reklama

EXKLUZIVNĚ: Muž v Brně nesl v tašce výbušninu, ta explodovala

Na Staré Osadě v Brně na konečné zastávce tramvají dnes dopoledne přibližně v 9:30 jednašedesátiletý muž nesl v tašce podomácku vyrobenou výbušninu. Ta mu v tašce explodovala a fatálně poranila horní končetinu. Bylo štěstí, že na frekventovaném místě nezranil nikoho jiného. Podle svědků byl výbuch ohlušující.

reklama

Ohlušující výbuch se dnes dopoledne ozval dopravním uzlem na Staré osadě v Brně. Staršímu muži tam z ničeho nic explodovala výbušnina, kterou nesl v tašce. Fatálně mu poranila ruku.„Šlo o velice nebezpečnou látku, nyní zjišťujeme, jak se k ní muž dostal,“ řekl Krimi zprávám CNN Prima NEWS jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ani nedomýšlet, co by se mohlo stát, kdyby o chvíli později jednašedesátiletý muž nastoupil do tramvaje plné lidí, na kterou možná čekal, a trhavina by explodovala uvnitř. Je velice pravděpodobné, že policisté budou celou věc vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Za ten muži v tomto případě hrozí až 8 let ve vězení.

Případem se zabývají pyrotechnici a kriminalisté. Podle našich informací muž nesl v tašce vysoce výbušnou látku, která mu mohla explodovat v podstatě kdekoliv. Muže převezla záchranka do nemocnice a vzhledem k jeho stavu ho zatím policie nemohla vyslechnout.

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama