CNN Prima News exponát

exponát

Výpis příspěvků ke štítku „exponát“

Kamera v hodinkách i zapalovači. Špionážní fotografii používali i odbojáři proti nacistům

3. října 2021 23:29

Sběratel z Hradce Králové vlastní stovky historických fotoaparátů. Mezi exponáty nejsou žádné digitální foťáky, ale jen ty klasické filmové nebo deskové. Od těch největších a nejstarších po ty nejmenší. Najde se mezi nimi i mnoho modelů využívaných tajnými policisty a špióny. Jsou zakamuflované v nejrůznějších předmětech denní potřeby.

Záliba ve vyměšování. Manželé z Prahy vlastní největší sbírku nočníků a toalet na světě

21. července 2021 09:35

Jsou věci, o kterých se ve společnosti nesluší mluvit nahlas. Dojít si na záchod je sice základní lidská potřeba, ale v konverzaci je stále tak trochu tabu. Manželé Sedláčkovi z Prahy se ale rozhodně nestydí, u nich doma je vyměšování téma číslo jedna. Jejich sbírka nočníků, bidetů a toalet je vůbec největší svého druhu na světě.

Největší Rembrandtova výstava v Česku začíná. Národní galerie ukáže díla z celého světa

25. září 2020 06:42

Vůbec první grafika, kterou Rembrandt vytvořil, i malby z období, kdy se stal vyhledávaným portrétistou. Expozice v Národní galerii v Praze (NGP) nabízí průřez tvorbou jednoho z nejvýznamnějších představitelů baroka a zlatého věku holandského malířství. Výstavu, která se hned tak nezopakuje, je možné navštívit do 31. ledna 2021 v paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Znepokojivé, bizarní, strašidelné. Muzea svádí na Twitteru bitvu o nejděsivější exponát

23. dubna 2020 19:08

Vlasy z pohřbu římské ženy z třetího či čtvrtého století, ručně vyrobené figurky z krabích klepet, které hrají karty, jehelníček s malými dětskými hlavičkami, děsivé mořské panny, strašidelné panenky nebo holubí či jehněčí srdce coby talismany pro vymýtání duchů či na ochranu před zlými silami. Na výběr děsivých exponátů z celého světa se můžete podívat v galerii. Který z nich je nejbizarnější a nejděsivější?