Fenku našli s tržnou ránou na krku. Policie případ vyšetřuje jako možné týrání

Fenka Simi měla tržnou ránu na krku.

Týrání zvířete na Tachovsku

Případ ošklivého zranění desetiměsíční fenky vyšetřují tachovští kriminalisté. V místní veterinární ordinaci skončilo štěně s hlubokou ránou na krku. Fenku tam měli přivést náhodní kolemjdoucí, kteří ji údajně našli. Podle provozovatelky útulku ale mělo jít o majitele zraněného zvířete. Už na ně proto podala trestní oznámení.

Fenka jménem Simi přišla do útulku před týdnem v zuboženém stavu. Měla velkou tržnou ránu na krku, kterou jí podle pracovníků záchytného zařízení musel způsobit člověk.

„Bývalý majitelé se brání tím, ze za zdravotní stav Simi nemohou, my si ale myslíme, že si to určitě nezpůsobila sama,“ uvedla k případu pro televizi CNN Prima NEWS vedoucí útulku Gabriela Jägerová.

„Zabýváme se případem možného týrání psa. Veškeré okolnosti nyní prověřujeme,“ sdělila mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Veterináři odhalili tasemnici a tetanus

Fenka teď potřebuje každodenní péči. Ránu jí pracovníci mažou speciální mastičkou, bere i antibiotika. „Ránu musí mít úplně čistou. Mažeme ji pětkrát denně,“ popsala Jägerová.

Simi ale stále nemá vyhráno, veterináři nově bojují i s tetanem a tasemnicí, kterými se štěně nakazilo. Obojí je podle nich důsledkem předchozího zranění. Ještě ji čeká několikatýdenní léčba. Až se úplně zotaví, bude pro ni útulek hledat nové majitele.

O tom, že se o fenku předchozí majitel špatně staral, svědčí podle pracovníků útulku i to, jak zvíře reaguje na lidi a ostatní psy. „Okamžitě jde do bitky, je jedno, jestli se stejně velkým psem, jako je Simi, nebo se štěnětem. Jedná velice hystericky,“ uvedla Jägerová.

Psí útulek U Šmudlinky funguje už patnáct let. Většinou tam skončí volně pobíhající pejsci nebo ti, kteří jsou odebráni majitelům. S takovým případem jako u Simi se ale zdejší pracovnici prý ještě nesetkali. Věří, že se policistům pachatele podaří vypátrat a usvědčit z týrání. V takovém případě by mu hrozil až dvouletý pobyt za mřížemi.

Tagy: