CNN Prima News Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Bartoš“

Zákon o podpoře bydlení prošel Sněmovnou. Hrozí administrativní masakr, zlobí se odpůrci

Aktualizováno

Poslaneckou sněmovnou prošel ve středu nový zákon o podpoře bydlení, který míří zejména na lidi ohrožené bytovou nouzí. Předloha předpokládá vznik kontaktních míst, která mají pomáhat lidem v bytové tísni hlavně v lokalitách, kde je vyšší počet osob ohrožených ztrátou bydlení. Ministr pro místní rozvoj Petr Kulhánek (za STAN) uvedl, že změny mají snížit problémy spojené s bytovou nouzí v průběhu 10 let o 30 procent. Odpůrci vládního znění ovšem namítají, že novela pomůže jen zlomku lidí a dojde k „administrativnímu masakru“.

STAN a Dozimetr? Není to kauza našeho hnutí. Je dobře, že proběhne soud, míní Kulhánek

Dozimetr není korupční kauza STAN, ale kauza zločinného spolčení, do níž byl zapojen bývalý člen hnutí, pronesl ministr pro místní rozvoj Petr Kulhánek (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS. Hlavní soudní líčení proběhne v období tvrdého předvolebního boje, proto šéf resortu očekává, že toho využije současná parlamentní opozice, což by mohlo vládní hnutí poškodit. „Je dobře, že k tomu soudu dojde,“ konstatoval v pořadu Co na to ministr, kde se také vyjádřil k současnému stavu digitalizace stavebního řízení.

Bartoš pálí do bývalých kolegů: Ministr trošku kecá. Vláda v digitalizaci nic nového neudělala

Bývalý předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš nesouhlasí s tím, že by jeho návrh digitalizace stavebního řízení byl nefunkční, jak tvrdí jeho nástupce v úřadu Petr Kulhánek (STAN). V pořadu 360 ° se ohradil proti tomu, že by něco „podělal“ – Kulhánek podle něj neříká pravdu. Bartoš také zkritizoval vládu za to, že v digitalizaci neudělala nic nového.

Hádka o dostupné bydlení: Udělejte si „super wellness“ v Mojžíři, radila poslankyně ministrovi

V Poslanecké sněmovně se rozhořel spor ohledně nového zákona o podpoře bydlení. Poslankyně Eva Fialová (ANO) vyčetla vládnímu návrhu řadu chyb s tím, že může dojít k „administrativnímu peklu“. Následně navrhla, aby projednávání novely bylo přerušeno do doby, než ministr pro místní rozvoj Petr Kulhánek (za STAN) absolvuje prodloužený víkend na sociálně vyloučeném sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem.

Nedostatek bytů je krizová situace, říká Zajíček. Zmínil Bartošovo nezvládnuté dobrodružství

Přestože někdejší ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) skončil ve funkci již před několika měsíci, na jeho hlavu stále prší kritika za pokaženou digitalizaci stavebního zákona. Odborníci se na Summitu stavebního rozvoje pozastavili zejména nad tím, že se postavil proti dříve schválené dohodě v Poslanecké sněmovně o podobě digitalizace. Prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček proto navrhl, aby se povolování staveb řídilo jako v době krizové situace.

Hřib je hrobař českých Pirátů, míní Peksa. Promluvil o diktátu z Prahy i životní chybě Bartoše

Aktualizováno

Piráti se proměnili v tradiční konzervativní partaj, jako je ODS. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Mikuláš Peksa, který stranu opustil po dvanácti letech, přičemž zamířil do řad uskupení Volt Česko. Podle bývalého europoslance vedení v čele se Zdeňkem Hřibem zaujalo postoj ve smyslu – kdo s námi nesouhlasí, bude zničen. Peksa přesto zmínil jména členů, kterých si stále váží. Rovněž popsal „největší životní chybu“ Ivana Bartoše.

Bartoš: Velký bratr Rakušan chce vědět, jaké stránky navštěvujete. Nešiřte lži, namítl Vlček

Bývalý předseda Pirátů Ivan Bartoš se pustil do představitelů STAN kvůli návrhu resortů vnitra a průmyslu, aby poskytovatelé internetového připojení zaznamenávali, jaké adresy lidé navštěvují. Nekompromisní velcí bratři Vítek Rakušan a Lukáš Vlček chtějí vědět, jaké stránky navštěvujete, napsal na síti X a dodal, že „Česko není Čína“. Ministr Vlček oponoval, že taková slova jsou šíření paniky a lží – údaje si bude moct vyžádat policie, a to pouze v případě vyšetřování úzkého okruhu trestných činů, na návrh státního zástupce a se souhlasem soudu. Reagoval i Rakušan, podle něhož „žádný velký bratr nebude“. O návrzích ministerstev jako první informoval web iRozhlas.cz.

Utrácení peněz poplatníků, odmítl Okamura jednání předsedů stran o obraně. Fialu to mrzí

Aktualizováno

Opoziční hnutí SPD se ve čtvrtek nezúčastní jednání o bezpečnosti a obranyschopnosti, na které jeho předsedu Tomia Okamuru pozval premiér Petr Fiala (ODS). Stanoviska vládní koalice a SPD se podle Okamury zásadně liší, nevidí v současné době reálnou možnost jejich sblížení. Okamura to v úterý řekl novinářům. Vicepremiér a předseda STAN Vít Rakušan hodnotí rozhodnutí SPD jako krátkozraké. Novinářům řekl, že hnutí tak dopředu říká, že jeho postoj k zajištění bezpečnosti je jiný. Uvedl také, že premiér by měl být za iniciativu oceněn. Fiala považuje jednání SPD za neodpovědné a stále věří ve schopnost hodit za hlavu vnitropolitické neshody.

Poplatkům za ČT neuniknou ani nevidomí, zlobí se ANO. Jakob vysvětlil, v čem byl zásadní problém

Po šesti dnech obstrukcí vládní koalice protlačila růst koncesionářských poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Z laviny pozměňovacích návrhů prošla jen hrstka, mezi těmi neúspěšnými byly také výjimky pro starobní důchodce a lidi se zrakovým či sluchovým postižením, pokud žijí ve vícečlenné domácnosti. Navýšené poplatky se tak vztahují i na ně k nelibosti navrhovatelů z řad hnutí ANO. Poslanec Jan Jakob (TOP 09) ale poznamenal, že návrh opozice na výjimky z poplatků byl jednak špatně realizovatelný, jednak populistický. „Ve většině domácností je nějaké dítě či senior. Poplatky by pak neplatil téměř nikdo,“ vysvětlil Jakob. S „pozměňováky“ neuspěli ani Piráti.