reklama
CNN Prima News festivaly

festivaly

Výpis příspěvků ke štítku „festivaly“

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech

20. ledna 2021 21:44

Organizátoři italského Sanremo Music Festival se na letošní ročník snaží zlákat legendární hudební skupinu ABBA. Ta však přestala aktivně působit již před skoro 40 lety. Pokud by vše vyšlo podle přání organizátorů, švédská čtveřice by vystoupila na 71. ročníku kultovního festivalu, který by měl proběhnout od 2. do 6. března tohoto roku.

O peníze pro kulturu po koronaviru je malý zájem. Zaorálek chce volnější pravidla

12. září 2020 11:14

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce volnější pravidla pro finanční pomoc lidem a firmám působícím v kultuře, na které nepříznivě dopadla protikoronavirová opatření. Uvedl to pro CNN Prima NEWS. O peníze z podpůrného programu COVID-Kultura totiž doposud zažádalo jen 153 podnikatelů z kulturní oblasti, chtějí dohromady zhruba 64 milionů korun. To je daleko méně, než kolik stát pro program vyčlenil, a sice 900 milionů korun. Program proto bude pokračovat a podmínky pro čerpání peněz vláda slibuje změnit, aby na ně dosáhlo více dotčených.

O festivalu jsem nevěděl, řekl Vojtěch ke Colours. Holušová zvažuje právní kroky

17. července 2020 18:27

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje zakázala s okamžitou platností akce nad sto osob. Pořadatelka největšího českého festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová musela zrušit náhradní akci NeFestival uprostřed konání. Postup úřadů označila za nehorázný a zvažuje právní kroky. „O žádném festivalu jsem nevěděl,“ reagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Velké festivaly padly, malé ne. Objevte hudbu v Srbsku či v Budínských vrších

30. června 2020 10:19

Drtivá většina slavných zahraničních festivalů jako Glastonbury či Cocachella se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Řada z nich však nabízí alespoň alternativní on-line program. Navíc nechávají prostor pro zatím neobjevené komorní festivaly, které se podaří uspořádat i letos. Patří mezi ně například srbský EXIT nebo maďarský Kolorádó Fesztival.

Další rozvolňování v Česku: Festivalů se může účastnit až pět tisíc lidí

22. června 2020 07:43

Od pondělí 22. června dochází k dalšímu rozvolňování opatření zavedených kvůli pandemii koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví ruší stanovený limit deseti metrů čtverečních na osobu a povinné rozestupy při akcích. Je možné pořádat akce s účastí více než tisíce lidí. Uvolnění restrikcí se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci netýká Frýdecko-Místecka, Karvinska a ani Prahy.

reklama