reklama

Fighter Martínek o nakaženém Vémolovi: Kdo chce, aby Karlos nastoupil, je pokrytec

Všechno špatně. Karlos Vémola se má do osmihranné klece vrátit v rámci večera Oktagon 17, a to 26. září v pražské hale Universum, jenže do cesty mu padají překážky. MMA zápasník si před soubojem s Václavem „Babou Jagou“ Mikuláškem nejprve poranil koleno a musel na operaci, teď se vypořádává s koronavirem, který zasáhl i jeho rodinu. „Do zápasu musí jít člověk s čistou hlavou. To aktuálně není Karlosův případ,“ uvedl pro CNN Prima NEWS elitní český fighter Michal Martínek. Sám moc dobře ví, jaké to je okusit velký duel po nemoci.

reklama

Ve vysokých horečkách se ocitl nejen sám Karlos Vémola, ale také jeho osmiměsíční dcera Lili. Pozitivní test na COVID-19 měla i partnerka „Terminátora“ Lela Ceterová. Faktorů, které ohrožují zářijový zápas pod křídly organizace Oktagon MMA, je tak vícero. Je v silách pětatřicetiletého Vémoly se za současného kontextu důstojně připravit na souboj, který je v plánu přesně za měsíc?

Michal „Blackbeard“ Martínek, jeden z nejlepších českých válečníků ve smíšených bojových uměních, který se s Vémolou dobře zná, je jiného názoru.

„Nemyslím si, že je moc reálné, aby se duel konal. Karlos absolvoval operaci kolene, teď má COVID-19, a to s vážným průběhem, dost se mu to rozjelo. A tím, že je nakažená jeho rodina, tak poslední, na co myslí, je zápas,“ tvrdí bývalý hokejista Martínek. Jeho slova ostatně sám Vémola v úterý potvrdil: „Jde hlavně o holky, neřeším nějaký souboj. To ať po mně teď nikdo nechce.“

Podle Martínka, jenž má v oktagonu bilanci 8 výher a 1 porážku, je současná situace pro známého bijce krutá. „Má horečky, do toho musí držet diety… Kdo chce, aby nastoupil, tak je pokrytec. Chtělo by to trochu pochopení a podle mého názoru je na místě se bavit o náhradním termínu,“ myslí si třicetiletý Martínek. „Do zápasu musí jít člověk s čistou hlavou. To aktuálně není Karlosův případ. Teď má myšlenky pouze na rodinu. Mě osobně by nic jiného v tomto případě nezajímalo.“

Antibiotika = postrach sportovců

I v případě, že nejbližší okolí by bylo v pořádku a nakažený byl jen Vémola, čekaly by ho stále velmi náročné týdny z hlediska přípravy. „Přišlo to v nejhorší chvíli,“ konstatuje Martínek. Na vlastní kůži totiž poznal, jaké to je, když na fightera zaklekne nemoc před blížícím se soubojem.

Loni v červnu se pral o vstupenku do královny MMA, a to UFC. V rámci Dana White's Tuesday Contender Series podlehl Brazilci Rodrigu Nascimentovi. „Tři týdny předtím mě postihla infekční nemoc, při které jsem měl teplotu přes 38 stupňů. Vím, jak se mi pak zápasilo a jak jsem byl psychicky dole už před samotným duelem. Člověka to ovlivní dost,“ vrací se k jediné prohře kariéry Martínek. Po předchozích zkušenostech odmítl v tomto případě antibiotika.

„Ta úplně rozbijí veškerou fyzičku a pro sportovce je to vůbec to nejhorší,“ dodává. Při sáhnutí po antibiotikách může dle Martínkových slov dojít ke ztrátě až 40 procent fyzických sil, což je při pětiminutových kolech obrovský zásah.

Nemůžete jít do války za každou cenu

Martínek s odstupem přiznává, že sám měl vyhodnotit situaci před bojem o UFC střízlivěji. „Já sám nikdy ze zápasu neodstoupil kvůli zranění, šel jsem i přes bolest. Zpětně bych si ale možná účast v Contenderu za daných okolností asi rozmyslel. Jasně, jsem válečník, na druhou stranu musíte jednat s rozvahou, nemůžete být za každou cenu viking, který jde do války. Může se to pak negativně podepsat na dalším průběhu kariéry.“

V tuto chvíli zbývá Vémolovi do naplánovaného souboje s „Babou Jagou“ přesně měsíc. Martínek popisuje, v jaké fázi zápasového drilu se v takovou chvíli bojovník nachází: „Je to fáze, kdy dojíždíte poslední sparingy, aby pak nedošlo ke zranění a mohli jste si odpočinout. Měli byste mít co největší fyzický fond, protože se opravdu nacházíte ve vrcholném bodě přípravy. A také je zde největší riziko úrazu.“

To, zda zápas bude v důsledku všech zmíněných faktorů odložen, by mělo být jasné 1. září, kdy se koná velká tisková konference organizace Oktagon MMA.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokuta pro Hamáčkovo ministerstvo. Má zaplatit 800 tisíc za nákup samopalů bez tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal ministerstvo vnitra pokutou 800 tisíc korun za uzavření smlouvy na nákup pušek a samopalů pro Policii ČR bez tendru. Letos v lednu už úřad zakázal plnění jedné ze smluv. Rozhodnutí je pravomocné, potvrdil jej předseda ÚOHS Petr Mlsna, který zamítl podaný rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama