CNN Prima News francouzská fotbalová reprezentace

francouzská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „francouzská fotbalová reprezentace“

GLOSA: Dnes se cítím jako Argentinec. Messimu zlato nesmírně sluší, škoda, že je z Kataru

V Kataru se mistrovství světa nikdy nemělo hrát. A organizace FIFA si stále zaslouží být vláčená bahnem za to, že toto umožnila. Ale fakt, že se tak intenzivně celý šampionát kritizoval ještě před startem, až to leckoho otravovalo, pořadatelům vlastně pomohl. Obraz už nemohl být horší a fotbalové dění ho spolu s organizací mohlo jen vylepšit. Na mundial 2022 se tak nebude vzpomínat jen jako na akci, za niž položily život možná až tisícovky dělníků, ale také jako na událost, na které se Lionel Messi konečně dočkal. Podle všeho po nejvíce strhujícím finále v historii.

OBRAZEM: Jak Messi s Argentinou konečně ovládl svět. Nejinfarktovější možnou cestou

Fotbal je krásná hra. Jestli na to někdo zapomněl, finále mistrovství světa v Kataru mu to připomnělo nejlepším možným způsobem. V dobrém smyslu bláznivý zápas mezi Argentinou a Francií (4:3 po penaltách) nakonec Lionelu Messimu přinesl poslední zbývající kousek puzzle do jeho bohaté skládačky. Podívejte se v galerii, jak se geniální hráč narozený před 35 lety ve městě Rosario stal poprvé světovým šampionem.

Nejlepší finále v historii pro Argentinu. Messi si splnil sen, thriller rozsekly penalty

Všechno bylo dlouho jasně nalajnováno, Lionel Messi s Argentinou ve finále fotbalového mistrovství světa proti Francii neochvějně mířil za vytouženou trofejí. Jihoameričané vedli od prvního poločasu 2:0, jenže v 80. minutě se začaly dít věci. Kylian Mbappé nejprve proměnil penaltu, pak fantastickou trefou vyrovnal a postaral se o pořádnou zápletku. Infarktové prodloužení přineslo po gólu na obou stranách, a zápas tak vyvrcholil penaltami. Messi se dočkal, Argentinci po rozstřelu vyhráli 4:3.

Teď, nebo nikdy. Messi jde smazat poslední dluh, může se stát větším bohem než Maradona?

Má titul sedminásobného držitele Zlatého míče, desetinásobného šampiona španělské ligy, čtyřnásobného krále Ligy mistrů nebo historicky nejlepšího argentinského střelce. Ale libozvučné označení „mistr světa“ Lionelu Messimu zatím chybí. V neděli odpoledne ve finále šampionátu v Kataru proti Francii má poslední šanci toto změnit. „Nemůže být lepší chvíle,“ říká pro CNN Prima NEWS obdivovatel malého velkého muže a bývalý český reprezentant David Rozehnal.

Francouzi jsou opět ve finále MS. Maročané obhájce trápili, ale další senzaci nepřidali

Úřadující mistry světa fotbalisté Maroka v semifinále šampionátu v Kataru pořádně trápili, ale další senzaci už nepřidali. Francie si po čtyřech letech může znovu přivlastnit slavnou trofej v nedělní bitvě s Argentinou. Vítězství „Les Bleus“ zařídil gólem v páté minutě obránce Theo Hernández, branku na konečných 2:0 přidal krátce před koncem útočník Randal Kolo Muani, který byl v tu chvíli na hřišti jen pár desítek sekund.

Panenku na MS potěšil marocký hrdina. Češi podle něj na úroveň šampionátu nemají

Měsíc utekl jako voda a fotbalový šampionát v Kataru se blíží k vyvrcholení. Už je jisté, že jedno místo ve finále drží Messiho Argentina, o druhé se ve středu večer poperou obhájci zlata z Francie s velkým překvapením turnaje – Maročany. „Pozor na ně,“ řekl legendární bývalý československý reprezentant Antonín Panenka v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Mbappé dává vzpomenout na Ronaldův boj proti Coca-Cole. V Kataru odmítá propagovat pivo

Kylian Mbappé utekl svým gólovým pronásledovatelům. V osmifinále mistrovství světa proti Polsku poslal do brány gólmana Szczesného dvě výstavní trefy a už je v Kataru na metě pěti gólů. Hlavně díky němu Francie ukazuje, že to s obhajobou zlata z fotbalového šampionátu myslí vážně. Zároveň se ale superhvězda z Paris Saint-Germain nechová tak, jak by si přály organizace FIFA a jeden slavný pivovar.