reklama
CNN Prima News francouzská fotbalová reprezentace

francouzská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „francouzská fotbalová reprezentace“

Matka hvězdy po kolapsu Francie zuřila. Křičela na ostatní rodiče, nešetřila Mbappého

Francouzská reprezentace totálně pohořela. V pozici největšího kandidáta na vítězství na Euru se nedostala za brány osmifinále, když po penaltách padla se Švýcarskem. Les Bleus se ocitli ve smutku, zklamání, frustraci a rozepřích, což se přeneslo také mezi rodiče fotbalových hvězd. Matka záložníka Adriena Rabiota Veronique se po zápase přímo na tribuně pustila do rodičů jiných členů výběru trenéra Didiera Deschampse.

Skupina smrti přinesla zkázu. Na Euru z ní nepřežil už ani jeden superfavorit

Úřadující mistři Evropy, úřadující světoví šampioni a předposlední mistři světa. Jinými slovy Portugalsko, Francie a Německo. Takováto exkluzivní společnost byla na fotbalovém Euru nalosována do jedné základní skupiny. „Efko“ tak automaticky dostalo přezdívku skupina smrti, tři velikány pak doplnilo Maďarsko. Favorité postoupili do play-off, ovšem to si dlouho neužili.

Šok na Euru. Obrovské drama zvládli v penaltách Švýcaři, mistři světa z Francie končí

Pondělní večer na Euru byl jednou parádní reklamou na fotbal. Na přestřelku Španělů s Chorvaty navázala Francie se Švýcarskem v Bukurešti. Les Bleus coby velcí favorité prohrávali 0:1, přežili penaltu, potom otočili na 3:1. Ale outsideři předvedli mocný závěr a v 90. minutě vyrovnali. Nervy drásající zápas dospěl až do penalt, prvních na šampionátu. Všichni střelci byli dlouho neomylní, v páté sérii ale selhal Kylian Mbappé a Švýcaři slaví fantastický postup do čtvrtfinále po výhře 4:3.

Trhák úvodu Eura pro Francouze. Němci v Mnichově padli po vlastním gólu Hummelse

Šlágr mezi Německem a Francií uzavřel první rundu skupinových zápasů na fotbalovém Euru. Z utkání v Mnichově vydolovali tři body úřadující světoví šampioni, tedy francouzský výběr vedený koučem Didierem Deschampsem. Atraktivní duel dovedl k hubené výhře 1:0 díky vlastní brance německého stopera Matse Hummelse z prvního poločasu. Reprezentanti země galského kohouta dali po změně stran ještě dva góly, ale oba – jak se později ukázalo – padly z ofsajdu a neplatily.

Aktivista vyděsil fotbalisty na Euru. S padákem vletěl na trávník, zranil osvětlovačku

Aktualizováno

Jen pár vteřin před začátkem zápasu německých a francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy v Mnichově přistál na hřišti ekologický aktivista na padáku opatřeném motorem. Podle agentury AP zřejmě seskočil ze střechy stadionu. Na padáku měl nápisy Greenpeace a Kick out oil (pryč s naftou – pozn. red.). Výkop utkání jeho akce nezpozdila.

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.

COVID-19 rozmetal ukrajinské gólmany. Do brány může naskočit asistent trenéra

Koronavirová pandemie přináší do světa sportu různé bizarnosti. Týmy často musí v některých případech lepit soupisky hráči z juniorských kategorií, případně i využít služeb profesionálů z jiných týmů. Fotbalová reprezentace Ukrajiny se zase vydala jiným směrem. Oleksandr Šovkovskyj je asistentem hlavního trenéra – bývalého světoznámého kanonýra Andreje Ševčenka. V přátelském duelu s Francií by se mohl 45letý Šovkovskyj dostat do brány, protože gólmani se vinou nákazy stali nedostatkovým zbožím.

reklama