reklama

Hádka na ubytovně skončila pobodáním. Soud poslal obviněného muže do vazby

Muže, který měl pobodat během hádky svého souseda na ubytovně v Tmani na Berounsku, ve středu řešil soud. Rozhodl, že obviněný poputuje do vazby.

reklama

Šedesátiletého muže ve středu přivedla k berounskému okresnímu soudu policejní eskorta. Útočníka policie obvinila z pokusu o vraždu.

„Soud vyhověl návrhu státního zástupce a rozhodl o vzetí do vazby. Jednak shledal důvodné podezření, že se podezřelý dopustil trestné činnosti, současně byly shledány i důvody vazby, a to důvod vazby útěkové, protože je ohrožen vysokým trestem, a důvod vazby předstižné – s ohledem na jeho osobu a okolnosti případu,“ vysvětlil soudce Aleš Grombíř.

Obyvatelé ubytovny tvrdili, že obviněný muž se nedávno do bytu přistěhoval a měl mít se sousedy spory. Prý mu vadilo kouření na chodbě. V pondělí večer se zřejmě rozhodl, že si to s dvojicí mužů vyřídí. Došlo ale k hádce, kterou měl útočník ukončit tím, že několikrát souseda bodl do oblasti břicha.

Před dům pak musel přiletět záchranářský vrtulník, který zraněného muže transportoval se středně těžkými zraněními do nemocnice v pražském Motole. Policisté přímo na místě zadrželi dvojici mužů, která strávila noc v cele. Mladší zadržený byl propuštěn bez obvinění.

K tématu

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Koronavirus

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Většina seniorů se během pátečního dne marně snažila získat termín pro očkování proti koronaviru. Ze zjištění CNN Prima NEWS napříč kraji ale plyne, že řada nemocnic do systému žádné volné termíny ani neuvolnila, protože nemá vakcíny a neví, kdy přijdou. V dodávkách šlo podle nich o pouhé desítky až stovky vakcín na celé kraje. Musí to být pro seniory strašně frustrující, zlobí se předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama