reklama
CNN Prima News Robert Plaga

Robert Plaga

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Plaga“

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Na testování ve školách nakoupí vláda téměř 14 milionů antigenů. Přispívat bude i na PCR

22. listopadu 2021 22:48

Stát nakoupí bezmála 14 milionů antigenních testů na covid pro použití ve školách, využije k tomu peníze z Fondu solidarity EU. Nákup zajistí Správa státních hmotných rezerv (SSHR), sdělil na Twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO) během zasedání vlády. Vláda také uvolnila 192 milionů korun na přesnější PCR testování covidu ve školách. Školy tak budou moci opět využít proplácení částkou 200 korun na test.

Viroložka Zelená: Lockdownek nedokáže zastavit epidemii. Nouzový stav je jen politika

22. listopadu 2021 19:37

Viroložka Hana Zelená ve vysílání CNN Prima NEWS řekla, že i když je diskutované vyhlášení nouzového stavu čistě politické rozhodnutí, sama by pro jeho zavedení nebyla. Případný lockdown prý už ničemu nepomůže. Vláda by na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla o vyhlášení nouzového stavu jednat, Ústřední krizový štáb ale k takovému kroku zatím důvod nevidí.

Zpřísníme, ale neřekneme jak. Vojtěch čeká na stanovisko budoucí vlády

12. listopadu 2021 10:21

Vláda chystá zásadní zpřísnění opatření, oznámil ve čtvrtek premiér Andrej Babiš (ANO). V pátek se kvůli tomu sešel kabinet, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale na následné tiskové konferenci neprozradil, jaké kroky chystá. Čeká prý na vyjádření AntiCovid týmu budoucí vlády, které by měl dostat do soboty. Návrhy by pak vláda v demisi mohla schválit v úterý.

Žáci ve školách se opět budou plošně testovat. Vláda schválila dva nové termíny

12. listopadu 2021 08:14

V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to v pátek vláda, jak oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twiteru. Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Podle Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a k zajištění prezenční výuky.

PŘEHLEDNĚ: Hrozí další lockdown. Jaká opatření jsou podle odborníků ve hře?

9. listopadu 2021 23:50

Počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 v Česku stále narůstá. Vláda ve středu přistoupí k dalším restrikcím. Mnozí se tak obávají dalšího lockdownu. Otázkou ale je, jestli by se podobal těm předchozím ze druhé či třetí vlny. Vláda s opozicí se totiž shodují v tom, že se za žádnou cenu nebudou zavírat školy. Čím dál častěji se také hovoří o takzvaném lockdownu pro neočkované. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila přehled, jak na situaci nahlížejí čeští odborníci.

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

reklama