CNN Prima News Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Bartoš“

Účinnost klíčových částí nového stavebního zákona se odloží, schválili poslanci

13. května 2022 13:26

Poslanci v pátek ve třetím čtení schválili odklad účinnosti klíčových částí nového stavebního zákona, které zavádějí státní stavební správu. Vláda Petra Fialy (ODS) tím chce získat čas na jeho věcné úpravy. Stavební úřady by měly podle představ ministrů zůstat při obecních úřadech, byť v menším počtu než nyní. Zřídí se Specializovaný a odvolací stavební úřad.

Energetické drinky jen na občanku. Poslanci chtějí jejich pití zakázat dětem jako alkohol

5. května 2022 07:52

Děti by neměly pít energetické nápoje, shodnou se všichni poslanci ve Sněmovně. Ti koaliční dokonce připravují změnu zákona, která by takové drinky postavila na roveň alkoholu, a děti by si je tak mohly koupit pouze na občanský průkaz. Podle poslance STAN Josefa Fleka se debata vede především o věku, od kdy by měl být prodej povolený. Ve hře jsou varianty od 15 nebo 18 let.

Piráti vyzývají k legalizaci konopí. Podporu budou hledat složitě v koalici i v opozici

30. dubna 2022 21:21

Při příležitosti Světového dne marihuany vytáhli znovu Piráti své tradiční téma, tedy legalizaci konopí, která by podle nich mohla do státní kasy přinést až dvě miliardy korun ročně. Od chvíle, kdy usedli ve vládních lavicích, je to poprvé, kdy Piráti s tímto kontroverzním tématem přišli. Koaliční partneři se debatě nebrání, připomínají však, že legalizace není součástí vládního programu. Těžko budou Piráti hledat případnou podporu i mezi opozičními poslanci.

Schillerová: Putin je schopný úplně všeho. Česko bez plynu je jen otázka času, míní Pikora

28. dubna 2022 23:19

Ruský prezident Vladimir Putin je schopný už úplně všeho. V souvislosti s odpojením Polska a Bulharska od ruského plynu to ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS prohlásila exministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ekonom Vladimír Pikora varoval, že je jen otázka času, než bez ruského plynu bude i Česká republika. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dodal, že se české zásobníky aktuálně plní po zimě.

Máte drzost říkat, že si žijeme nad poměry? Švihlíková tepala Bartoše za Pekarovou

28. dubna 2022 22:19

Ekonomka Ilona Švihlíková obvinila vládní koalici, že se podle ní v současné krizi s energiemi a rostoucí inflací chová arogantně. „Máte drzost říct, že si žijeme nad poměry,“ pronesla ve středečním speciálním vysílání na CNN Prima NEWS směrem k ministrovi pro místní rozvoj Ivanu Bartošovi (Piráti), čímž narážela na výrok předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09).

Sledujte ZÁZNAM speciálu Česko v krizi. Velká diskuse o válce a drahotě

28. dubna 2022 10:48

Válka na Ukrajině trvá již déle než dva měsíce. Dopady ruské invaze pociťuje doslova celá Evropa. CNN Prima NEWS ve čtvrtek večer nabídne tříhodinový speciál s názvem Česko v krizi. Vystoupili v něm například vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) či někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO). V poslední části diskutovali expremiéři Jiří Paroubek a Petr Nečas, exministr vnitra Ivan Langer a někdejší ministr financí Ivan Pilný.

Znojmo není Nojmo. Kdy se písmeno Z bere jako symbol ruské agrese?

23. dubna 2022 07:41

Ještě před válkou bylo Z jen obyčejným písmenem abecedy. Nyní je však také symbolem ruské agrese. Pokud ho někdo napíše, aby podpořil válku, hrozí mu vězení. Lidé, kteří pak tvrdí, že to tak nemysleli, se podle advokáta Tomáše Sokola vymlouvají podobným způsobem jako ti, kteří hajlují a pak to popírají.

Romští běženci z Ukrajiny stanují v Praze 9. Je to zcela nevhodné, zlobí se místostarosta

23. dubna 2022 00:17

Dva stany uprostřed Prahy, ve kterých dočasně pobývá několik desítek romských uprchlíků, rozvířily debatu mezi politiky. Místostarosta Prahy 9 kritizuje magistrát, který prý s vedením městské části jejich umístění nekonzultoval. Hejtmani zase upozorňují, že do Česka míří i nepřizpůsobiví lidé. Podle odhadů už jich je kolem dvou tisíc. Vláda teď hledá budovy, kam je umístit.

Projde Koudelka u Zemana? Změnil postoj k Rusku, může otočit i teď, myslí si Bartoš

20. dubna 2022 22:18

Projde u prezidenta Miloše Zemana sedmý pokus na jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem? Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nastínil, že když Zeman změnil po invazi na Ukrajinu postoj k Rusku, může otočit i teď. Jiní politici ale odhadují, že verdikt vynese až další prezident.

Ministři vyrazili na zámeček. Nejedeme ale na výlet nebo hrát paintball, brání se Bartoš

20. dubna 2022 15:44

Vláda Petra Fialy (ODS) ve středu vyrazila na výjezdní zasedání na zámek Štiřín v Kamenici u Prahy. Po oficiálním jednání tam ministři zůstanou na neformálním jednání až do čtvrtka. Podle šéfa resortu pro místní rozvoj a digitalizaci Ivana Bartoše (Piráti) ale členové kabinetu nejeli na výlet nebo hrát paintball. Chtějí prý do hloubky řešit témata, která trápí Česko.