reklama

Fontána před Janáčkovým divadlem v Brně posloužila jako dřez k čištění masa

Neuvěřitelný, v podstatě až bizarní pohled se naskytl lidem v centru Brna. V jedné z fontán tam totiž muž a žena oplachovali a umývali kilogramy syrového masa. Kolemjdoucí proto na dvojici zavolali strážníky.

reklama

„My jsme teď šli kolem fontány a nějací divní lidé tam perou třeba deset kilo masa syrového.“ Právě tak zněl autentický telefonát na linku 156. A právě tento telefonát nasměroval pracovníka dohledového centra, aby zaměřil kameru na fontánu v centru Brna. Jakub Ghanem, mluvčí městské policie Brno, uvedl, že na fontáně seděli žena s mužem, přičemž oba měli nohy ve vodě a žena držela v ruce lavor a opírala ve vodě několik kuřecích řízků.

Na otázku policie, co konkrétně činí, žena odpověděla: „Umývám.“ Na dotaz, co konkrétně umývá, bez váhání řekla: „Maso.“ Na poslední otázku, zda myslí, že je toto zařízení určené k tomu, aby se v něm proplachovalo syrové maso, dodala strohé: „Nevím.“

K tématu

Když strážníci přijeli na místo, tak před dvojicí viděli několik plastových krabiček, také tašky a sáčky naplněné syrovým masem. To bylo v celku i mleté a strážníci odhadli, že ho může být přibližně osm kilogramů. Všimli si i dvou pytlů s pečivem a přibližně tří kilogramů zeleniny. Mluvčí městské policie Brno Jakub Ghanem uvedl, že po otázce, zda chtěli „omývači“ uspořádat grilovačku, oba přiznali, že se chystají ke svému známému na chatu, kde se připravuje opékání.

Příprava na grilování a oplachování syrového masa přímo v kašně v centru Brna tak teď může přijít dvojici pořádně draho. Strážníci totiž věc postoupí ke správnímu orgánu pro důvodné podezření ze znečištění veřejného prostranství, za které hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Další hlavní zprávy

360°

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje třetí vlnu koronaviru. Ta by do Česka mohla dorazit začátkem příštího roku. Podle imunologa Václava Hořejšího by si lidé měli odpustit společné oslavy vánočních svátků a Silvestra. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové uvedl, že nebezpečí třetí vlny vidí „padesát na padesát“. Šéf podnikatelských odborů Radomil Bábek varoval, že pokud vláda opět vypne ekonomiku, pro malé obchodníky to bude znamenat ránu do vazu.

reklama
V pondělí přibylo 4 377 nakažených, skóre PES zůstává na 57, to je třetí stupeň
Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?
Čtvrtý operátor ani 5G sítě v Česku ještě dlouho nebudou, kritizuje expert Havlíčka
Piráti mají jasno. Koalici se STAN dali zelenou, podpořilo ji 81 procent hlasujících
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Zájem o těžbu kryptoměn rapidně roste
reklama
reklama
Otevřou obchody už příští týden? Vláda o tom bude mimořádně jednat v neděli

Vláda

Domácí zpravodajství

Čeští muži nejčastěji trpí rakovinou prostaty, prevence zachraňuje život
Další články
reklama
reklama