reklama
CNN Prima News Greta Thunbergová

Greta Thunbergová

Výpis příspěvků ke štítku „Greta Thunbergová“

Greta je můj guru, co řekne, tomu věřím. Klimatická změna je tu, varuje český odborník

Evropa se v posledních měsících potýká s mnoha živelnými katastrofami i klimatickými extrémy. Tornádo nejprve zasáhlo Česko, o pár týdnů později se další objevilo na Slovensku. Německo zažilo zničující záplavy, Řecko sužují požáry a v Itálii naměřili rekordní teploty. „Velká část klimatických problémů je důsledkem lidské činnosti,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS geolog a klimatolog Václav Cílek.

Zdeformované penisy zachrání Zemi před klimatickou apokalypsou, věří Greta Thunbergová

Znečištění životního prostředí je příčinou, proč lidstvo čelí existenční krizi. Podle vědců za to mohou chemické látky, které vznikají při výrobě a zpracování plastů. Ftaláty se totiž dostávají do lidského těla a zapříčiňují zhoršování reprodukčních schopností. Ekologická aktivistka Greta Thunbergová už na Twitteru vyjádřila naději, že by to mohlo lidstvo vyburcovat k „další klimatické demonstraci“.

Demonstranti v Indii spálili plakáty Rihanny a Grety: Jejich vměšování nebudeme tolerovat

Demonstranti v Indii spálili plakáty ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpěvačky Rihanny poté, co obě vyjádřily podporu tamním farmářům. Ti už několik měsíců protestují a požadují, aby vláda stáhla tři nové zákony přijaté kabinetem premiéra Naréndry Módího v září loňského roku. Tyto zemědělské zákony podle nich poškodí jejich živobytí a nahrávají velkým soukromým kupcům zemědělských produktů.

reklama