reklama

Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

Patrik Schick se už ve čtvrtém dni šampionátu dost možná postaral o gól Eura a Češi porazili Skoty na úvod šampionátu 2:0. Na glasgowský stadion Hampden Park zavítalo necelých 10 tisíc diváků a jedním z nich byl i český brankář Zdeněk Zlámal, který v posledních letech působil ve Skotsku, naposledy v týmu Heart of Midlothian. Pro CNN Prima NEWS přidal své postřehy přímo z místa dění.

reklama

„Užil jsem si to, byl jsem na stadionu ještě se svým synem. Já to sice pojal více divácky, ale syn oblékl český dres, české kraťasy a i roušku měl v národních barvách. On byl ten pravý fanoušek.

Co k říct k zápasu? Patrik Schick s brankářem Tomášem byli rozdíloví hráči. Vyhráli nám zápas.

Na začátku bylo vidět, že jde o hodně a možná na oba týmy dolehla tíha okamžiku, úvodního utkání na Euru. Bylo to napřed opatrné, ale to se prostě stává. Musím říct klasickou frázi – bylo to o prvním gólu. Pak jsme byli trochu uvolněnější, Skotové naopak lehce v křeči.

Podle mě bylo trochu vidět, že Skotsko bylo na velké akci naposledy v roce 1998, a to na mistrovství světa. My se na Euro dostáváme každé čtyři roky. Určitá větší zkušenost českého týmu rozhodla a také mohli mít domácí trochu svázané nohy. Očekávání tady byla veliká. Navíc doma na svém stadionu, takže nervozita z nich sálala.

Skotské fanoušky znám, ale i pro mě bylo trochu překvapivé, jak i přes to, že Hampden Park byl zaplněný z jedné pětiny, byla atmosféra výborná. Je známé, že zdejší fanoušci umí udělat skvělou kulisu. Ale my jsme vyhráli, takže ideální situace.

A ještě se zastavím u druhého gólu Patrika Schicka. Měl jsem to přímo před sebou. David James Marshall, brankář Skotů, byl vyběhnutý více, nicméně samozřejmě to trenéři v dnešním fotbale po gólmanech chtějí. Každopádně tady bych spíš vyzdvihnul, jak to Patrik udělal. Uklidil to z první, ocenil bych jeho genialitu. Myslím si, že ani skotští obránci nečekali, že to takhle vystřelí, protože měl velký prostor. Mohl si to ještě potáhnout. Ale on to tam takhle fantasticky vyslal.

Před zápasem se v českých médiích dost řešilo březnové utkání Slavie Praha na hřišti Rangers v Evropské lize, respektive incident mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. Ale tady se to nijak zvlášť nepřipomínalo, nevzpomínalo se na to. Možná nějaké noviny se tomu věnovaly, ale ve svém okolí a ani teď na stadionu, jsem nic takového nepociťoval. A utkání Čechů se Skoty byla úplně jiná záležitost. Každopádně si na to možná pár lidí vzpomnělo, pár jedinců si to spojilo. Ale nic extrémního.“

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama