CNN Prima News Eva Pilarová

Eva Pilarová

Výpis příspěvků ke štítku „Eva Pilarová“

Gott, Hrušínský, Werich. Kdo před 45 lety podpisem označil chartisty za odpadlíky a zrádce?

28. ledna 2022 19:11

V pátek 28. ledna 1977 zažilo Národní divadlo v Praze asi nejpotupnější akci v normalizační éře. Režim do divadla svolal populární herce, zpěváky a další umělce, aby s jejich pomocí zdiskreditoval signatáře Charty 77. A zatímco protirežimní Chartu k 1. lednu podepsalo 242 odvážných občanů, Antichartu na sklonku stejného měsíce signovalo 7 250 umělců. Vlastně téměř všichni, kdo tvořili oficiální kulturu.

Gott v prvním rozhovoru sršel vtipem. Prozradil, kdo se mu líbí i své největší přání

29. prosince 2021 12:02

Historicky první interview pro média poskytl zpěvák Karel Gott v roce 1962 pro časopis Mladý svět. V té době mu bylo 23 let a byl na začátku své hvězdné kariéry. Rozhovor, který probíhal formou dotazníku, zveřejnil v knize Má cesta za štěstím, jež vyšla po jeho smrti. Z jeho odpovědí je patrné, že už tehdy měl velký smysl pro humor.

Nejmilovanější místo Karla Gotta? Vesnička na Rokycansku. Věnoval jí statisíce korun

1. října 2020 19:30

Zpěváka pojilo velmi silné pouto k obci Újezd u Svatého Kříže, kde žila jeho babička a jsou tam pochováni i jeho rodiče. Jako kluk tam trávil každé prázdniny a vísku nepřestával navštěvovat až do konce svého života. Naposledy se v ní objevil měsíc před svou smrtí, kdy točil záběry do filmu Karel. Právě tam byla pořízena i jeho poslední fotografie, kterou zveřejnil.

Proběhla zádušní mše za slavnou zpěvačku Evu Pilarovou

3. června 2020 11:50
Aktualizováno

V bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově se konala zádušní mše za zpěvačku Evu Pilarovou. Ta zemřela 14. března ve věku 80 let. Pohřeb jedné z největších hvězd české populární hudby se konal 18. března v pražských Řepích v kapli Domova sv. Karla Boromejského. Během nouzového stavu kvůli COVID-19 se ho zúčastnilo 11 zpěvaččiných nejbližších.