CNN Prima News Greta Thunbergová

Greta Thunbergová

Výpis příspěvků ke štítku „Greta Thunbergová“

Sním, že po ní davy budou házet exkrementy. Jeremy Clarkson má kvůli kritice Meghan problém

Amazon Prime Video se loučí se seriálem The Grand Tour, automobilovou show stojící na bývalých moderátorech slavného Top Gearu v čele s Jeremym Clarksonem. Důvodem mají být prosincové Clarksonovy kontroverzní komentáře na adresu Meghan Marklové, manželky britského prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu. Ze stejných důvodů má skončit i vysílání zemědělské show Clarkson's Farm (Clarksonova farma). Clarkson napsal, že sní o tom, že na Meghan budou lidé házet exkrementy, a že ji nenávidí.

Aktivistku Gretu zadržela německá policie. Demonstranty obklíčila u hnědouhelného dolu

Německá policie zasahující proti aktivistům protestujícím proti těžbě uhlí v Porýní zadržela v úterý Gretu Thunbergovou, uvedla agentura Reuters. Během odpoledne se tato Švédka se skupinou několika desítek dalších demonstrantů dostala k okraji povrchového dolu Garzweiler, kam je z bezpečnostních důvodů vstup zakázaný. Protest souvisí s vyklizením nedaleké vísky Lützerath, kterou čeká demolice kvůli dobývání uhlí.

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Klimatická krize má kořeny v rasismu, šokovala Greta a vyzvala ke změně světového systému

Současný světový systém stojí na kolonialismu a genocidě za účelem hromadění bohatství rozvinutého světa a je potřeba jej kompletně změnit, domnívá se aktivistka Greta Thunbergová. I klimatická krize má podle ní kořeny v rasistické a utiskující těžbě pro krátkodobé zisky několika lidí. Nejvýraznější klimatologická aktivistka posledních let to prohlásila u příležitosti vydání své knihy. V ní také označila ponechání civilizace v rukou kapitalistického konzumerismu za chybu.

Greta otočila a šokovala postojem k energiím. Její slova vyvolala bouřlivé reakce politiků

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová v rozhovoru pro německou veřejnoprávní televizi šokovala svým pozitivním názorem na nukleární energii. Téma jaderných elektráren je totiž vysoce kontroverzní nejen v Německu, ale i v hnutí Fridays for Future, které sama Greta založila. Aktivistka v interview kritizovala berlínskou vládu za to, že využívá uhelnou energii místo jaderné.

Postpubertální dívčina je prorokem zeleného náboženství, rýpl si Zeman do Grety

Zrušit tendr na dostavbu Temelína bylo zbytečné. Česká republika se musí vyvázat z takzvaného zeleného údělu Evropské unie. Ten prý může za raketové zdražování energie, které negativně dopadá na české domácnosti. „Ze seriozní vědy se stalo náboženství. A jako každé náboženství i toto má své proroky, například v podobě postpubertální dívčiny,“ řekl Miloš Zeman ve svém vánočním poselství.