reklama

Adrenalinový zážitek, říká o moderování Koukalová. Prozradila, co ji teď nejvíc těší

Česká biatlonová legenda Gabriela Koukalová má za sebou nedělní premiéru v roli moderátorky pořadu Showtime na CNN Prima NEWS. Prý to byl adrenalinový zážitek, který jí připomněl závodění. V rozhovoru pro Nový den se vyjádřila i k rozvodu a možnému návratu k biatlonu.

reklama

Dokázala vybojovat dvě olympijská stříbra, dva tituly mistryně světa i glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru v biatlonu. Před rokem ve svých 29 letech uzavřela sportovní kariéru. Tančila, napsala knihu a nyní je moderátorkou pořadu Showtime. Poprvé se před naše kamery postavila v neděli.

„Musím říct, že jsem se zase malinko vrátila zpátky na závodní tratě. Pro mě to byl doslova adrenalinový zážitek. Vzhledem k tomu, že jsem mluvu nevnímala jako svoji silnou stránku nikdy a bylo to vlastně jedno z odvětví, kterých jsem se celý život bála,“ podělila se o své pocity s moderátorem pořadu Nový den Liborem Boučkem.

S nadšením, pečlivou a poctivou prací se vše nějak zvládne

„Já si tím dokazuju možná nějakou odvahu, nebo nevím, jak to mám říct, protože je to opravdu něco, v čem nemám žádné zkušenosti. Snažím se asi sobě nejvíc dokázat, že když se pro něco nadchnu a rozhodnu a pracuju na tom pečlivě a poctivě, tak se to dá potom nějakým způsobem zvládnout,“ uvedla bývalá biatlonistka.

Na rozdíl od sportovní kariéry v té moderátorské nemá Koukalová zatím žádné rituály. „Musím říct, že dřív byl nejčastější rituál ten, že když se mi povedl závod, tak jsem si to oblečení už nechala a jela jsem s ním druhý den. To tady bohužel dělat nemůžu. Druhý můj rituál bylo vždycky líčení a ten mi tady byl také vzat, když to tak řeknu, protože tady máme tým velmi šikovných maskérek. Asi bych si měla postupem času najít nějaké nové rituály,“ prohlásila se smíchem.

Nabídka na moderování Koukalovou zaskočila, prý nejdříve říkala, že by týmu mohla leda vařit kafe. „Pro mě to bylo velmi nečekané. Dostala jsem nabídku od Zuzky Brzákové (šéfredaktorky společenské redakce, pozn. red.), která mě oslovila, jestli bych měla zájem si zkusit moderování. (...) Pak jsem si řekla, proč to nezkusit. Je to pro mě úplně nový směr, úplně nové odvětví a já se ráda učím nové věci, tak jsem tady,“ vysvětlila.

Co návrat na závodní tratě? A z čeho má Gábina radost?

A nepřipouští si současná moderátorka pořadu Showtime variantu, že by se mohla vrátit na závodní tratě? „Je fakt, že za poslední tři roky, co nejsem ve startovním poli, mě hodněkrát napadlo, jestli to nezkusit a nevrátit se zpátky, ale musím říct, že bohužel. Věnovala jsem biatlonu v podstatě 26 let a za tu dobu už to zanechalo na mém těle nevratné šrámy, které mi ani teď neumožňují se sportu věnovat víc, i když bych chtěla,“ uvedla Koukalová s tím, že by se už na závody asi nedokázala fyzicky připravit. Zmínila i přetrvávající problémy s lýtky, kvůli kterým profesionální kariéru ukončila.

„Já mám největší radost, když můžu strávit nějakou tu chvíli s rodinou nebo s kamarády, což teď je poněkud složitější. Za rodiči jezdím, ale snažím se dbát veškerých opatření, která jsou nutná, a být opatrná,“ sdělila bývalá biatlonistka.

Největší radost jí prý v poslední době dělá spánek. Řešit musí ale i nepříjemnější věci, jako je rozvod s badmintonistou Petrem Koukalem a možný návrat k příjmení Soukalová. Zatím prý neměla čas o tom ani přemýšlet. „Ale myslím si, že se spíše vrátím k tomu starému. Zatím ale ani nevím, kde se to vůbec dělá,“ prohlásila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama

Domácí zpravodajství

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

reklama