CNN Prima News Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Královské Vinohrady“

Požár bytu na Českolipsku si vyžádal těžké zranění. Hasiči zachránili po žebříku šest lidí

18. prosince 2022 19:18

Při požáru bytu v obci Valteřice na Českolipsku se v neděli odpoledne zranili čtyři lidé. Jednoho člověka s těžkým poraněním odvezla sanitka do vinohradské nemocnice v Praze, tři lidé se zranili lehce. Informoval o tom mluvčí krajské záchranky Michael Georgiev. Hasiči zachránili z bytu šest osob pomocí nastavovacího žebříku, informovali o tom na Twitteru.

Jiří po hrůzném pracovním úrazu přišel o ruce, nohu i sluch. Nyní mu svítá naděje

16. října 2022 08:25

Jeden den v práci změnil Jiřímu život. Když opravoval transformátor větrné elektrárny v Hranicích u Aše, těžce ho zranil elektrický výboj. V důsledků popálenin na 40 procentech těla a dalších zranění mu lékaři postupně amputovali nohu a obě ruce. Komplikaci představovaly i záněty organismu. Poslední ranou osudu bylo, že Jiří ztratil sluch. Svůj boj však nevzdává, stejně jako jeho rodina. Nevlastní dcera proto nyní prosí veřejnost o pomoc.

Zdravý a zabalený v červeném ručníku. Do vinohradského babyboxu poprvé odložili chlapečka

12. října 2022 11:15

Do babyboxu ve vinohradské nemocnici v Praze ve středu ráno někdo odložil novorozeného chlapce. Podle zdravotníků byl na první pohled zdravý, sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Chlapec dostal jméno Dan – je letošním čtrnáctým dítětem odloženým do některé ze schránek v Česku a 245. miminkem za dobu jejich existence. Ve vinohradské schránce je prvním chlapcem.

Mění se covidová vlna v tsunami? Podle dřívějších systémů už bychom byli v lockdownu

28. července 2022 05:43

Aktuální letní covidová vlna začíná být opravdu vážná. V českých nemocnicích s koronavirem leží už více než tisíc hospitalizovaných, přesto lze při pohledu na nynější protiepidemická opatření nabýt dojmu, že nás žádný covid netrápí. Během minulých vln se přitom při podobných číslech již zaváděly přísné restrikce. Jak by tedy na současná čísla reagoval například systém PES exministra Jana Blatného či „balíčky“ jeho nástupce Petra Arenbergera?