Frej zůstává hospitalizovaný v IKEM. Prozradil, v jakém zdravotním stavu je

Herec Ladislav Frej zůstává hospitalizován v pražském IKEM. Redakci CNN Prima NEWS, v jakém stavu aktuálně je a co ho trápí. Ačkoliv některá médii hovořila o kolapsu a boji o život, podle Freje nejde o žádné závažné onemocnění.

Herec se v IKEM ocitl poté, co ho nepřestávaly trápit bolesti hlavy. „Nechci to zlehčovat, ale je to přetrvávající migréna, která vede k nauzeu (nevolnosti). Když je to hodně silné, nauzea vyvrcholí zvracením. Není to ale závažné onemocnění. Je to snadno vyléčitelné,“ prozradil Frej.

Zpočátku prý netušil, že v IKEM stráví hned několik dní. „Přijel jsem vlastním autem. Dali mi nějakou infuzi a říkali, že už mě domů samotného nepustí, tak mě odvezla sanitka. Druhý den ráno mě zase přivezli zpátky. Dostal jsem další infuzi. Pak mi řekli, že by bylo dobré, abych tu pár dní zůstal. A že se to musí poléčit, že nemá smysl, abych s tím byl doma dál,“ popsal CNN Prima NEWS Frej.

Podstoupil katetrizaci

V Institutu klinické a experimentální medicíny se 80letý herec léčil již v minulosti. Poprvé v den výročí smrti jeho manželky Věry Galatíkové. Tehdy Frej podstoupil katetrizační ablaci.

Naposledy nemocnici navštívil před pěti lety, tehdy podstoupil druhý zákrok. „Doktoři mě upozornili, že úspěšnost je sedmdesát procent,“ popsal tehdy Blesku. „Tak jsem, holt, byl poprvé v těch zbývajících třiceti procentech. Naštěstí to podruhé vyšlo,“ dodal Frej.

Tagy: