malostranském náměstí bude Eva po boku kolegů zvučných jmen, jako jsou Martin Hofmann, Saša Rašilov nebo Alena Mihulová, hrát až do 12. srpna. „Je tu spousta skvělých herců, které bych asi jen tak nepotkala, bála jsem se, ale byli na mě od začátku milí,“ přiznala Burešová.

Původní představitelkou půvabné Perdity byla Veronika Arichteva, která pohádkový příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků na čas opustila kvůli těhotenství. Evu si ale jako záskok vybrala sama a se zvládnutím role jí také pomáhala.

„Verunka přijela na naše první představení v Brně. Vzala si můj scénář, napsala mi do něj poznámky, před představením mě čekala zlomvazka s tričkem, které mělo nápis Bude prdel, což mě pozitivně nakoplo. A co je nejkrásnější, čekala celé představení v portále, aby mi mohla pomoci, kdyby něco. To se mi nikdy nestalo,“ pochvalovala si Eva podporu Veroniky

Hrát v jakémkoli díle od Shakespeara byl vždy Evin sen. „Je to určitá prestiž, když vás někdo osloví, abyste hráli na Letních shakespearovských slavnostech,“ dodala.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama