reklama

EXKLUZIVNĚ: Muž v Brně nesl v tašce výbušninu, ta explodovala

Na Staré Osadě v Brně na konečné zastávce tramvají dnes dopoledne přibližně v 9:30 jednašedesátiletý muž nesl v tašce podomácku vyrobenou výbušninu. Ta mu v tašce explodovala a fatálně poranila horní končetinu. Bylo štěstí, že na frekventovaném místě nezranil nikoho jiného. Podle svědků byl výbuch ohlušující.

reklama

Ohlušující výbuch se dnes dopoledne ozval dopravním uzlem na Staré osadě v Brně. Staršímu muži tam z ničeho nic explodovala výbušnina, kterou nesl v tašce. Fatálně mu poranila ruku.„Šlo o velice nebezpečnou látku, nyní zjišťujeme, jak se k ní muž dostal,“ řekl Krimi zprávám CNN Prima NEWS jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ani nedomýšlet, co by se mohlo stát, kdyby o chvíli později jednašedesátiletý muž nastoupil do tramvaje plné lidí, na kterou možná čekal, a trhavina by explodovala uvnitř. Je velice pravděpodobné, že policisté budou celou věc vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Za ten muži v tomto případě hrozí až 8 let ve vězení.

Případem se zabývají pyrotechnici a kriminalisté. Podle našich informací muž nesl v tašce vysoce výbušnou látku, která mu mohla explodovat v podstatě kdekoliv. Muže převezla záchranka do nemocnice a vzhledem k jeho stavu ho zatím policie nemohla vyslechnout.

Další hlavní zprávy

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

USA

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Bývalý americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, ke kterým dochází při protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Demonstrace napříč Amerikou zažehla smrt Afroameričana George Floyda. Obama vyzval k politickému řešení a uvedl, že skutečná změna rasové nespravedlnosti začíná u volebních uren. Volba podle něj netkví mezi protestem a politikou, ale je třeba obojího a „ospravedlnitelný hněv“ je pak potřeba proměnit v mírovou, udržitelnou a efektivní akci.

reklama
Zkoušky v autoškole by se měly přesunout do větších měst, shodují se experti
Vládní pomoc Smartwings: Aerolinky už od státu čerpají miliony korun
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Podstatné je dělat věci, které mají ohlas. Klidně i negativní, říká grafik Najbrt
Další články
reklama
reklama