reklama

Existuje zvířecí nebe? Snad jo, ale klecák to není

Tak to vypadá, že nám Sněmovna už zase brzy začne jednat o normálních věcech a ne jen o koroňákovi. Měl by to být splněnej sen a já bych měla slavit, protože už brzy budeme zákazu klecáků zase o kousek blíž. Bohužel ale nějak slavit nemůžu. Mám být upřímná? Není mi moc dobře a nevím, jestli to zvládnu.

reklama

Tak to vypadá, že nám Sněmovna už zase brzy začne jednat o normálních věcech a ne jen o koroňákovi. Měl by to být splněnej sen a já bych měla slavit, protože už brzy budeme zákazu klecáků zase o kousek blíž. Bohužel ale nějak slavit nemůžu. Mám být upřímná? Není mi moc dobře a nevím, jestli to zvládnu.

Začalo to už před pár dny. Moje nohy po pobytu v klecáku nikdy nebyly to, co by měly být. Ale nějak jsem začala ztrácet chuť se vůbec pokoušet na ně postavit. Nemám náladu a přijde mi vlastně všechno zbytečný. Ale jasně, že to jen tak nevzdám a budu bojovat, dokud mi budou síly stačit. Jenže život je fakt nevyzpytatelnej.

Vy určitě víte, že se kamarádím s kočičí smečkou. A stala se taková smutná věc, můj hlavní kočičí parťák nedávno umřel. Jednoho dne začal divně dýchat, tak ho Jana, co se o mě stará, vzala na veterinu. Odjížděla nervózní, ale nám všem ostatním říkala, že to určitě dobře dopadne. Sama tomu věřila, ale už se vrátila bez něj.

Prej dostal nějakou kočičí nemoc, která nabrala rychlej spád… No, řeknu vám, je to nespravedlivý. Vždyť to bylo ještě kotě v pubertě. Byl to teda pěknej syčák, jak mi furt upíjel a ujídal z misek, ale měla jsem ho ráda. A najednou je pryč.

Já jsem si teda myslela, že na to už budu zvyklá… Víte, o kolik kamarádek jsem přišla v klecáku? Já už je asi nezvládnu ani všechny vyjmenovat… To byla Brahmína, Olívie, Hedvika… No, fakt už to nedám. Nechci na to myslet. Ale napadá mě, co je vlastně potom? Co se stane se zvířecí duší? Někdo říká, že jde do nebe, někdo zas, že je prostě konec a nic dalšího už není… Já nevím.

Jak tak nějak ztrácím sílu, tak vás potřebuju ještě víc, než kdykoliv předtím. Vypadá to, že nakonec přece jen budu moct podniknout ten Měsíc v kleci, kdy se lidi zavřou na Malostranským do klece místo slepic, aby upozornili politiky, že musej klecáky zakázat. Zbývá tam posledních pár volných míst, tak mi s tím prosím pomozte a přihlašte se. Sama to nedám.

Tagy:

Hlavní zprávy

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?
Zahraničí

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CTV). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama