Řidič z Liberecka srazil na přechodu chlapce. Ten z místa utekl, policie už ho našla

Kuriózní nehodu vyšetřují policisté v České Lípě. Řidič, který zakázaným způsobem předjížděl kolonu zprava, srazil na přechodu pro chodce malého chlapce. Ten se nijak vážně nezranil, z místa ovšem rychle utekl. O pár hodin později se na policii přihlásil otec chlapce a sdělil, že dítě je v pořádku a spěchalo na kroužek.

Řidič nehodu sám oznámil policistům, těm ale chyběl její důležitý aktér. „Ještě než stačil řidič zastavit u krajnice, chlapec z místa utekl. Potřebujeme ho vyslechnout, abychom mohli tuto událost kompletně zadokumentovat,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

„Podle záběrů, které máme k dispozici, se zdá, že chlapec neutrpěl žádné závažné zranění, nicméně informaci o jeho stavu si musíme ověřit,“ dodala.

Otec chlapce se však brzy na policii přihlásil a uvedl, že dítě spěchalo na kroužek, a proto z místa uteklo. Je v pořádku.

„Je namístě zdůraznit, že řidič se svou jízdou dopustil hned dvou přestupků. Jednak předjížděl kolonu stojících vozidel zprava a také ohrozil chodce na přechodu,“ připomněla policejní mluvčí.

Tagy: