reklama

srdce

Výpis příspěvků ke štítku „srdce“

V den, kdy měla dostat vakcínu, ji zabil covid. Zdrcená matka 15leté dívky poslala vzkaz

4. října 2021 07:24

Jorja Hallidayová byla převezena do nemocnice v anglickém Portsmouthu poté, co měla zdánlivé příznaky chřipky a její tepová frekvence se oproti normálu zdvojnásobila. I přes veškerou pomoc lékařů patnáctiletá dívka zemřela na tzv. myokarditidu, zánět srdečního svalu, kterou může způsobit COVID-19. Jorja prohrála svůj boj v den, kdy měla být proti koronaviru očkována.

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

30. července 2021 15:27

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

COVID-19 byl loni základní příčinou úmrtí u 10,5 tisíce lidí, říkají statistici

30. června 2021 10:28

COVID-19 byl podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni druhou nejčastější základní příčinou úmrtí. Podlehlo mu 10 539 lidí, tedy více než osm procent zemřelých. Dalším lidem významně zhoršil zdravotní stav a přispěl k jejich dřívějšímu úmrtí, řekl ve středu novinářům předseda ČSÚ Marek Rojíček. První základní příčinou smrti zůstala ischemická choroba srdeční, které podlehlo 19 171 osob, třetí cévní nemoci mozku (4 196).

Pirk o zachráněném fotbalistovi Eriksenovi: Ať ukončí kariéru, život máme jen jeden

23. června 2021 15:01

Po fotbalovém Euru zůstanou v živé paměti fanoušků parádní góly Patrika Schicka, Andrije Jarmolenka nebo Xherdana Shaqiriho. Bohužel ale nikdo nezapomene ani na to, jak se dánský záložník Christian Eriksen v duelu s Finskem zničehonic kácí na zem, dostává masáž srdce, pak i šoky od defibrilátoru. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Ale že by měl časem přijít velkolepý comeback na trávník? Slavný český kardiochirurg Jan Pirk si to neumí představit. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru

13. června 2021 23:59

„Zůstaň silný,“ vzkazují Christianu Eriksenovi fanoušci i hráči z ostatních týmů. Dánský záložník zkolaboval na fotbalovém Euru 2021 během sobotního utkání s Finskem, lékaři následně potvrdili, že prodělal zástavu srdce a desítky sekund nejevil známky života. Během neděle ale přišla zpráva, že je Eriksen stabilizovaný a komunikuje. Podpory se mu dostalo nejen během každého zápasu na turnaji, ale i z ostatních kontinentů.

reklama