reklama

V pokoji si vylepil 11 tisíc fotek Zemana. Říkají mi, že patřím do Bohnic, přiznává Kočiš

Prezident Miloš Zeman slaví 77. narozeniny a od svého největšího fanouška Pavla Kočiše dostane opět vlastnoručně zavařené okurky. Kočiš v Novém dni na CNN Prima NEWS však neprozradil, kolik jich hlavě státu daruje. Kočiš je známý tím, že má pokoj vytapetovaný fotografiemi Miloše Zemana, ne vždy ale obdivoval současného prezidenta. Dříve jeho srdce tíhlo k bývalé hlavě státu Václavu Klausovi.

reklama

„Zeman mě zaujal v prezidentských volbách, předtím jsem sbíral pana Klause. Ten mě pak naštval hromadnou amnestií, tak jsem ho sundal a začal jsem sbírat pana Zemana,“ prozradil Kočiš ve vysílání CNN Prima NEWS. Ke zmíněné amnestii došlo na konci Klausova funkčního období, tedy v roce 2013. Poté nastoupil do úřadu právě Miloš Zeman.

Známý je zejména Kočišův pokoj, jehož zdi momentálně zdobí více než 11 tisíc fotek Miloše Zemana. „Klause bylo méně, přesně 1072. Dal jsem je do skříně, ale nespálil je. Okolí mi říká, že jsem blázen a patřím do Bohnic (do Psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích, pozn. red.),“ dodal fanoušek. Fotografie počítá tak, že na konci měsíce nasbírá v počítači určitý počet snímků, zmenší je a následně vytiskne. Pak tuto sumu přičte k poslednímu evidovanému číslu.

Zemanovi končí funkční období v březnu 2022 a Kočiš vyloučil, že by pak začal bezmezně obdivovat novou hlavu státu. Se svým oblíbencem se naposledy setkal v roce 2017. „Poprvé to bylo 15. ledna 2014 v Karlovarském kraji,“ podotkl Kočiš.

Častěji se prý potkává s mluvčím Hradu Jiřím Ovčáčkem. „Jezdí ke mně domů pro adventní věnce a dárek k narozeninám, letos přijede 8. října,“ upřesnil Kočiš. Zemanovi a Ovčáčkovi již tradičně daruje vlastnoručně zavařené okurky. Kolik jich bude, ale neprozradil. Adventní věnce mu na Vánoce připravuje tři a Zeman si prý vždy vybere, který si položí na stůl. Vyučený zahradník ještě dodává i závěsný věnec a svícen, přípravy mu zaberou přibližně dva dny.

Snad přijde na zahradu, do patra se nedostane

A co Kočiš na Zemanovi obdivuje? „Mluví spatra, nečte projevy z papíru a líbí se mi, že jako jediný politik přispívá do fondu ohrožených dětí,“ vysvětlil. Doufá, že Zeman někdy zavítá i k němu domů. „Alespoň na zahradu, protože bydlím v patře a tam se asi nedostane,“ povzdychl si.

V úterý 14. září 2021 nastoupil Zeman do Ústřední vojenské nemocnice, podle Pražského hradu šlo o plánovaný pobyt. Absolvoval krevní odběry nebo vyšetření na CT a sonografii, lékaři u prezidenta zjistili dehydrataci a mírné vyčerpání.

„Měl jsem hrůzu, ale když jsem viděl následné mediální výstupy, mával a zdál se mi v pohodě. Už jsem neměl obavy,“ popsal fanoušek. K 77. narozeninám mu na dálku popřál spokojenost a zejména hodně zdraví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme
Partie

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

reklama