reklama

Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

Patrik Schick se už ve čtvrtém dni šampionátu dost možná postaral o gól Eura a Češi porazili Skoty na úvod šampionátu 2:0. Na glasgowský stadion Hampden Park zavítalo necelých 10 tisíc diváků a jedním z nich byl i český brankář Zdeněk Zlámal, který v posledních letech působil ve Skotsku, naposledy v týmu Heart of Midlothian. Pro CNN Prima NEWS přidal své postřehy přímo z místa dění.

reklama

„Užil jsem si to, byl jsem na stadionu ještě se svým synem. Já to sice pojal více divácky, ale syn oblékl český dres, české kraťasy a i roušku měl v národních barvách. On byl ten pravý fanoušek.

Co k říct k zápasu? Patrik Schick s brankářem Tomášem byli rozdíloví hráči. Vyhráli nám zápas.

Na začátku bylo vidět, že jde o hodně a možná na oba týmy dolehla tíha okamžiku, úvodního utkání na Euru. Bylo to napřed opatrné, ale to se prostě stává. Musím říct klasickou frázi – bylo to o prvním gólu. Pak jsme byli trochu uvolněnější, Skotové naopak lehce v křeči.

Podle mě bylo trochu vidět, že Skotsko bylo na velké akci naposledy v roce 1998, a to na mistrovství světa. My se na Euro dostáváme každé čtyři roky. Určitá větší zkušenost českého týmu rozhodla a také mohli mít domácí trochu svázané nohy. Očekávání tady byla veliká. Navíc doma na svém stadionu, takže nervozita z nich sálala.

Skotské fanoušky znám, ale i pro mě bylo trochu překvapivé, jak i přes to, že Hampden Park byl zaplněný z jedné pětiny, byla atmosféra výborná. Je známé, že zdejší fanoušci umí udělat skvělou kulisu. Ale my jsme vyhráli, takže ideální situace.

A ještě se zastavím u druhého gólu Patrika Schicka. Měl jsem to přímo před sebou. David James Marshall, brankář Skotů, byl vyběhnutý více, nicméně samozřejmě to trenéři v dnešním fotbale po gólmanech chtějí. Každopádně tady bych spíš vyzdvihnul, jak to Patrik udělal. Uklidil to z první, ocenil bych jeho genialitu. Myslím si, že ani skotští obránci nečekali, že to takhle vystřelí, protože měl velký prostor. Mohl si to ještě potáhnout. Ale on to tam takhle fantasticky vyslal.

Před zápasem se v českých médiích dost řešilo březnové utkání Slavie Praha na hřišti Rangers v Evropské lize, respektive incident mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. Ale tady se to nijak zvlášť nepřipomínalo, nevzpomínalo se na to. Možná nějaké noviny se tomu věnovaly, ale ve svém okolí a ani teď na stadionu, jsem nic takového nepociťoval. A utkání Čechů se Skoty byla úplně jiná záležitost. Každopádně si na to možná pár lidí vzpomnělo, pár jedinců si to spojilo. Ale nic extrémního.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama