reklama

Farna: Vyhecovaly mě holky na place. Díky nim jsem šla s kůží na trh

Zpěvačka Ewa Farna má za sebou celkem úspěšný rok. Nejenže získala Zlatého slavíka pro nejpopulárnějšího interpreta roku, ale po sedmi letech také vydala novou desku nazvanou Umami. Za pár měsíců se navíc stane dvojnásobnou maminkou. Jak toto období prožívá a jak se připravuje na Vánoce?

reklama

Českého slavíka získala zpěvačka polského původu poprvé ve své kariéře. „Na tohle ocenění jsem moc pyšná. Je to zvláštní a nový pocit, který jsem ještě nikdy nezažila. Jsem moc ráda, že jsem ocenění získala zrovna letos, kdy slavím 15 let na scéně a jsem hudebně aktivní,“ svěřila se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Farna.

Před pár dny totiž vydala nové album s názvem Umami. „Jsem obrovsky nadšená, protože mi to dalo strašně moc práce. Na desce jsou písničky, díky kterým jsem dospěla. Je to moje první deska jako dospělé ženy, první deska mě jako mámy. Umami znamená pátá chuť. Umami mého života je mateřství, které zvýraznilo ostatní chutě mého života. Díky mateřství můj život zkompletněl,“ přiznala.

Na desce prý spolupracovalo spousta nových lidí nejen z Česka, ale z celé Evropy. „Tím, že jsme se nacházeli v nejtěžší fázi pandemie, jsme museli skládat hodně věcí on-line, díky tomu jsme měli možnost se virtuálně potkat se spoustu lidí,“ přiznala Farna. Velký podíl na albu měl kytarista Jan Vávra ze skupiny Jananas. „Pomáhal mi dát celé album koncepčně dohromady, takže jsme spoustu času strávili nad tématy, o kterých jsem chtěla zpívat. V tom je album velmi pestré,“ řekla.

Na svém kontě má několik hitů, ten poslední se jmenuje Tělo. Ten na nové desce nesměl chybět. Ve videoklipu dokonce šla s kůži na trh. „Vyhecovaly mě k tomu holky, které se mnou byly na place. Mají za sebou neuvěřitelné a mnohem silnější příběhy. Zařadit se mezi ně a odhalit své nedokonalosti, které se na těle během života stanou, je jediná cesta, jak tyto nedokonalosti přijmout,“ přiznala Farna.

A jak se zpěvačka připravuje na Vánoce? „Že jsou svátky za dva týdny, mi nějak uteklo. Ale můj manžel vždycky říká, že nejlepší dárky jsou ty, které vyrobíte sami. Takže jako dárek se nabízí moje deska, akorát je mi blbé dávat desku celé rodině,“ zavtipkovala zpěvačka s tím, že má ještě čas a nějaké dárky mezitím sežene. „Nejvíc si ale přeji, abychom se na Vánoce mohli s rodinou potkat,“ uzavřela.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama