CNN Prima News řidiči

řidiči

Výpis příspěvků ke štítku „řidiči“

Řidiči nevědí, co znamená zelená šipka na semaforu. Zbytečně pak dochází k nehodám

Na mnoha křižovatkách se světelnou signalizací se řidiči setkávají s doplňkovou zelenou šipkou. Ta umožňuje vozidlům v rychlejším intervalu odbočovat vpravo nebo v ojedinělých případech pokračovat v jízdě rovně. Mnoho motoristů má však mylnou představu o tom, jak zelený signál na semaforu funguje, a jedou vstříc dopravnímu neštěstí. Jak tedy projet zmíněné místo správně?

Telefonujete za volantem? Nejspíš máte sklony k psychopatii a narcismu, uvádí studie

Používáním mobilního telefonu si řidiči nekoledují jen o pokutu nebo dopravní nehody. Jedná se o dopravní přestupek, za nějž hrozí finanční postih až 3 500 korun a také čtyři body. Podle vědců z německého Řezna takový čin ale vypovídá i o samotném člověku. Ve své studii totiž zjistili, že telefonující řidiči nemusí být zcela vyrovnaní a mohou mít psychopatické sklony.

Řidičák už dostali první 17letí. Dopravní expert radí, na co si dát hlavně pozor

Úřady už vydávají první řidičské průkazy 17letým řidičům. Těm zákon od 1. ledna umožňuje řídit auto pod dohledem zkušenějšího řidiče, takzvaného mentora. Podle aktuálních dat ministerstva dopravy už řidičák podle nového zákona získalo 41 nezletilých absolventů autoškoly. Podle dopravního experta Romana Budského je důležité, aby lidé po získání řidičského průkazu sedali za volant často, aby nevyšli ze cviku.