reklama

Fontána před Janáčkovým divadlem v Brně posloužila jako dřez k čištění masa

Neuvěřitelný, v podstatě až bizarní pohled se naskytl lidem v centru Brna. V jedné z fontán tam totiž muž a žena oplachovali a umývali kilogramy syrového masa. Kolemjdoucí proto na dvojici zavolali strážníky.

reklama

„My jsme teď šli kolem fontány a nějací divní lidé tam perou třeba deset kilo masa syrového.“ Právě tak zněl autentický telefonát na linku 156. A právě tento telefonát nasměroval pracovníka dohledového centra, aby zaměřil kameru na fontánu v centru Brna. Jakub Ghanem, mluvčí městské policie Brno, uvedl, že na fontáně seděli žena s mužem, přičemž oba měli nohy ve vodě a žena držela v ruce lavor a opírala ve vodě několik kuřecích řízků.

Na otázku policie, co konkrétně činí, žena odpověděla: „Umývám.“ Na dotaz, co konkrétně umývá, bez váhání řekla: „Maso.“ Na poslední otázku, zda myslí, že je toto zařízení určené k tomu, aby se v něm proplachovalo syrové maso, dodala strohé: „Nevím.“

Když strážníci přijeli na místo, tak před dvojicí viděli několik plastových krabiček, také tašky a sáčky naplněné syrovým masem. To bylo v celku i mleté a strážníci odhadli, že ho může být přibližně osm kilogramů. Všimli si i dvou pytlů s pečivem a přibližně tří kilogramů zeleniny. Mluvčí městské policie Brno Jakub Ghanem uvedl, že po otázce, zda chtěli „omývači“ uspořádat grilovačku, oba přiznali, že se chystají ke svému známému na chatu, kde se připravuje opékání.

Příprava na grilování a oplachování syrového masa přímo v kašně v centru Brna tak teď může přijít dvojici pořádně draho. Strážníci totiž věc postoupí ke správnímu orgánu pro důvodné podezření ze znečištění veřejného prostranství, za které hrozí až dvacetitisícová pokuta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

reklama