Ganga

Výpis příspěvků ke štítku „Ganga“

Svatba v oblacích. Mladý pár vyzrál na covidová opatření, obřad sledovalo 160 hostů

Indický pár si údajně pronajal letadlo a uspořádal svatbu v oblacích s více než 160 hosty. Novomanželé se tak chtěli vyhnout vládním restrikcím, které v zemi platí. Právě Indie patří mezi země, které jsou nejvíce zasažené koronavirem. Od začátku epidemie s 1,3 miliardy obyvatel zaznamenala 26,95 milionu nakažených koronavirem a více než 300 tisíc mrtvých.

Ganga dál vyplavuje stovky mrtvol. Vypovídá to o skutečné covidové situaci, míní experti

Stovky mrtvol plavou ve vodách posvátné indické řeky Gangy, další leží spálené v písku na jejích březích ve státech Uttarpradéš a Bihar. Tamní lidé se obávají, že jde o oběti covidu. Mrtví na břehu řeky společně s nepřetržitě hořícími hranicemi a krematorii, jimž dochází místo, vypovídají podle BBC o obětech, které jsou v oficiálních číslech „neviditelné“.

Za týden stejně mrtvých jako v Česku za rok. Krize v Indii se nadále prohlubuje

V Indii se stále nedaří dostat koronavirovou pandemii pod kontrolu. Během neděle podlehlo nemoci více než 4 tisíce lidí, za poslední týden téměř 28 tisíc. To je číslo, které se téměř rovná počtu úmrtí v České republice za celou dobu pandemie. A výrazně neklesá ani počet nově nakažených, který se stále drží nad 300 tisíci denně, informovala agentura Reuters. Země se navíc připravuje na blížící se cyklon.

Zvíře ve znaku: Slepý delfín z kalných vod

Indický symbol obývá jednu z nejhustěji obydlených oblastí světa. Delfínovce ganžského tu ohrožuje ztráta přirozeného životního prostředí – především kvůli výstavbě desítek přehrad a zavlažovacích projektů. S přibližným počtem patnácti set jedinců se řadí mezi ohrožené druhy.