reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Královské Vinohrady“

Rozsáhlé pátrání po seniorovi s krvácením do mozku je u konce. Sám se policii přihlásil

30. prosince 2021 10:01
Aktualizováno

Pražští policisté hledali čtyřiasedmdesátiletého seniora, který ve čtvrtek ráno odešel bez vědomí lékaře z vinohradské nemocnice. Podle vyšetření krvácel do mozku, a byl proto v ohrožení života. Odpoledne policejní mluvčí Violeta Siřišťová uvedla, že se pohřešovaný muž sám přihlásil na policejní služebnu.

Přednosta JIP: Neočkujte naše příbuzné, nařizují nám tvrdí antivaxeři. Na to je ale pozdě

17. prosince 2021 11:23

Zodpovědní lidé, kteří se nechali naočkovat, nemají kvůli antivaxerům přístup k plánované péči. Lékaře to velmi trápí a frustruje, řekl v pořadu Interview přednosta ARO a JIP Fakultní nemocnice Královské Vinohrady František Duška. Dodal, že sice přírůstek nakažených v současnosti klesá, do obsazenosti lůžek na jeho oddělení se však tento trend zatím nijak nepromítá.

Politici si nechtěli přiznat, že tečka nebude, říká šéf JIP. Popsal, jak se schvalují vakcíny

9. prosince 2021 22:58

Komunikace na poli očkování byla ze strany politiků nešťastná. Zřejmě si nechtěli přiznat tu chybu, že žádná tečka nebude, řekl přednosta ARO a JIP vinohradské nemocnice František Duška. Vakcíny proti nemoci COVID-19 jsou podle něj nejlepší, byť nedokonalou zbraní. V pořadu 360° rovněž popsal, jakým způsobem se schvalují koronavirové vakcíny na evropské úrovni, a ujistil, že jde o bezpečné preparáty.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

6. prosince 2021 07:30

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

21. listopadu 2021 05:41

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

Babiš chce u exministra Arenbergera postavit nové onkocentrum

29. června 2021 11:48

Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil vinohradskou nemocnici, které šéfuje exministr zdravotnictví Petr Arenberger. Tématem byla prevence rakoviny a výstavba onkologického centra. Sledujte tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), předsedy Evropské společnosti gynekologické onkologie Davida Cibuly a ředitele Masarykova onkologického ústavu Marka Svobody od 12 hodin.

reklama