reklama
CNN Prima News Sýrie

Sýrie

Výpis příspěvků ke štítku „Sýrie“

V Damašku explodoval armádní autobus. Zemřelo 14 lidí, další utrpěli vážná zranění

20. října 2021 07:49
Aktualizováno

V centru Damašku ve středu v ranní špičce exploze zcela zničila autobus syrské armády. Zemřelo 14 lidí a několik dalších bylo zraněno. Podle syrské televize patří oběti k armádě, v autobuse byli vojáci. Syrští představitelé hovoří o teroristickém útoku. Za jiným středečním incidentem stojí syrská armáda. Ta útočila v Idlibu na severozápadě země a zabila tam podle záchranářů citovaných agenturou Reuters nejméně 13 civilistů, mezi kterými jsou i děti.

Řidič ujížděl policistům po D1 až do Prahy, kde boural. V dodávce vezl 29 migrantů

12. srpna 2021 09:52

Policie ve čtvrtek v pražských Holešovicích zadržela tři desítky migrantů především ze Sýrie, které převážel po dálnici D1 řidič v dodávce. Muže, jenž odpovídal popisu řidiče, následně policisté našli v nedalekém parku Stromovka. Hrozí mu až dvouleté vězení. S vozem havaroval poté, co ho ze středních Čech pronásledovali dopravní policisté. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Ruští žoldáci brutálně popravili Syřana: Rozbili mu ruce kladivem, rozsekali ho a zapálili

22. července 2021 19:00

Členové tajemné ruské žoldnéřské organizace byli v Moskvě obviněni z mučení a hrubého porušení lidských práv. Nahrávka pocházející ze Sýrie ukazuje, jak její členové děsivým způsobem umučí mladého Syřana. Ruská justice se ale prý k ničemu nemá, a tak se bratr umučeného rozhodl poskytnout CNN exkluzivní rozhovor. Záběry jsou brutální a nejsou vhodné pro slabší povahy.

reklama