reklama
CNN Prima News Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Bartoš“

Sledujte ZÁZNAM: Šéfové sněmovních stran se sešli se Senátem. Jak rozhodnou o osudu Zemana?

19. října 2021 15:28

Předsedové sněmovních stran včetně premiéra Andreje Babiše (ANO) se sešli v Senátu, aby s jeho vedením probrali postup při předání prezidentských pravomocí kvůli indispozici Miloše Zemana. Očekává se, že obě parlamentní komory tento krok schválí. Není ale zatím jisté, zda by to podpořili i poslanci hnutí ANO a SPD. Tiskovou konferenci po jednání sledujte živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Okamura: Aktivovat článek 66? Z 12 řádků to nepůjde. Zeman dostal nejvíce hlasů v historii

19. října 2021 15:00

Chceme více informací, řekl předseda SPD Tomio Okamura před schůzkou, na které šéfové sněmovních stran jednali s vedením Senátu o postupu při předání prezidentských pravomocí. Okamura zdůraznil, že k aktivaci ústavního článku 66 není zatím důvod. Lídři koalic Spolu a Pirátů se STAN se ale shodli na tom, že by měli zbavit Miloše Zemana prezidentských pravomocí.

Sledujte ZÁZNAM: První jednání pětikoalice o vládě. Na čem se dohodla Spolu s PirSTAN?

13. října 2021 13:23

Koalice Spolu a Piráti se STAN se poprvé sešly na schůzce o společném programu pro případnou budoucí vládu. Pět stran by se také mohlo dohodnout na obsazení vedení Sněmovny. Řešit personální obsazení ministerstev je však podle nich zatím předčasné. Tisková konference je hlášená na 14:00 a na webu CNN Prima NEWS ji budete moci sledovat živě.

Dvě křesla pro Piráty? Všichni jim to dají sežrat, byl by to přepych, říká komentátor

13. října 2021 12:33

Kolik vládních postů je přiměřených v poměru ke čtyřem poslancům v koalici pěti stran? Přestože se spekuluje o dvou postech, experti a komentátoři to považují za nepravděpodobné. Jako o přepychu dokonce mluví komentátor Miroslav Korecký z MF Dnes. A to i přesto, že předseda hnutí STAN Vít Rakušan v neděli prohlásil, že to bude „více než jedno“. Korecký ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS mluvil také o motivaci Starostů, kteří prý mají černé svědomí.

KOMENTÁŘ: Příliš krutá demokracie aneb jak Piráti zaplatili za to, že neumí mlčet

12. října 2021 07:59

Měla to být oslava pirátské ideologie a jeden z vrcholů fungování strany, který přepíše anály české porevoluční politiky. Místo toho se Piráti celý víkend probírali z šoku a jen stěží skrývali slzy, zklamání a vztek. Demokracie k nim byla krutější, než by si ale možná zasloužili. Ať už jsou vám více nebo méně sympatičtí, pravdou je, že za čtyři roky ve Sněmovně odmakali kus práce a do kampaně šli s opravdu velkým elánem. O to tvrdší pád to pro mladé a ambiciózní hvězdičky musí být. Proč ale nemohou svalovat vinu jen na Babišovu kampaň a na kroužkování?

Kubáček: Předsedou Poslanecké sněmovny může být Gazdík, Rakušan pomůže Pirátům

11. října 2021 16:07

Novým předsedou Poslanecké sněmovny by se mohl stát její bývalý místopředseda a exšéf hnutí STAN Petr Gazdík. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Starostové budou podle jeho slov velmi usilovat právě o post šéfa dolní komory Parlamentu. Kubáček doplnil, že předsedu STAN Víta Rakušana vidí na resortu vnitra a mimo to se pokusí dojednat co nejvýhodnější podmínky pro koaliční Piráty, se kterými šel do voleb.

reklama