CNN Prima News Greta Thunberg

Greta Thunberg

Výpis příspěvků ke štítku „Greta Thunberg“

KOMENTÁŘ: Greta fandí Palestině. Její podporovatelé mohou skočit do zdi, jsou teď za šašky

Americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, papež František nebo generální tajemník OSN António Guterres. To je jen malý výčet osobností, které si svého času dělaly osobní promo na setkáních s autistickým děvčetem bojujícím za klima. Tak dlouho veřejnost slýchala, že boj s CO2 je výsostně vědeckou záležitostí, až se ikonou tohoto boje stala tehdy teprve patnáctiletá školačka, jíž naslouchala a ve stoje aplaudovala světová politická špička. Ano, klanění se zlatému teleti v podobě globálně oteplovacího alarmismu vyneslo do světel reflektorů jedno mladé tele, jež se těch světel očividně nehodlá jen tak vzdát. To ukázalo i její aktuální vyjádření k Palestině.

Greta podpořila Palestinu a vyvolala bouři. Netřeba komentáře, rýpla si česká europoslankyně

Švédská aktivistka Greta Thunbergová sdílela na svém Instagramu fotografii, na níž drží s dalšími třemi dívkami transparenty na podporu Palestiny. V příspěvku vyzvala k okamžité svobodě pro Palestince. O Izraeli se ale nezmínila. V komentářích pod příspěvkem se objevuje mnoho pochvalných i kritických komentářů. Europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS) pak na sociální síti X uvedla, že počínání aktivistky snad ani nepotřebuje komentář.

Gretiny přešlapy: Zvednuté prostředníčky a slova o deformaci genitálií. Schytala to i za luxus

Greta Thunbergová se do celosvětového povědomí dostala už ve svých 15 letech. Tento týden uběhlo od jejího vstupu na mediální scénu pět let. V roce 2018 po švédských politicích požadovala, aby bylo klima důsledněji chráněno. Aktivistka je také známa svými plamennými projevy, na kontě má také řadu přešlapů. Naposledy o sobě dala vědět letos v červenci, kdy na některé europoslance ukázala vztyčené prostředníčky.

Místo vězení bude platit. Greta Thunbergová dostala pokutu za blokování přístavu

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová odešla v pondělí od soudu v Malmö s pokutou za to, že minulý měsíc během blokády ropného terminálu neuposlechla příkaz policie opustit místo. Původně jí hrozilo několikaměsíční vězení. Jak vysoká pokuta to bude, je zatím velkou neznámou. Její výše se bude odvíjet od příjmů, které Thunbergová vykázala.

Greta se zdviženými prostředníčky vysmívala poraženým europoslancům. Část Grean Dealu prošla

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová vyvolala ve čtvrtek v Evropském parlamentu pěkné pozdvižení. Ve chvíli, kdy těsnou většinou prošel zákon, který je jednou z hlavních součástí tzv. Zeleného údělu pro Evropu (Grean Dealu), udělala dvacetiletá Greta směrem k odpůrcům předlohy obscénní gesto v podobě zdvižených prostředníčků na obou rukách, píše web deníku Bild.