Fotbalová Slavia si zahrála s metalovou legendou Iron Maiden. Lídr kapely fandí Součkovi

Slavia proti Iron Maiden

Takový fotbalový zápas ještě v Edenu neviděli. Na jednu stranu hřiště se postavili zaměstnanci, partneři a legendy domácí Slavie, na druhou členové světoznámé heavymetalové skupiny Iron Maiden. Právě muzikanti nakonec středeční utkání vyhráli 10:6. Výtěžek z neobyčejné akce pomůže dvanáctileté Tereze, která trpí mozkovou obrnou.

Hudebníci kapely Iron Maiden se před středečním koncertem v O2 areně zapotili i na fotbalovém hřišti, v pražském Edenu se utkali se slávistickými legendami v čele s Vladimírem Šmicerem, Pavlem Kukou či Patrikem Bergerem.

ČTĚTE TAKÉ: Triumfální cesta sparťanů. Fotbalisté oslavovali i na benzince, v Praze vyrazili do klubu

I v dresu oblíbené skupiny vyběhly na trávník bývalé reprezentační hvězdy, po boku muzikantů si zakopal třeba Karel Poborský. Na jednom z tréninkových hřišť své fotbalové umění předvedli i čeští hudebníci Dan Bárta s Matějem Ruppertem či herec Jakub Prachař.

Na přání skupiny se hrálo v komorní atmosféře prakticky bez diváků. Iron Maiden nastoupili v dresech anglického celku West Ham United, kterému vášnivě fandí baskytarista Steve Harris. Spoluzakladatel kapely se přiznal, že mezi jeho oblíbence patří i Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, kteří do West Hamu přestoupili právě ze Slavie.

„Kluky z Iron Maiden obdivuji, že si v tomhle vedru šli zakopat, i když měli mezi dvěma koncerty,“ poklonil se Šmicer. „Když jsem dostal možnost si proti nim zahrát, tak jsem řekl, že je to super. Určitě se na jejich koncert zajdu podívat, bude to stát za to.“

Celá kapela po zápase exkluzivně podepsala slávistické dresy, které mohou fanoušci vydražit a pomoci tak Tereze Němečkové, trpící dětskou mozkovou obrnou. Aukce trvá do soboty 10. června do 16:00.

„Je skvělé, že Slavia a legendy heavy metalu Iron Maiden společně přispěly Nadačnímu fondu Slavie pro vážně nemocnou dvanáctiletou Terezku. Té půjde výtěžek ze speciálních podepsaných dresů i příspěvky ze strany partnerů zápasu, kteří nastoupili v našem dresu. Smekám před jejich elánem a výdrží. Věřím, že si zápas s řadou fotbalových legend užili stejně jako my,“ řekl předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Dvanáctiletá Tereza momentálně není schopná samostatně chodit, pohybuje se na vozíku. Rodina využije vybrané peníze na rekonstrukci koupelny a sociálního zařízení, aby byly bezbariérové.

Tagy: