reklama

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.

reklama

Za původní myšlenkou ambiciózního projektu stojí jedenatřicetiletý hráč z Washingtonu vystupující pod přezdívkou PippenFTS. Ten už při svých prvních chvílích strávených v prostředí Minecraftu přemýšlel o možnosti vytvořit něco tak kolosálního, jako je replika celého světa.

Pomocí módu Cubic Chunks se Pippenovi podařilo odstranit limitace hry, které omezovaly možnost stavění do výšky nad 255 metrů. Mód Terra 1-1 pak umožnil převzít data z Google Maps a konvertovat je do minecraftové podoby. Do herní mapy tak jsou přenesené údaje o převýšení terénu, zalesněnosti ploch i dopravních tepnách.

K tématu

Kopírování podkladů z map a satelitních snímků má ale své mouchy. Největší nepřesnosti se vyskytují především v rámci vodních ploch a lidmi vytvořených oblastí. V přeneseném modelu tak chybí například palmové ostrovy v Dubaji. Egyptské pyramidy pak mód do hry přenesl jako hory z kostek hlíny.

Pippen zastává názor, že pyramidy a další monumenty, které mód do hry zkopíroval nevěrohodně, by měly být dodatečně odstraněny, aby hráči měli možnost jejich model vytvořit ručně sami, stejně jako třeba u Eiffelovy věže či sochy Svobody.

New York, Londýn i Paříž stále ve fázi vývoje

Zajímavým oříškem při tvorbě modelu zeměkoule je také voda a led. V současnosti model Mount Everestu pokrývá vrstva ledu pouze ve výši jedné kostky. Tloušťka ledové pokrývky je ale logicky na mnoha místech daleko větší.

Kromě jednotlivých památek je do Minecraftové podoby světa potřeba ručně přenést také kopie měst a dalších lidmi vytvořených staveb. Sám Pippen se rozhodl vytvořit přesnou kopii Seatlu, přičemž vyzval další hráče, aby se připojili k jeho snaze a dali vzniknout dalším městům a místům. Od března minulého roku se o jeho projektu dozvěděly miliony lidí po celém světě a tisíce se jich zapojily přímo do budování. Dnes jsou tak součástí projektu již hotové repliky měst jako Montreal, Camberley či Tucson. New York, Londýn, Paříž a další aglomerace jsou stále ve fázi vývoje.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada

Tragická nehoda helikoptéry na Sinaji, při níž zahynulo sedm spojeneckých vojáků včetně Češky Michaely Tiché, je objasněna. Podle zprávy amerických vyšetřovatelů se vrtulník Black Hawk 12. listopadu 2020 zřítil kvůli špatně fungujícímu stabilizátoru. Jak vyplývá z dokumentu, který zveřejnil americký web ArmyTimes.com, helikoptéra UH-60 Black Hawk se zřítila při letu na ostrov Tiran, který leží mezi Sinají a Saúdskou Arábií. V podvěsu právě nesla měch na vodu.

EURO 2021

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to trenér! s Limberským i Bednářem: Má český tým proti Skotům šanci?

Čeští fotbalisté se připravují na důležitý zápas. Premiéru na Euru si zahrají v pondělí v 15:00 a nebudou mít snadného soupeře. Jako první se ve skupině D utkají se Skotskem, kterému na podzim v Lize národů dvakrát podlehli. Jak se manšaft na zápas připravuje a jak zásadní je pro něj vyhrát? Na to v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS odpoví bývalí reprezentanti Roman Bednář a David Limberský a atletka Nikola Bendová.

Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí
S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce
Proti Skotům nám věřím, burcuje Šebrle před vstupem do Eura. Chce Hložka v základu
Na světě je osm kontinentů: Zélandie je opředená tajemstvím a velká jako Austrálie
Česká senzace. Krejčíková stoupá na vrchol žebříčku, v deblu už je světovou jedničkou
Důsledky doby covidu: Přibývá nádorů rakoviny prsu a jejich nebezpečnějších forem
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Nejméně nakažených za poslední rok. V neděli přibylo 42 případů covidu
Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce
Další články
reklama
reklama