Fontána před Janáčkovým divadlem v Brně posloužila jako dřez k čištění masa

Kašna v Brně

V brněnské fontáně si lidé čistili maso na grilování

Neuvěřitelný, v podstatě až bizarní pohled se naskytl lidem v centru Brna. V jedné z fontán tam totiž muž a žena oplachovali a umývali kilogramy syrového masa. Kolemjdoucí proto na dvojici zavolali strážníky.

„My jsme teď šli kolem fontány a nějací divní lidé tam perou třeba deset kilo masa syrového.“ Právě tak zněl autentický telefonát na linku 156. A právě tento telefonát nasměroval pracovníka dohledového centra, aby zaměřil kameru na fontánu v centru Brna. Jakub Ghanem, mluvčí městské policie Brno, uvedl, že na fontáně seděli žena s mužem, přičemž oba měli nohy ve vodě a žena držela v ruce lavor a opírala ve vodě několik kuřecích řízků.

Na otázku policie, co konkrétně činí, žena odpověděla: „Umývám.“ Na dotaz, co konkrétně umývá, bez váhání řekla: „Maso.“ Na poslední otázku, zda myslí, že je toto zařízení určené k tomu, aby se v něm proplachovalo syrové maso, dodala strohé: „Nevím.“

Když strážníci přijeli na místo, tak před dvojicí viděli několik plastových krabiček, také tašky a sáčky naplněné syrovým masem. To bylo v celku i mleté a strážníci odhadli, že ho může být přibližně osm kilogramů. Všimli si i dvou pytlů s pečivem a přibližně tří kilogramů zeleniny. Mluvčí městské policie Brno Jakub Ghanem uvedl, že po otázce, zda chtěli „omývači“ uspořádat grilovačku, oba přiznali, že se chystají ke svému známému na chatu, kde se připravuje opékání.

Příprava na grilování a oplachování syrového masa přímo v kašně v centru Brna tak teď může přijít dvojici pořádně draho. Strážníci totiž věc postoupí ke správnímu orgánu pro důvodné podezření ze znečištění veřejného prostranství, za které hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Tagy: