CNN Prima News Robert Plaga

Robert Plaga

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Plaga“

Ministerský trojlístek resortu školství se rozpadl. Balaše opustil Plaga, následně i Gazdík

11. listopadu 2022 16:24

Někdejší ministr školství za ANO Robert Plaga rezignoval k 15. listopadu na funkci poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). Svou rezignaci Balašovi oznámil v pátek a odůvodnil ji jeho kroky ohledně vzdělávací politiky a angažmá exministra školství Petra Gazdíka (STAN) v jeho poradním týmu. Informoval o tom server Seznam Zprávy. V pátek odpoledne pak na svou pozici rezignoval i Gazdík.

Gazdík se vrací na ministerstvo školství. V poradním týmu zasedne také Babišův exministr

21. října 2022 12:20

Ministru školství Vladimíru Balašovi (za STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík a Robert Plaga, zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová. Na webu ministerstva to v pátek uvedla mluvčí Aneta Lednová.

Podivný brífink ministra školství. Svolal ho Balaš, mluvil ale hlavně Gazdík

20. července 2022 16:29

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) svolal na středu tiskovou konferenci kvůli novele zákona o podpoře sportu a změnám fungování Národní sportovní agentury (NSA). Více než on ale mluvil jeho předchůdce Petr Gazdík (STAN), který na konci června z funkce odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je obviněn v pražské korupční kauze Dozimetr.

Kdo nahradí Gazdíka? Rakušan zmínil konkrétní jména. Ve hře je i výměna resortu s ODS

21. června 2022 05:08

Kdo bude novým ministrem školství? Tuto otázku si aktuálně pokládá nejen politická scéna, ale i řada dalších lidí. Dosavadní šéf resortu Petr Gazdík (STAN) oznámil, že se kvůli kontaktu s obviněným podnikatelem Michalem Redlem, který je klíčovou figurou kauzy kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, rozhodl na svou funkci rezignovat. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan vidí možné nástupce ve svých senátorech Jiřím Drahošovi či Miroslavu Plevnému. Objevují se však i jména jako exministr školství Robert Plaga nebo dokonce současný šéf resortu kultury Martin Baxa (ODS). Rakušan uvedl, že první návrhy oznámí premiéru Petru Fialovi (ODS) v úterý, výběr pak dokončí do konce týdne.

Gazdík odvolal šéfku Cermatu. Jsem dlouhodobě nespokojený s jejím řízením, prohlásil

24. května 2022 10:33

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Rozhodl se tak kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, její pomalosti a neefektivitě hospodaření. Kontrola ministerstva financí podle něj zjistila v Cermatu závažné nedostatky. Ministr to v úterý řekl novinářům. Podle Kleňhové nejsou některé publikované informace o fungování Cermatu pravdivé.

Sledujte ZÁZNAM brífinku ministra Gazdíka: Jak vyřeší problém s Cermatem?

24. května 2022 10:14

Dosavadní fungování organizátora maturitních a jednotných přijímacích zkoušek Cermatu je problém, řekl v pondělí novinářům ministr školství Petr Gazdík (STAN). Zda kvůli nespokojenosti s řízením této příspěvkové organizace ministerstva hrozí odvolání ředitelky Cermatu Michaely Kleňhové, nechtěl upřesnit. Kvůli podezření z placení předražených zakázek poslal v uplynulých dnech do Cermatu auditory. Mimořádný brífink Gazdíka k tomuto tématu sledujte živě v tomto článku. Začít by měl v 10:30.

Doktorát za 605 tisíc. Agentura nabízela rychlé a snadné studium na univerzitě v Brně

8. února 2022 10:37

Doktorát za 25 tisíc eur (kolem 605 tisíc korun). Takovou nabídku zprostředkovávala studentům salcburská agentura Institut für Management (IfM) na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Studenti mohli získat titul Ph.D. v oblasti ekonomiky a managementu snadno a rychle. Jde tak o další kaňku na pověsti vysoké školy. Minulý týden nově zvolený rektor Vojtěch Adam rezignoval kvůli pochybnostem o některých článcích, které publikoval.

Mendelova univerzita má dočasného rektora. Rezignujícího Adama nahradí exministr Plaga

1. února 2022 11:17

Mendelovu univerzitu v Brně povede do zvolení nového rektora náměstek ministra školství a dřívější ministr za ANO Robert Plaga. Pověřil jej současný ministr Petr Gazdík (STAN), oznámila mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. V čele univerzity v pondělí skončila Danuše Nerudová. Úterkem mělo začít funkční období zvoleného rektora Vojtěcha Adama, jenž však rezignoval kvůli pochybnostem o některých publikovaných článcích.

Hygiena se žákům ozývá ve chvíli, kdy se vrací z karantény. Je to katastrofa, říká Gazdík

13. prosince 2021 08:44

Hygienické stanice se mnohdy ozvou žákům až ve chvíli, kdy se už vrací do školy po karanténě. Takhle se s pandemií nedá bojovat, je to katastrofální, hodnotí současný stav poslanec hnutí STAN a budoucí ministr školství Petr Gazdík. Rovněž ho mrzí, že už se nestihnou prodloužit vánoční prázdniny a že vláda v demisi není nakloněna k dodatečnému testování dětí ještě před svátky. V pořadu Nový den dodal, že s končícím šéfem resortu školství Robertem Plagou (za ANO) má v plánu po nástupu nového kabinetu spolupracovat.