reklama

Fenku našli s tržnou ránou na krku. Policie případ vyšetřuje jako možné týrání

Případ ošklivého zranění desetiměsíční fenky vyšetřují tachovští kriminalisté. V místní veterinární ordinaci skončilo štěně s hlubokou ránou na krku. Fenku tam měli přivést náhodní kolemjdoucí, kteří ji údajně našli. Podle provozovatelky útulku ale mělo jít o majitele zraněného zvířete. Už na ně proto podala trestní oznámení.

reklama

Fenka jménem Simi přišla do útulku před týdnem v zuboženém stavu. Měla velkou tržnou ránu na krku, kterou jí podle pracovníků záchytného zařízení musel způsobit člověk.

K tématu

„Bývalý majitelé se brání tím, ze za zdravotní stav Simi nemohou, my si ale myslíme, že si to určitě nezpůsobila sama,“ uvedla k případu pro televizi CNN Prima NEWS vedoucí útulku Gabriela Jägerová.

„Zabýváme se případem možného týrání psa. Veškeré okolnosti nyní prověřujeme,“ sdělila mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Veterináři odhalili tasemnici a tetanus

Fenka teď potřebuje každodenní péči. Ránu jí pracovníci mažou speciální mastičkou, bere i antibiotika. „Ránu musí mít úplně čistou. Mažeme ji pětkrát denně,“ popsala Jägerová.

Simi ale stále nemá vyhráno, veterináři nově bojují i s tetanem a tasemnicí, kterými se štěně nakazilo. Obojí je podle nich důsledkem předchozího zranění. Ještě ji čeká několikatýdenní léčba. Až se úplně zotaví, bude pro ni útulek hledat nové majitele.

K tématu

O tom, že se o fenku předchozí majitel špatně staral, svědčí podle pracovníků útulku i to, jak zvíře reaguje na lidi a ostatní psy. „Okamžitě jde do bitky, je jedno, jestli se stejně velkým psem, jako je Simi, nebo se štěnětem. Jedná velice hystericky,“ uvedla Jägerová.

Psí útulek U Šmudlinky funguje už patnáct let. Většinou tam skončí volně pobíhající pejsci nebo ti, kteří jsou odebráni majitelům. S takovým případem jako u Simi se ale zdejší pracovnici prý ještě nesetkali. Věří, že se policistům pachatele podaří vypátrat a usvědčit z týrání. V takovém případě by mu hrozil až dvouletý pobyt za mřížemi.

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama