reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Královské Vinohrady“

Babiš chce u exministra Arenbergera postavit nové onkocentrum

Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil vinohradskou nemocnici, které šéfuje exministr zdravotnictví Petr Arenberger. Tématem byla prevence rakoviny a výstavba onkologického centra. Sledujte tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), předsedy Evropské společnosti gynekologické onkologie Davida Cibuly a ředitele Masarykova onkologického ústavu Marka Svobody od 12 hodin.

První tiskovka staronového ministra: Babiš za Vojtěcha zaskakoval, hned řešili roušky

Adam Vojtěch (za ANO) se po téměř tři čtvrtě roce znovu ujal resortu zdravotnictví. Staronový ministr na své první tiskové konferenci po návratu informoval, že mezi jeho hlavní priority bude patřit dokončení procesu očkování či zajištění dostatečného testování do budoucna, aby se epidemie znovu nerozmohla. Často za něj před novináři zaskakoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ten sebe i Vojtěcha hájil kvůli chybám, které vláda loni na přelomu léta a podzimu učinila.

Co Arenbergerovi zlomilo vaz? Hlavně nejasnosti kolem nemovitostí, Babiše nepřesvědčil

Petr Arenberger (za ANO) končí na vládním postu ministra zdravotnictví. Osudnými se mu staly kauzy týkající se jeho majetku a nemovitostí. Konec současného šéfa resortu zdravotnictví oznámil v úterý premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci v Bruselu. Staronovým ministrem se má stát Adam Vojtěch (za ANO). V čele resortu stál Arenberger od 7. dubna, kdy nahradil odvolaného Jana Blatného.

Dokumenty u vody. Arenberger pronajímá vinohradské nemocnici „archiv“ v povodňové oblasti

Žádný archív, ale historická spisovna. A ještě navíc v povodňové zóně s nejvyšším stupněm nebezpečí. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady platila miliony korun za uložení svých dokumentů. Peníze inkasoval její šéf a současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) za pronájem vlastního statku na Mělnicku. U fakultních nemocnic v Česku je přitom využívání takových komerčních služeb výjimečné. Ministerstvo vnitra na místo posílá kontrolu, sám Arenberger problém nevidí.

„Promořovací“ náměstek na ministerstvu zdravotnictví končí. Ministr si přivedl posily

Aktualizováno

Novými náměstky na ministerstvu zdravotnictví budou primář interní kliniky vinohradské nemocnice Martin Havrda a ředitel brněnské nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. Na dotaz novinářů to v pátek řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), který byl před svým nástupem do ministerské funkce ředitelem pražské vinohradské nemocnice. Nynější takzvaně političtí náměstci, pod které nespadá žádná sekce ministerstva s odbornou agendou, skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci.

reklama