reklama

Hádka na ubytovně skončila pobodáním. Soud poslal obviněného muže do vazby

Muže, který měl pobodat během hádky svého souseda na ubytovně v Tmani na Berounsku, ve středu řešil soud. Rozhodl, že obviněný poputuje do vazby.

reklama

Šedesátiletého muže ve středu přivedla k berounskému okresnímu soudu policejní eskorta. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu.

„Soud vyhověl návrhu státního zástupce a rozhodl o vzetí do vazby. Jednak shledal důvodné podezření, že se podezřelý dopustil trestné činnosti, současně byly shledány i důvody vazby, a to důvod vazby útěkové, protože je ohrožen vysokým trestem, a důvod vazby předstižné – s ohledem na jeho osobu a okolnosti případu,“ vysvětlil soudce Aleš Grombíř.

Obyvatelé ubytovny tvrdili, že obviněný muž se nedávno do bytu přistěhoval a měl mít se sousedy spory. Prý mu vadilo kouření na chodbě. V pondělí večer se zřejmě rozhodl, že si to s dvojicí mužů vyřídí. Došlo ale k hádce, kterou měl útočník ukončit tím, že několikrát souseda bodl do oblasti břicha.

Před dům pak musel přiletět záchranářský vrtulník, který zraněného muže transportoval se středně těžkými zraněními do nemocnice v pražském Motole. Policisté přímo na místě zadrželi dvojici mužů, která strávila noc v cele. Mladší zadržený byl propuštěn bez obvinění.

Tagy:
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama