Pátrání po Maddie: Manželé našli tajemnou svatyni. Mluví o husí kůži i divném postupu policie

Zvláštní svatyně Madeleine McCannové

Našli jsme svatyni ztracené Maddie McCannové, oznámil pár britských seniorů. Možnou stopu objevili poblíž vodní nádrže u letoviska Praia da Luz, kterou policisté minulý týden prohledávali. Měla být plná fotek dívenky, která beze stopy zmizela z hotelového apartmánu v květnu 2007. Objevit svatyni měli manželé jen pár měsíců poté.

Penzisté, kteří si přáli být jmenováni pouze jako Ralf a Ann, pořídili fotografie zvláštního oltáře a poslali je portugalským detektivům, informoval web The Mirror. Páru připadaly důležité, policie se jim však nikdy neozvala.

ČTĚTE TAKÉ: Případ zmizelé Maddie: Vyšetřovatelé doufají, že najdou její pyžamo. Objevil se nový svědek

Provizorní památník tvořily fotografie unesené Maddie, kameny a kytice květin. Balvany byly poskládány do tvaru šipky a směřovaly k místu, které policie minulý týden prohledávala. Několik dní po objevu svatyně záhadně zmizela, napsal The Independent.

O podivném incidentu penzisté nepřemýšleli až do roku 2020, kdy německé úřady idenfitikovaly Christiana Bruecknera jako hlavního podezřelého.

„Okamžitě jsem kontaktoval oddělení pro vyšetřování trestných činů v Německu a řekl jim, co máme. Během několika hodin mi odpověděli,“ sdělil Ralf listu Mail on Sunday.

Ann odjela do německého Wiesbadenu, aby podala výpověď, a ukázala německým detektivům pořízené fotografie. „Když na to teď myslím, mám husí kůži. Když jsme viděli, kde policie v posledních dnech pátrala, bylo vidět, že právě tam ukazovaly vyskládané kameny,“ řekla webu The Independent.

Německá policie se k tvrzením manželského páru nevyjádřila. Nekomentovala ani fakt, proč jí trvalo  tři roky, než tip manželů prověřila, uvedl The Independent.

Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela 3. května 2007 z apartmánu v Praia da Luz, zatímco její rodiče byli na večeři. Pokoj, v němž nechali také o rok mladší dvojčata, podle svých slov pravidelně kontrolovali. Při návratu kolem 22:00 zjistili, že Maddie zmizela, a ihned to oznámili policii. Úřady už dlouho předpokládají, že dívka už je po smrti.

Tagy: