reklama

Hádka v superdebatě: Kupujete si důchodce a rozdělujete lidi, vpálil Bartoš Babišovi

Jednorázovými příspěvky si premiér kupuje hlasy seniorů. V předvolební debatě v rámci pořadu Speciál 360°: Hlas lidu to řekl Ivan Bartoš (Piráti a STAN), který diskutoval s premiérem Andrejem Babišem (ANO), Marianem Jurečkou (koalice Spolu) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD).

reklama

V pořadu se strhla hádka o valorizaci důchodů. Šéf Pirátů Ivan Bartoš totiž míní, že si vláda místo systematické a spravedlivé valorizace důchodů kupuje seniory jednorázovými příspěvky. „Je rozdíl odvděčit se důchodcům, nebo si je kupovat před volbami dárky,“ zmínil Bartoš.

Do předsedy Pirátů se ale opřel vicepremiér Hamáček. „Fascinuje mě, že Bartoš říkal, že valorizace důchodů jsou dárečky a teď za ně bojuje,“ vysmál se mu předseda ČSSD.

Premiér Babiš naopak v předvolební debatě hájil postup vlády. „Naše vláda kladla velký důraz na podporu seniorů, výrazně jsme zvýšili důchody. Dělali jsme všechno pro to, abychom ochránili životy seniorů. Před Vánoci jsme poskytli zdarma antigenní testování, upozorňovali jsme mladší, že je důležité, aby ochránili své blízké,“ pronesl šéf vlády.

Připomněl také, že vláda přidávala důchodcům nejen v tomto roce. „V roce 2018, 2019, 2020 jsme zvyšovali důchody. Dávali jsme i jednorázové příspěvky,“ uzavřel Babiš. Podle něj se naopak vláda ANO snažila, aby se nůžky ve společnosti mezi starší a mladší generací nerozevíraly. Opozice s tím ale nesouhlasí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče
Koronavirus

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama