CNN Prima News Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Bartoš“

Stavební úřady cupují Bartošovu digitalizaci. Čekají nás náročné měsíce, vzkázal ministr

Velké množství úředníků se bouří. Důvodem je dle jejich slov nepovedená digitalizace stavebního řízení. Otevřený dopis s žádostí o přiznání pravdy o nefunkčnosti systému ministru Ivanu Bartošovi (Piráti) podepsali zaměstnanci úřadů napříč Českem. Stovky stížností chodí nejen poslancům, ale také do redakce CNN Prima NEWS. Přestože redakce během dne několikrát žádala o vyjádření ministra Bartoše, do uzávěrky se pro CNN Prima NEWS nevyjádřil.

Digitalizace stavebního řízení je plná chyb, tvrdí úředníci. Bartoš vidí problém u nich

Aktualizováno

Digitalizace stavebního řízení se nepovedla a její spuštění od 1. července bylo předčasné. Tak hodnotí novinku úředníci, kteří poslali otevřený dopis ministrovi Ivanu Bartošovi. Vyzývají ho, aby přiznal, že nový systém nefunguje, a nechal zprovoznit ten původní. Navíc upozorňují, že digitalizace celý proces zpomalí. Bartoš však v odpovědi pro CNN Prima NEWS uvedl, že se resort snaží úředníkům vycházet v maximální míře vstříc. Ministr také věří, že náročné týdny implementace systému odezní a digitalizace mnohým ulehčí práci.

KOMENTÁŘ: Piráti přepadli sami sebe, z otce zakladatele je muž přes palubu

Pusťte nás na ně... heslo, které si od vstupu Pirátů na politickou scénu prošlo docela zajímavým vývojem a časem se stalo karikaturou sebe sama. Napřed se změnilo v „pusťme se do sebe“, takže jsme mohli díky veřejnému pirátskému fóru roky sledovat praní špinavého prádla a všemožné vnitrostranické rozmíšky prakticky on-line. Později se heslo transformovalo do podoby „pusťte nás ke korytům“. To když začali někdejší rebelové zastávat konformní postoje jen proto, aby – jak se lidově říká – byli u toho. Teď u toho jsou. Ale stále více členů si klade otázku „za jakou cenu“?

Zrada ideálů a strach o posty: „Otec“ Pirátů káral stranu léta, místo Bartoše volil Gregorovou

„Otec zakladatel“ Pirátů Jiří Kadeřávek byl známý svou kritikou poměrů ve straně. V minulosti vedení vyčítal, že se odvrátilo od svých původních voličů a začalo se bát o svá místa. I z toho důvodu podpořil na posledním pirátském sjezdu kandidaturu europoslankyně Markéty Gregorové do čela strany. Proč od Pirátů odchází a co předsedovi strany Ivanu Bartošovi nejvíce vyčítal?

Zakladatel Pirátů opouští loď. Naše bárka změnila kurz, napsal k žádosti o ukončení členství

Piráti, kurz, který aktuálně držíme, není a nikdy nebyl kurzem, kterým jsem naši bárku nasměroval, napsal v příspěvku na Facebooku zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek. Ve čtvrtek prý doručil žádost o bezodkladné ukončení jeho členství v Pirátské straně. K tomu přistoupil poté, co předseda Ivan Bartoš na vládě prosadil novelu o podnikání v cestovním ruchu, která počítá s novým registrem předávajícím osobní údaje lidí státu.

Čeští politici odsuzují útok na Trumpa: Fiala odmítá násilí, Babiš akt označil za šílený

Aktualizováno

Politika má být soubojem názorů, násilí v ní nesmí mít místo, odsoudil pokus o atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa premiér Petr Fiala (ODS) a popřál mu brzké uzdravení. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil incident na mítinku v Pensylvánii za „šílený“ a současně exprezidentovi popřál, aby byl co nejdříve v pořádku. Útok odsoudila i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

KOMENTÁŘ: Ministerská netáhla k Pirátům voliče nepřitáhnou

Výsledkem slavnostně oznamované digitalizace ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše je prodloužení lhůt stavebního řízení na dvojnásobek. Z třiceti na šedesát dnů. Jakkoliv je tedy možné pochopit, že dodání britských zástrček pro počítače využívající evropské standardy není vina pana ministra, neboť zakázky skutečně nekompletuje, lhůty mu nikdo neodpáře. Stejně jako kvalitní zákonnou přípravu. Oči navrch hlavy – bohužel nezpůsobené údivem nad kardinálním úspěchem – má leckdo, včetně koaličních partnerů Pirátů. A lépe na tom nejsou ani ostatní pirátští ministři.

Bartoš hází zvýšení poplatku za stavbu studny na hnutí ANO. Napravíme to, kaje se Fiala

Poplatek za povolení stavby studny ve výši 10 tisíc korun čeká výrazné snížení, potvrdili ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) i premiér Petr Fiala (ODS). Zvýšení poplatku obsahoval nový stavební zákon, se kterým souhlasila i opozice. I když zákon předkládalo Bartošovo ministerstvo, šéf Pirátů viní z pochybení svou předchůdkyni Kláru Dostálovou (za ANO), která resort vedla před dvěma a půl lety.

Zákon o bydlení? Bartošův socialistický experiment, to jsme se neodvážili ani my, zní z ANO

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) donesl před poslance jednu z vlajkových lodí Pirátů, kterou je zákon o podpoře bydlení. Zákon má pomoci téměř 1,6 milionu lidí v bytové nouzi. Přestože především z ODS se neozývá úplně přesvědčivá podpora, vláda zákon schválila a ve středu ho v prvním čtení jednohlasně podpořili i všichni koaliční poslanci. Proti se podle očekávání postavili především opoziční poslanci. Ti z hnutí ANO ho označili za Bartošův socialistický experiment a obávají se nárůstu obchodu s chudobou. Bartoš slibuje vysvětlení a nabízí řešení.

Vyšší televizní poplatky? Je to dvojitá platba, zlobí se firmy. Rozšíření kritizuje i Bartoš

Až stonásobně by se měly zvýšit koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi pro velké firmy. Podle Svazu průmyslu a dopravy ČR se to většině podniků nelíbí a s vládní novelou nesouhlasí. Společnosti především nerozumí, proč by měly platit za televizi, když ji nevyužívají a jejich zaměstnanci navíc platí za domácí přístroje. Podobný názor sdílí i ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Členové vládní koalice Spolu si naopak za novelou stojí.