reklama

Gazdík: Vláda je tragická. Tuhle agonii by ukončily jedině předčasné volby

Poslanec a bývalý předseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje konání nynější vlády za tragické. Nejlepším řešením by podle něj bylo uspořádat předčasné volby. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Předčasné volby se však zcela jistě neprosadí bez podpory poslanců z řad hnutí ANO.

reklama

„Za mě by předčasné volby byly řešením. Pokud by se uskutečnily ještě na konci června, to by bylo nejlepší řešení konce této agonie, kdy jsme nejhorší na světě a premiér to nezvládá,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS Gazdík.

Zároveň si však uvědomuje, že je téměř nemožné je uspořádat bez podpory poslanců hnutí ANO. Pro prosazení předčasných voleb je totiž potřeba, aby pro ně zvedlo ruku 120 ze 200 poslanců, přičemž hnutí ANO má ve Sněmovně 78 poslanců. „Měly by se o tom vést politické debaty. Bez hnutí ANO ale nebudou úspěšné,“ dodal Gazdík.

S řešením předčasných voleb by souhlasil i jeho opoziční kolega a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek. „Já bych je určitě podpořil. Tady nejde o preference politických subjektů, ale aby tato země začala znovu trochu fungovat,“ řekl Válek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Pravidelné volby do Poslanecké sněmovny jsou v plánu letos 8. a 9. října.

Válek: Blatný byl vyhozen jako prašivý pes, je to nedůstojné

Gazdík s Válkem ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž debatovali o výměně na postu ministra zdravotnictví, kdy Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger (za ANO). Podle Válka si Blatný, který ještě v úterý podle svých slov o svém odvolání nevěděl, zasluhoval od premiéra Andreje Babiše (ANO) lepší způsob jak skončit ve funkci. „Způsob vyhazování ministra jako prašivého psa mi přijde naprosto nedůstojné a to si docent Blatný nezasloužil,“ řekl svůj názor Válek.

K Blatného odvolání navíc podle něj byly daleko lepší příležitosti než nyní, kdy se přírůstky nakažených pravidelně snižují a ubývá i pacientů s koronavirem v nemocnicích. Válek řekl, že se tak dalo učinit v lednu po předvánočním rozvolnění opatření, které vedlo ke zhoršení situace, nebo když nefungoval systém registrace k očkování. „Tehdy se mohlo říct: Ano, ministr Blatný to nezvládá,“ dodal šéf poslanců TOP 09.

Podle Gazdíka by nejlepším ministrem – ať už na postu šéfa resortu zdravotnictví či školství – byl člověk, který má oporu v hnutí ANO a zároveň dokáže komunikovat s opozicí. To však podle něj v Babišově vládě nejde. „Andrej Babiš to má jako one man show, jede na PR a ani ho tak nezajímá co se děje,“ řekl Gazdík s tím, že Babiše nezajímá ani jestli lidé umírají, mají zdravotní problémy či krachují. „Jestli by měl někdo odejít, tak premiér. Ne ministr zdravotnictví,“ zakončil Gazdík.

Tagy:
Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní
Jihomoravský kraj

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Za úplatek slíbil, že nebude kritizovat vakcínu. Konspirátora napálili penězi z Monopolů

Youtubeři Josh Pieters a Archie Manners napálili známého britského konspiračního teoretika a odpůrce vakcín proti koronaviru Pierse Corbyna. Ten se nechal uplatit 10 tisíci librami, tedy téměř 300 tisíci korunami, za to, že přestane kritizovat očkovací látku od britské společnosti AstraZeneca. Místo ní se měl zaměřit na konkurenci od Pfizeru a Moderny. Dostal však falešné peníze ze hry Monopoly.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama