CNN Prima News gender

gender

Výpis příspěvků ke štítku „gender“

Třídní schůzky, nebo Senát? Pirátka to kvůli „fňukání“ schytala, rýpl si i Kalousek

24. listopadu 2022 19:49

Jít na třídní schůzky svých dětí, nebo se zúčastnit schůze horní komory Parlamentu? Nad touto otázkou přemýšlela senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O radu požádala uživatele na Twitteru. Dostalo se jí mnoho odpovědí včetně ironických reakcí. Zapojil se například i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) či europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Studenti v Brně chtěli genderově neutrální záchody. Děkan vymyslel originální řešení

29. října 2022 23:31

Studenti z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zveřejnili petici, ve které žádají genderově neutrální toalety. Podle nich není třeba stavět nějaké nové, stačí změnit označení části těch stávajících. Děkan fakulty Jiří Němec jim odpověděl, že oceňuje jejich snahu vytvořit inkluzivní prostředí, podotkl ale, že problém je již dávno vyřešen. Nonbinární toalety jsou podle něj všechny bezbariérové. Podle něj ani jinak podle zákona postupovat nejde.

KOMENTÁŘ: Hokej je moc bílý a fotbal mužský. Kokain a vysávání dětí nevadí

20. října 2022 19:58

Ženy jsou vážně vynikající bytosti. Vážně. Co bychom bez nich dělali. Chovám k nim respekt. Jenže. Koupil jsem si teď FIFA 23, hru na PlayStation. Fotbal. A ženský prvek je tam najednou tak strašně násilně natlačený v rámci povinných kvót EA Sports, že bych se zbláznil. Ono se toho vlastně v rámci rozpínání ideologie hyperkorektnosti zbláznilo víc…

Němci vymýšlí zbytečnosti. Vysvětleme jim, že není čas na Green Deal a pohlaví, říká Blažek

30. srpna 2022 09:31

Mám strach z lidových bouří, kde se objeví vůdci, kteří mohou svrhnout demokracii. S ohledem na ekonomickou krizi a zdražování to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Pustil se do Němců, kteří prý žijí v blahobytu déle než my, ale během té doby „vymýšleli blbosti“, takže si teď možná neuvědomují, v jak složité situaci se jiné státy EU – včetně Česka – nachází.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Více než dvě pohlaví neexistují, kritizují odborníci příručku WHO a varují před problémy

12. července 2022 23:32

Představitelé Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedli, že modernizují svou příručku „pro gender mainstreaming“ z roku 2011. Pokyny, které používají zdravotníci po celém světě, se aktualizují na základě „nových vědeckých poznatků a koncepčního pokroku“ v oblasti genderu, zdraví a rozvoje. WHO v dokumentu píše, že pohlaví už se neomezuje jen na muže nebo ženu. Někteří odborníci ale rozhodnutí kritizují.

Hledá se šampionka formule 1. Český miliardář Komárek chce vypátrat ženské „Hamiltony“

30. června 2022 18:01

Do kokpitu formule 1 nemůže usednout někdo fyzicky nepřipravený. Ale zároveň na trati nevyhrává pilot s největší silou, rozhodují dovednosti, odvaha, mentální stránka a monopost. Tím pádem může být za volantem i žena, oproti většině sportů nemá hendikep. Může, ale ve skutečnosti to tak není. Motorsport včetně F1 je silně machistickým světem. Právě to chtějí změnit český miliardář Karel Komárek spolu s bývalým jezdcem Davidem Coulthardem.