reklama
CNN Prima News zdravotní stav

zdravotní stav

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní stav“

Fischer: Kvůli Zemanovi může vláda nastoupit až v lednu. Nejde čekat, až se uzdraví

25. listopadu 2021 23:52

Čtvrteční náhlý převoz prezidenta Miloše Zemana zpět do Ústřední vojenské nemocnice zkomplikoval nástup nové vlády. Podle analytika týdeníku Euro Petra Fischera však nelze čekat, až se dá prezident dohromady. „Jestli chce po hospitalizaci vést prezident se všemi kandidáty pohovory, tak novou vládu můžeme mít někdy v lednu. A to nevíme, zda se jeho stav opět nezhorší. Zbytečně se jmenování vlády brzdí,“ podotkl v pořadu 360°.

Zeman by měl zůstat v nemocnici, řekl šéf konzilia. Nespolehlivé prognózy, oponoval Mynář

18. listopadu 2021 16:56
Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman by měl zůstat v péči Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), aby nabral síly, řekl ve čtvrtek České televizi šéf jeho lékařského konzilia Tomáš Zima. Připustil, že Zeman by mohl nakrátko opustit nemocnici, aby jmenoval Petra Fialu (ODS) premiérem. Jmenování Fialy předsedou vlády by se podle něj i Zemana mělo odehrát 26. listopadu na zámku v Lánech.

Babiš o Zemanovi: Neuvěřitelná změna, normálně funguje. Sestavovat vládu by měl Fiala

15. listopadu 2021 17:13

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je příznivý a zlepšuje se, uvedl šéf lékařského konzilia Tomáš Zima. Podobný dojem má i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který hlavu státu v pondělí odpoledne navštívil v nemocnici. Babiš také potvrdil, že má prezident stále v plánu jmenovat novým premiérem šéfa ODS Petra Fialu.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.

Nehorázně lžete. Ministerstvo nevzniklo kvůli mé nemoci, vzkázal Bělobrádek Kalouskovi

11. listopadu 2021 19:40

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) zapochyboval nad smyslel staronové vládní funkce ministra pro vědu a výzkum. Podle něj šlo v minulosti o účelově vytvořenou pozici pro tehdejšího šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, aby mohl sedět ve vládě a zároveň nemusel řídit plnohodnotné ministerstvo, což by prý vzhledem ke své nemoci nezvládal. Bělobrádek toto tvrzení označil za lživé a nehorázné. Expředseda KDU-ČSL trpí roztroušenou sklerózou.

Komentátorka: Kolář je „Zemanobijec“, to musíme vnímat. Babiš chce hlasy naštvaných lidí

8. listopadu 2021 19:43

Andrej Babiš (ANO) začal ihned po sněmovních volbách svou prezidentskou kampaň, myslí si analytička Echo24 Lenka Zlámalová. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS uvedla, že bude dosluhující premiér spoléhat na hlasy naštvaných příznivců nově vznikající vlády. Zlámalová se také ohradila proti slovům poslance TOP 09 Ondřeje Koláře, který naznačil, že rozhovor hlavy státu Miloše Zemana nesvědčí o jeho zdravotní způsobilosti k práci.

Holcát: Konzilium říká, že prezident je duševně schopný, fyzicky však nikoli

5. listopadu 2021 21:47

„Myslím, že máme právo vědět, jak je prezident na tom. Konzilium má dát jen rámcový obraz ohledně zdravotního stavu, ale nemělo by jít do detailu. Konzilium nám říká, že je duševně schopný, ale ne fyzicky schopný,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví Martin Holcát, který byl v minulosti členem konzilia všech tří českých prezidentů.

K převodu Zemanových pravomocí není důvod. Jeho stav se snad bude lepšit, řekl Vystrčil

5. listopadu 2021 13:48

Pokud Miloš Zeman bude schopen vykonávat minimálně nejdůležitější povinnosti prezidenta, k převodu jeho pravomocí podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není důvod. Vystrčil to řekl v pátek v reakci na závěry lékařského konzilia, které se Zemanovým zdravotním stavem zabývalo a uvedlo, že hlava státu stále není schopna pracovat naplno.

Stehlíková: V Lánech se Zemanův stav může zhoršit. Okolí s ním dělá politické kšefty

5. listopadu 2021 13:34

Trochu jsme se vyděsila, když prezident pronesl, že bude jednat s politiky v Lánech, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS psychiatrička a bývalá ministryně Džamila Stehlíková. Reagovala tak na první rozhovor Miloše Zemana od říjnové hospitalizace, který v pátek poskytl Frekvenci 1. Varovala, že prezident musí dodržovat životosprávu a po návratu do sídla v Lánech u něj musí být přítomný lékař.

reklama