CNN Prima News Greta Thunbergová

Greta Thunbergová

Výpis příspěvků ke štítku „Greta Thunbergová“

Sním, že po ní davy budou házet exkrementy. Jeremy Clarkson má kvůli kritice Meghan problém

23. ledna 2023 14:21

Amazon Prime Video se loučí se seriálem The Grand Tour, automobilovou show stojící na bývalých moderátorech slavného Top Gearu v čele s Jeremym Clarksonem. Důvodem mají být prosincové Clarksonovy kontroverzní komentáře na adresu Meghan Marklové, manželky britského prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu. Ze stejných důvodů má skončit i vysílání zemědělské show Clarkson's Farm (Clarksonova farma). Clarkson napsal, že sní o tom, že na Meghan budou lidé házet exkrementy, a že ji nenávidí.

Aktivistku Gretu zadržela německá policie. Demonstranty obklíčila u hnědouhelného dolu

17. ledna 2023 17:40

Německá policie zasahující proti aktivistům protestujícím proti těžbě uhlí v Porýní zadržela v úterý Gretu Thunbergovou, uvedla agentura Reuters. Během odpoledne se tato Švédka se skupinou několika desítek dalších demonstrantů dostala k okraji povrchového dolu Garzweiler, kam je z bezpečnostních důvodů vstup zakázaný. Protest souvisí s vyklizením nedaleké vísky Lützerath, kterou čeká demolice kvůli dobývání uhlí.

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

3. listopadu 2022 20:17

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Klimatická krize má kořeny v rasismu, šokovala Greta a vyzvala ke změně světového systému

3. listopadu 2022 11:19

Současný světový systém stojí na kolonialismu a genocidě za účelem hromadění bohatství rozvinutého světa a je potřeba jej kompletně změnit, domnívá se aktivistka Greta Thunbergová. I klimatická krize má podle ní kořeny v rasistické a utiskující těžbě pro krátkodobé zisky několika lidí. Nejvýraznější klimatologická aktivistka posledních let to prohlásila u příležitosti vydání své knihy. V ní také označila ponechání civilizace v rukou kapitalistického konzumerismu za chybu.

Greta otočila a šokovala postojem k energiím. Její slova vyvolala bouřlivé reakce politiků

12. října 2022 12:34

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová v rozhovoru pro německou veřejnoprávní televizi šokovala svým pozitivním názorem na nukleární energii. Téma jaderných elektráren je totiž vysoce kontroverzní nejen v Německu, ale i v hnutí Fridays for Future, které sama Greta založila. Aktivistka v interview kritizovala berlínskou vládu za to, že využívá uhelnou energii místo jaderné.

Postpubertální dívčina je prorokem zeleného náboženství, rýpl si Zeman do Grety

26. prosince 2021 13:28

Zrušit tendr na dostavbu Temelína bylo zbytečné. Česká republika se musí vyvázat z takzvaného zeleného údělu Evropské unie. Ten prý může za raketové zdražování energie, které negativně dopadá na české domácnosti. „Ze seriozní vědy se stalo náboženství. A jako každé náboženství i toto má své proroky, například v podobě postpubertální dívčiny,“ řekl Miloš Zeman ve svém vánočním poselství.

Nad Českem visí tři hrozby: Migrace, Green Deal a covid, varoval Zeman v projevu

26. prosince 2021 13:16

Právě končící rok nebyl lehký. A o nic lehčí nebude ani rok 2022. Myslí si to prezident České republiky Miloš Zeman. Podle něho nad Českou republikou visí hned několik hrozeb. Některé k nám přijdou zvnějšku, jiné bude muset odvracet nová vláda Petra Fialy. „Vláda má tři úkoly. Musí potlačit pandemii, vyrovnat se s energetickou krizí a stabilizovat státní rozpočet,“ řekl mimo jiné Zeman ve vánočním projevu.

Klimatická dohoda z Glasgow není dokonalá, říkají politici. Greta jim nechala vzkaz

14. listopadu 2021 10:35

Klimatická dohoda z Glasgow je důležitým krokem vpřed, nebyla ale kolektivní politická vůle, aby se překonaly některé hluboké rozpory. V první reakci na výsledek dvoutýdenní klimatické konference v Británii to uvedl generální tajemník OSN António Guterres. Podle něj výsledek nestačí a je třeba přejít v boji za záchranu klimatu do „nouzového režimu“. Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová na Twitteru napsala, že skutečná práce na záchraně klimatu se odehrává mimo zasedací sály. Konferenci shrnula slovy „Bla, bla, bla.“