Šokující záběry z pražského Anděla. Strážník doběhl bezdomovce a jednu mu zezadu vrazil

Městská policie v Praze řeší chování jednoho ze svých strážníků. Ten zezadu zničehonic udeřil bezdomovce. Incident, který zachytila bezpečnostní kamera, ho teď může stát místo.

Muž s taškou na rameni přichází k hloučku lidí, v tu chvíli ho dožene strážník a zezadu mu lidově řečeno jednu vrazí. „Já samozřejmě nevím, co tomu předcházelo, ale přijít ke člověku a jednu mu prásknout mi nepřijde zcela normální,“ uvedl pro CNN Prima NEWS místopředseda Unie bezpečnostních složek Richard Krbek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Opilá cizinka se válela po zemi v aquacentru a plivala na strážníky. Přihlížel tomu malý syn

Ještě před tím, než dal městský policista bezdomovci facku, měl muž údajně cosi vykřikovat. Jestli to tak skutečně bylo, nám ale nikdo oficiálně nepotvrdil. Podle mluvčí nepatří Anděl zrovna mezi nejklidnější lokality. Problémy s lidmi bez domova a drogově závislými tu jsou na denním pořádku. „I přes tyto skutečnosti by si měl strážník vždy zachovat profesionální přístup,“ upřesnila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Podle informací CNN Prima NEWS pracuje strážník u městské policie v Praze čtyři roky. Předtím sloužil v Pardubicích. „Na základě zjištěných zkušeností bude vůči strážníkovi přijato pracovně právní opatření podle zákoníku práce v rozmezí od ústního upozornění až po rozvázání pracovního poměru,“ doplnila Seifertová.

Navíc tento strážník údajně patří mezi problémového zaměstnance. Psychotesty před nástupem k městské policii přitom absolvoval stejně jako ostatní. „Psychologické testy jsou jenom pomocné nástroje a nikdy plně nepodchytí psychiku toho dotyčného. To znamená, mohou vzniknout situace, kde ten dotyčný se potom zachová jinak, než by se dalo předpokládat podle těch výsledků testů,“ uzavřel psycholog Karel Humhal.

Chováním městského policisty na Andělu se bude zabývat také správní orgán.

Tagy: