reklama

Fanoušci seriálu Přátelé smutní. Zemřel představitel Gunthera, bojoval s rakovinou

Ve věku 59 let zemřel herec James Michael Tyler, který proslul jako číšník Gunther v seriálu Přátelé. Poslední tři roky bojoval s rakovinou prostaty, což veřejně přiznal až letos v červnu. Podstoupil chemoterapii a další léčbu, zákeřnou nemoc ale porazit nedokázal.

reklama

„Svět ho znal jako Gunthera (sedmého přítele) ze seriálového hitu Přátelé, ale Michaelovi blízcí ho znali jako herce, hudebníka, člověka, který se snažit zvýšit povědomí o rakovině, a milovaného manžela,“ citoval web TMZ prohlášení Tylerova manažera.

„Michael miloval živou hudbu, fandil fotbalovému týmu Clemson Tigers a často se ocitl v zábavných a neplánovaných situacích. Když jste se s ním jednou seznámili, získali jste přítele na celý život,“ uvedl dále hercův manažer.

James Michael Tyler ztvárnil v seriálu Přátelé číšníka a vedoucího kavárny Central Perk, kde šestice hlavních postav trávila většinu volného času. Původně byl najat jako komparz, ale získal větší roli, když se ukázalo, že jako jediný dokáže pracovat s kávovarem.

Rakovina prostaty mu byla poprvé diagnostikována v roce 2018, veřejnosti ale svůj boj přiznal až letos v červnu. To už se mu rakovina rozšířila i do dalších částí těla. Lékaři přitom byli zpočátku optimističtí, pak ale nastoupila pandemie koronaviru, která omezila veškerou další lékařskou péči.

„Rakovina se rozhodla mutovat zrovna v době pandemie, takže postoupila. Vynechal jsem vyšetření, což nebylo dobře. (...) Jsem ve čtvrtém stadiu. Poslední stadium rakoviny. Takže nakonec mě dostane,“ přiznal pro pořad Today show televize NBC. Zároveň Tyler zdůraznil, že rakovina prostaty se dá léčit, pokud je odchycena v rané fázi.

Herec zemřel v poklidu doma v Los Angeles v neděli ráno tamního času. Bylo mu 59 let.

Tagy:
rakovina seriál Přátelé smrt číšník James Michael Tyler

Hlavní zprávy

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

reklama

Domácí zpravodajství

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Zemřel významný disident, novinář a obhájce lidských práv Petr Uhl

Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. Sdělila to jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu a mimo veřejné dění nezůstal ani po listopadu 1989.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

reklama