reklama

srdce

Výpis příspěvků ke štítku „srdce“

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

11. ledna 2022 08:07

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.

V den, kdy měla dostat vakcínu, ji zabil covid. Zdrcená matka 15leté dívky poslala vzkaz

4. října 2021 07:24

Jorja Hallidayová byla převezena do nemocnice v anglickém Portsmouthu poté, co měla zdánlivé příznaky chřipky a její tepová frekvence se oproti normálu zdvojnásobila. I přes veškerou pomoc lékařů patnáctiletá dívka zemřela na tzv. myokarditidu, zánět srdečního svalu, kterou může způsobit COVID-19. Jorja prohrála svůj boj v den, kdy měla být proti koronaviru očkována.

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

30. července 2021 15:27

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

reklama