reklama

Fiala: Babiš se zmrzlinou z třiceti tisíc mrtvých nevylíže

Andrej Babiš a jeho vláda se z třiceti tisíc obětí pandemie covidu zmrzlinou nevylíže, kritizoval kampaň premiéra šéf ODS Petr Fiala v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Mířil tím na sobotní podpisovou akci v Průhonicích, kde šéf vlády rozdával zmrzlinu na náměstí, kde předtím jako symbol úmrtí na covid namalovalo hnutí Milion chvilek křížky.

reklama

„Kampaň vyjadřuje určitou míru vkusu a mně bylo smutno, jak tam pan premiér s úsměvem rozdává zmrzlinu a šlape tam po těch křížích. Nevylíže se zmrzlinou z třiceti tisíc mrtvých. Za covid má jasnou vinu vláda,“ prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS předseda ODS Petr Fiala.

Reagoval tak na kritiku, která se snesla na Babiše po jeho sobotní PR akci v Průhonicích. Ještě před začátkem jeho podepisovací kampaně hnutí Milion chvilek namalovalo na náměstí kříže jako symbol úmrtí během covidu.

Fiala: po křížkách bych nešlapal

„Za této situace bych nešlapal po křížích. Je to otázka vkusu. Bilance vlády je špatná, z toho se nedá vylízat. Byl tu zmatek v opatřeních. Není to vina nikoho jiného než vlády. Čísla jsou jasná, vina vlády je jednoznačná. Jde třeba o personální politiku, způsob přijímaní opatření, laxnost, trasování a tak dále,“ doplnil Fiala.

S tím ale nesouhlasila vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. „Když vy říkáte, že vláda může za 30 tisíc mrtvých, tak zrovna tak můžeme za těch 1,5 milionu vyléčených. Vy jste neudělali nic. Mohli jste nám více pomoci,“ vrátila Fialovi Schillerová.

Narážky opozici míří právě i na rozdávání zmrzliny, což je součást premiérovy kampaně, která se nese v duchu hesla „Lízejte, než to smažou“.

Křížky se poprvé na jaře tohoto roku objevily na Staroměstském náměstí v Praze a okamžitě se staly symbolem pandemie. Lidé, kterým někdo blízký na nemoc zemřel, často ke křížkům chodili a kladly k nim květiny jako k hrobům.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama