reklama

srdce

Výpis příspěvků ke štítku „srdce“

COVID-19 byl loni základní příčinou úmrtí u 10,5 tisíce lidí, říkají statistici

COVID-19 byl podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni druhou nejčastější základní příčinou úmrtí. Podlehlo mu 10 539 lidí, tedy více než osm procent zemřelých. Dalším lidem významně zhoršil zdravotní stav a přispěl k jejich dřívějšímu úmrtí, řekl ve středu novinářům předseda ČSÚ Marek Rojíček. První základní příčinou smrti zůstala ischemická choroba srdeční, které podlehlo 19 171 osob, třetí cévní nemoci mozku (4 196).

Pirk o zachráněném fotbalistovi Eriksenovi: Ať ukončí kariéru, život máme jen jeden

Po fotbalovém Euru zůstanou v živé paměti fanoušků parádní góly Patrika Schicka, Andrije Jarmolenka nebo Xherdana Shaqiriho. Bohužel ale nikdo nezapomene ani na to, jak se dánský záložník Christian Eriksen v duelu s Finskem zničehonic kácí na zem, dostává masáž srdce, pak i šoky od defibrilátoru. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Ale že by měl časem přijít velkolepý comeback na trávník? Slavný český kardiochirurg Jan Pirk si to neumí představit. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Brzy se uzdrav, Chrisi. Eriksena podporují hráči i fanoušci při každém zápase na Euru

„Zůstaň silný,“ vzkazují Christianu Eriksenovi fanoušci i hráči z ostatních týmů. Dánský záložník zkolaboval na fotbalovém Euru 2021 během sobotního utkání s Finskem, lékaři následně potvrdili, že prodělal zástavu srdce a desítky sekund nejevil známky života. Během neděle ale přišla zpráva, že je Eriksen stabilizovaný a komunikuje. Podpory se mu dostalo nejen během každého zápasu na turnaji, ale i z ostatních kontinentů.

Jedenáctiletý Adámek po operaci náhle zemřel, rodiče zůstali v šoku

Malý školák měl už od narození problémy se srdcem. Podstoupil nespočet operací. Při poslední operaci mu doktoři vyměnili srdeční chlopeň, operace se však podařila a všichni si mysleli, že je v pořádku. Najednou se mu ale přitížilo a v nemocnici v okrese Galanta na Slovensku zemřel. Rodiče na nemocnici podali stížnost. O tragédii informoval slovenský deník Nový Čas.

Zabil sousedku a její srdce uvařil s bramborami. Nakrmil rodinu, chtěl z ní vymýtit ďábla

Dvaačtyřicetiletý Lawrence Anderson byl v úterý obviněn hned ze tří vražd. Přiznal se k ubodání své sousedky v jejím domě v Oklahomě. Po činu se vrátil domů a pobodal další tři lidi — svého strýce, tetu a jejich čtyřletou vnučku. Vyšetřovatel navíc uvedl, že po vraždě sousedky její srdce uvařil a s přílohou v podobě brambor nakrmil svou rodinu. Chtěl prý osvobodit démony z její duše.

reklama