Falešný doktor vylákal od naivní ženy statisíce. Jsem v Sýrii, vyplať mě z mise, psal

Podvodníci, kteří zneužívají citů osamělých žen, přišli s novou fintou, jak z nich vylákat peníze. Po sérii falešných vojáků na zahraničních misích se nyní objevil falešný doktor.

Všechno začalo stejně jako u falešných vojáků. Neznámý muž kontaktoval přes internet ženu z Prostějovska a začal si s ní dopisovat.

Postupně ji přesvědčil, že je lékař pracující v Sýrii, že se do ní zamiloval a že v odjezdu do Čech mu brání jen problém s přístupem k účtu, na kterém má ale dost peněz.

Žena muže vyplatila z údajné mise 130 tisíci korunami. Současně ji kontaktoval údajný nadřízený falešného lékaře a požadoval další platby. Teprve když vyčerpala svoje finanční prostředky a zadlužila se, svěřila se kamarádce, která ji donutila jít na policii.

Celková škoda se vyšplhala na více než půl milionu korun. Nejde přitom ani zdaleka o první podobný případ. V létě například žena z Olomouce poslala falešnému bankéři 370 tisíc. A další případy podvedených žen neustále přibývají i přes častá varování policistů. Pokud jste se i vy stali obětí podvodníka, obraťte se na policii nebo dejte vědět nám do redakce Krimi zpráv.

Tagy: