Byli jsme na sebe zlí, přiznává Malátný. Nový film o Chinaski odhalí krizi v kapele

Michal Malátný hostem Nového dne

Do kin jde dokument o skupině Chinaski, která si během jeho natáčení prošla krizí a razantními změnami. „Není to úplně veselý film. Setkal jsem se ale s názorem jedné slečny, že po zhlédnutí filmu začala úplně jinak vnímat naše texty,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS frontman kapely Michal Malátný.

Film o své více než třicetileté historii vysílá do kin skupina Chinaski. Podle Malátného snímek Každý ví kulový bude „maximálně otevřený“. „Je to upřímné, jinak by to nemělo cenu dělat. Točilo se to ve chvíli, kdy kapela procházela náročným obdobím,“ přiznal frontman skupiny.

Dokument se točil asi pět let. Mezitím si Chinaski prošli razantní personální změnou. „V kapele jsme nezažili jen špatné věci, ale i krásné chvíle, spoustu koncertů, desek a písniček. Film se ale točil v době, kdy končila jistá etapa kapely a začínala jiná. To právě panu režisérovi přišlo zajímavé a vznikl celovečerní dokument o tom, jak to vypadá v zákulisí takové kapely,“ vysvětlil Malátný.

Do filmu mohl zpěvák zasahovat. „Na moje přání byly vystřiženy dvě scény, kde si myslím, že jsme na sebe byli zbytečně zlí. Myslel jsem i na svoje děti, kdy jsem si říkal, že nechci, aby tohle někdy viděly,“ řekl Malátný.

Neveselý film

„Není to úplně veselý film. Setkal jsem se ale s názorem jedné slečny, že po zhlédnutí filmu začala úplně jinak vnímat naše texty, což je pro mě důležité. Film také může být odstrašujícím příkladem pro mladé lidi, kteří by si chtěli založit kapelu, aby věděli, co všechno za tím je,“ řekl s úsměvem zpěvák.

Chinaski nyní chystají také novou desku. „Je natočená a teď se míchá. Vymýšlíme obal a název desky. Vydáme ji v září. Bude hodně emotivní, rychlá a veselá,“ prozradil Malátný.

„Jestli pojedeme na turné, tak na jaře. Na podzim uděláme jenom pár křtů. Přes léto konečně budeme hrát na festivalech. Hrozně se těšíme. Tři roky jsme si nezahráli před tak velkým publikem a živé hraní je to, co mě na tom baví nejvíc,“ sdělil zpěvák.

Malátný je podle svých slov nyní šťastný. „Našli jsme správné lidi a kapela je nyní podle mého gusta tak, jak jsem si přál. Trvalo mi moře let, než se mi to povedlo,“ dodal.

Tagy: