reklama

Hádka komentátorů: Kampaň pro Spolu asi píšete, ale nefunguje, řekl Kolář Zlámalové

Mám skoro pocit, že Lenka koalici Spolu kampaň píše, ale evidentně moc nefunguje, rýpl si v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor MF DNES Petr Kolář do analytičky Týdeníku Echo Lenky Zlámalové. Podle ní opoziční strany nevyužívají v předvolební kampani dostatečně témata, která by byla účinná proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

reklama

„Negativní kampaň je strašně podceněná. Kdyby opozice byla co k čemu, udělá velmi tragikomickou volební kampaň o covidu. Vezme si na to dobrého režiséra, všechny ty přežblebty, spousta mrtvých. To, že tu dnes covid není, je tím, že jsme promoření. Vůbec nechápu, proč to v kampani není,“ kritizovala v pořadu situaci v Česku před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny Lenka Zlámalová.

Podle ní témata, která lidi zajímají, v kampani nejsou, protože na ně nejsou odpovědi. „Inflace je obrovské téma, máme jedno z největších zdražování za posledních 18 let. Ceny letí raketově nahoru, ale strany to neumí hrát. Absolutně nechápu opoziční strany, že nejsou schopny některé věci proti Andreji Babišovi vytahovat,“ zdůraznila analytička.

Podle Zlámalové se lidé u voleb z velké části rozhodují podle socioekonomických témat, jako je kvalita života nebo životní úroveň. „Greendeal – věc, která zdraží úplně všechno. Podepisoval ji Andrej Babiš, je to Babišovské zdražení. A slyšíte to od Pirátů nebo ODS? Naopak. Babiš začal vyhrožovat, že to spáchají Piráti, až někdy budou vládnout, i když to už udělal on,“ podotkla s tím, že nerozumí, proč tak kampaně koalic Pirátů a STAN nebo Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) nejsou designované.

Na to konto ale Zlámalovou tvrdě sepsul komentátor MF DNES. „Když jsem slyšel od Lenky všechna témata, která by podle ní třeba koalice Spolu měla hrát, a co ona by jim doporučovala, mám skoro pocit, že jim tu kampaň píše. Oni přesně to dělají a říkají. A evidentně to moc nefunguje,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Kampaň Spolu Babišovi nahrává

Podle něj například billboardy koalice Spolu, kde je uprostřed obličej šéfa ANO Andreje Babiše a po stranách předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a šéfa SPD Tomia Okamury a pod nimi napsáno „hrozba“, předsedovi vlády pomáhají. „Když jedu 70 km v hodině, nestíhám číst slovo hrozba. Všude vidím Babiše,“ kritizoval Kolář s tím, že kampaň i volby jsou hlavně o premiérovi.

Podle sociologa a analytika Jana Herzmanna jsou klíčovými tématy v podzimních volbách covid, ale také stav zdravotnictví, korupce a pak všechny sociální záležitosti, jako je výše důchodů a dávek. „Opozice nepřichází efektivně s těmito tématy tak, aby oslovila velké skupiny svých potenciálních voličů,“ souhlasil však se Zlámalovou Herzmann.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc
Názory

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc

Zákon o 1,5metrovém rozestupu při předjíždění cyklistů znovu rozvířil nekonečnou zákopovou válku, která v Praze probíhá mezi zastánci cyklistické a automobilové dopravy. Dopravní prostředek však v tomto souboji působí často pouze jako symbol stále vyhrocenějšího sváru mezi takzvanými progresivity a konzervativci, kteří nechtějí ustoupit ani o píď. Kodaň přitom ukazuje, že si všichni účastníci dopravního provozu mohou vyjít vstříc.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Středula: Uklízečka schodek rozpočtu nezpůsobila. Zaměstnanci si zvýšení platů zaslouží

Zaměstnanci si zaslouží přidat navzdory vysokému schodku státního rozpočtu či problémům vzniklým pandemií koronaviru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho nízkopříjmoví zaměstnanci za schodek rozpočtu nemůžou, a tudíž by za něj neměli být trestáni. Za viníky schodku označil politiky.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama