reklama

Hádka na ubytovně skončila pobodáním. Soud poslal obviněného muže do vazby

Muže, který měl pobodat během hádky svého souseda na ubytovně v Tmani na Berounsku, ve středu řešil soud. Rozhodl, že obviněný poputuje do vazby.

reklama

Šedesátiletého muže ve středu přivedla k berounskému okresnímu soudu policejní eskorta. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu.

„Soud vyhověl návrhu státního zástupce a rozhodl o vzetí do vazby. Jednak shledal důvodné podezření, že se podezřelý dopustil trestné činnosti, současně byly shledány i důvody vazby, a to důvod vazby útěkové, protože je ohrožen vysokým trestem, a důvod vazby předstižné – s ohledem na jeho osobu a okolnosti případu,“ vysvětlil soudce Aleš Grombíř.

Obyvatelé ubytovny tvrdili, že obviněný muž se nedávno do bytu přistěhoval a měl mít se sousedy spory. Prý mu vadilo kouření na chodbě. V pondělí večer se zřejmě rozhodl, že si to s dvojicí mužů vyřídí. Došlo ale k hádce, kterou měl útočník ukončit tím, že několikrát souseda bodl do oblasti břicha.

Před dům pak musel přiletět záchranářský vrtulník, který zraněného muže transportoval se středně těžkými zraněními do nemocnice v pražském Motole. Policisté přímo na místě zadrželi dvojici mužů, která strávila noc v cele. Mladší zadržený byl propuštěn bez obvinění.

K tématu

Další hlavní zprávy

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama