reklama

Ewa Farna v slzách. Dojímá ji solidarita lidí, kteří přispěli rodině zesnulého Stypky

Ewa Farna, kolegyně a kamarádka v neděli 10. ledna zesnulého zpěváka a textaře Davida Stypky, nahrála na Instagram dojemné poděkování. Solidarita lidí a snaha pomoci manželce a třem dětem jednačtyřicetiletého Stypky, který zemřel na rakovinu zkomplikovanou nemocí COVID-19, Farnou ve videu rozbrečela. Hudební svět truchlí.

reklama

„Chci vám ze srdce poděkovat, že i v tak nelehkých časech myslíte na jiné, na opuštěnou rodinu a na tři děti,“ řekla dojatá Farna.

K tématu

„Tátu jim nikdo nevrátí, ale i ta materiální pomoc je potřebná a bude se hodit,“ pokračovala zdrcená zpěvačka, která zatím ztrátu blízkého přítele nedokáže přijmout. Zároveň pomohla poradit fanouškům a dalším dobrým duším, kteří by chtěli přispět a ještě to neudělali, jak se mohou do sbírky zapojit.

V úterý, kdy Farna příspěvek nahrávala, lidé poslali přes 1,8 milionu korun a taková vlna solidarity Ewu rozbrečela. Ve středu večer se částka na crowdfundingovém účtu na internetové stránce znesnaze21.cz pro rodinu Stypkových blíží třem milionům korun.

Po talentovaném muzikantovi truchlí mnoho dalších kolegů, jako třeba Mirai Navrátil, Jordan Haj, Martina Pártlová, Klára Vytisková, Anna K nebo Tomáš Klus s manželkou Tamarou. Na Instagramu mu píšou dojemné vzkazy a vzpomínky na společné chvíle.

„Odešel člověk, který měl co říct a ještě dlouho to měl dělat,“ uvedl Mirai. „V záplavě slunce jsme nemohli uvěřit, že odešel tak moudrý mladý člověk, táta, skvělý muzikant,“ napsala Klára Vytisková. „Nejsme ve věku, kdy kamarádi odcházejí,“ připojila ke svému příspěvku Ewa Farna.

K tématu

Tagy: pomoc poděkování úmrtí sbírka solidarita hudebník Ewa Farna David Stypka

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy
Další články
reklama
reklama