reklama

Hádka v superdebatě: Kupujete si důchodce a rozdělujete lidi, vpálil Bartoš Babišovi

Jednorázovými příspěvky si premiér kupuje hlasy seniorů. V předvolební debatě v rámci pořadu Speciál 360°: Hlas lidu to řekl Ivan Bartoš (Piráti a STAN), který diskutoval s premiérem Andrejem Babišem (ANO), Marianem Jurečkou (koalice Spolu) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD).

reklama

V pořadu se strhla hádka o valorizaci důchodů. Šéf Pirátů Ivan Bartoš totiž míní, že si vláda místo systematické a spravedlivé valorizace důchodů kupuje seniory jednorázovými příspěvky. „Je rozdíl odvděčit se důchodcům, nebo si je kupovat před volbami dárky,“ zmínil Bartoš.

Do předsedy Pirátů se ale opřel vicepremiér Hamáček. „Fascinuje mě, že Bartoš říkal, že valorizace důchodů jsou dárečky a teď za ně bojuje,“ vysmál se mu předseda ČSSD.

Premiér Babiš naopak v předvolební debatě hájil postup vlády. „Naše vláda kladla velký důraz na podporu seniorů, výrazně jsme zvýšili důchody. Dělali jsme všechno pro to, abychom ochránili životy seniorů. Před Vánoci jsme poskytli zdarma antigenní testování, upozorňovali jsme mladší, že je důležité, aby ochránili své blízké,“ pronesl šéf vlády.

Připomněl také, že vláda přidávala důchodcům nejen v tomto roce. „V roce 2018, 2019, 2020 jsme zvyšovali důchody. Dávali jsme i jednorázové příspěvky,“ uzavřel Babiš. Podle něj se naopak vláda ANO snažila, aby se nůžky ve společnosti mezi starší a mladší generací nerozevíraly. Opozice s tím ale nesouhlasí.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama