CNN Prima News Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Královské Vinohrady“

Babybox v pražské Libni hlásí miminko. Nalezená holčička je v pořádku, dostala krásné jméno

Během úterý někdo odložil miminko do babyboxu v pražské Libni. Starosta městské části Ondřej Gros uvedl, že se jedná o čerstvě narozenou holčičku, která je zdravá a nyní je v péči lékařů. Podle zakladatele sítě babyboxů Ludvíka „Babydědka Lu“ Hesse dostalo dítě jméno Jiřina, a to podle sestřičky vinohradské nemocnice, která o dítě dočasně pečovala.

Seniorovi na Berounsku explodovalo auto. Motorkář následně předvedl hrdinský čin

V úterý odpoledne zasahovaly všechny záchranné složky u obchodní zóny v Hořovicích na Berounsku, kde po explozi začal hořet osobní automobil. Vůz vzplál za jízdy, pravděpodobně kvůli technické závadě, sdělila pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Michaela Richterová. Řidiče z vozu zachránil motorkář, který ani přes riziko vlastního ohrožení neváhal a seniorovi pomohl. Ten utrpěl popáleniny druhého stupně a do nemocnice byl transportován vrtulníkem.

Pečlivě vybírejte sexuální partnery. Syfilis může skončit i smrtí, varuje expert

Uzavřené hranice před rokem 1989 podle předního českého dermatovenerologa Petra Arenbergera efektivně bránily šíření pohlavních nemocí. To se změnilo, a v letních měsících se dá proto očekávat další nárůst odhalených případů řady sexuálně přenosných chorob. Ve vysílání CNN Prima NEWS Arenberger zároveň důrazně varoval před zdánlivě odeznívajícími příznaky syfilidy.

Dramatický zásah na fakultě? Mysleli jsme, že je to cvičení, popsal lékař. Udivilo ho ticho

Přes 30 let sloužil na chirurgii a čtyři roky jezdí jako lékař u záchranné služby. Před měsícem vyjížděl Ondřej Šroněk k Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Přímo v sanitce pak musel dvacetileté dívce udělat takzvanou drenáž hrudníku. A to proto, aby ji zbavil dvou litrů krve, které jí zabraňovaly dýchat. Tím jí pravděpodobně zachránil život.

Prostřelený hrudník i končetiny. Nemocnice operovaly zraněné ze střelby, jak na tom jsou?

Pražské nemocnice během čtvrtečního odpoledne a večera přijaly zraněné po útoku v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Někteří hospitalizovaní museli jít ještě během večera na operační sál. Záchranáři je dopravili do čtyř nemocničních zařízení. O stavu zraněných informovala před jednou z nemocnic reportérka CNN Prima NEWS Monika Beránková. Podle dosavadních informací by měli být všichni pacienti stabilizovaní. Mezi zraněními jsou dva občané Spojených arabských emirátů a jeden Nizozemec.