CNN Prima News Greta Thunberg

Greta Thunberg

Výpis příspěvků ke štítku „Greta Thunberg“

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

3. listopadu 2022 20:17

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Nikdy jsem v čele celosvětového hnutí stát nechtěla. Greta si rýpla do Putina i Trumpa

19. října 2022 13:09

Je jí 19 let a tvrdí, že potřebné změny „přijdou pouze tehdy, pokud bude dostatečný tlak veřejnosti. A ten může začít tvořit každý z nás“. Sama ovšem nikdy neměla v úmyslu v čele takového hnutí stát. „Je to příliš velká zodpovědnost,“ hodnotí pro britský zpravodajský web BBC Thunbergová roli, do které se fakticky nakonec dostala.

Plamenný projev Grety. Nehledejte naději, tvořte ji, vyzvala a zkritizovala světové lídry

25. června 2022 22:16

I sobotní program hudebního festivalu Glastonbury měl výrazný politický rozměr, když na hlavním jevišti odpoledne vystoupila švédská aktivistka Greta Thunbergová, aby varovala před dopady klimatických změn. Mladá tvář globálního ekologického hnutí divákům řekla, že je stále čas na to vybrat si jinou cestu, ale že lidé si musejí začít naději sami vytvářet, informuje zpravodajská agentura BBC.

Bla bla bla, to jediné od vás slyšíme, pranýřovala Greta světové lídry na summitu

29. září 2021 05:54

Ostrou kritikou nešetřila mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová, když se na summitu Youth4Climate v italském Miláně pustila do světových lídrů kvůli klimatické krizi. Podle ní věda nelže, zatímco představitelé států prohlašují prázdné sliby. „Bla, bla, bla, zelená ekonomika, bla, bla, čistá nula do roku 2050 – to je vše, co slyšíme od našich takzvaných vůdců,“ pronesla.

Lou Fanánek Hagen: Přežil jsem díky polštáři, jak radila ta obrovská ministryně

29. června 2021 21:44

„Pandemii koronaviru jsem přežil díky finančnímu polštáři, jak říkala ta jedna obrovská ministryně,“ vysvětlil, jak se popasoval s pandemií, Lou Fanánek Hagen – frontman slavné české kapely Tři sestry. Koncerty bez publika jsou suché a koukat na vystoupení z pohodlí obýváku přestane lidi rychle bavit, dodal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Řídili jsme nejvýkonnější sériový pick-up na světě. Budí respekt i tvrdé spáče

25. června 2021 08:58

Když člověk dnes vyjde na ulici, pomalu už ani neví, jestli mu před domem stojí Škoda, Volkswagen nebo Seat. Rozlišit od sebe modely jednotlivých značek je často velmi složité. Naštěstí ale ještě existují vozy, které se vyjímají, které jsou prostě úplně jiné. Originální. Jedním z nich je i zbrusu nový Ram 1500 TRX. Nejrychlejší, nejagilnější a nejvýkonnější sériově vyráběný pick-up světa!

Zdeformované penisy zachrání Zemi před klimatickou apokalypsou, věří Greta Thunbergová

27. března 2021 15:10

Znečištění životního prostředí je příčinou, proč lidstvo čelí existenční krizi. Podle vědců za to mohou chemické látky, které vznikají při výrobě a zpracování plastů. Ftaláty se totiž dostávají do lidského těla a zapříčiňují zhoršování reprodukčních schopností. Ekologická aktivistka Greta Thunbergová už na Twitteru vyjádřila naději, že by to mohlo lidstvo vyburcovat k „další klimatické demonstraci“.

Demonstranti v Indii spálili plakáty Rihanny a Grety: Jejich vměšování nebudeme tolerovat

5. února 2021 16:36

Demonstranti v Indii spálili plakáty ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpěvačky Rihanny poté, co obě vyjádřily podporu tamním farmářům. Ti už několik měsíců protestují a požadují, aby vláda stáhla tři nové zákony přijaté kabinetem premiéra Naréndry Módího v září loňského roku. Tyto zemědělské zákony podle nich poškodí jejich živobytí a nahrávají velkým soukromým kupcům zemědělských produktů.