Jako brána do pekel. V silnici se objevila obří jáma, řidiči neměli šanci zareagovat

Na jedné z nejrušnějších ulic guatemalského města Villa Nueva se zničehonic objevila obrovská jáma.

Na rušné ulici v Guatemale se objevila obrovská jáma

Jako brána do pekel. Na jedné z nejrušnějších ulic guatemalského města Villa Nueva se zničehonic objevila obrovská jáma. Spadlo do ní hned několik aut, naštěstí se ale většinu pasažérů podařilo vyprostit. Záchranáři ale ještě stále pátrají po ženě s dcerou.

Uprostřed města Villa Nueva se zničehonic otevřela země. Auta, která tudy právě projížděla, zmizela v propadlišti. Vše se seběhlo tak rychle, že řidiči neměli šanci zareagovat, jak je ostatně vidět na záběrech.

Na místo ihned vyrazili záchranáři, aby se pokusili vyprostit posádky aut uvízlých v hloubce odhadem až 20 metrů. Několik lidí záchranáři z pasti vytáhli. Na dně propasti stále pátrají po matce s dítětem.

„Přivedli jsme pátrací psy, abychom lokalizovali místo, kde se lidé nacházejí. Bohužel, výsledek kynologické prohlídky nebyl takový, jaký jsme očekávali, a proto jsme se rozhodli nasadit techniku na vyhledávání,“ uvedl Walter Monroy z guatemalské agentury pro katastrofy.

Propadů se objevilo hned několik blízko sebe. Jeden úřady opatřily provizorní mříží. Několik zoufalých lidí u nich vykřikuje jména pohřešovaných příbuzných. Povodně a sesuvy půdy jsou v Guatemale časté. I tento mohutný a neobvyklý propad údajně způsobily silné deště.

Tagy: