reklama

Hamáček: V politice skončím, až o mě nebude zájem. S ANO bych šel do vlády znovu

Jan Hamáček, pod jehož vedením se ČSSD dostala do stavu, kdy jí hrozí, že se nedostane do Poslanecké sněmovny, stále cítí podporu veřejnosti. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Z politiky by podle svých slov odešel až tehdy, pokud by o něj nebyl zájem. V několika rychlých otázkách odpovídal i na to, zda by šel znovu do vlády s hnutím ANO nebo co je podle něj pro Česko aktuálně největší hrozbou.

reklama

Jaká je podle vás aktuálně největší hrozba pro Česko?
Populismus.

Čí?
Politických stran. Sklouzávají k tomu skoro všechny.

Kdo by byl podle vás lepší premiér. Ivan Bartoš nebo Petr Fiala?
Ani jeden.

Kdybyste si musel vybrat?
To po mně nechtějte. Jsou to lidé, kteří jsou na tom úplně jinak, než já. Nevybral bych si.

Šel byste jako předseda ČSSD znovu do vlády s Andrejem Babišem?
Kdybych byl ve stejné situaci jako v roce 2017, tak ano.

Za současných podmínek?
Teď by to záleželo na tom, o koho by se vláda opírala, protože jsme se také z minulých let poučili.

Můžete říct ano nebo ne?
Pokud bych měl jistotu, že se nám dále podaří prosazovat naše priority, tak ano. Bylo by důležité, s kým by to bylo dál, protože evidentně ve dvou by to nevyšlo.

Takže to nevylučujete. Pojďme dál. Kolik procent podle vás získá ČSSD ve volbách?
Byl bych rád, kdyby to bylo minimálně jako minule. Tedy kolem 7 až 8 procent.

Kdy skončíte v politice? Co by se muselo stát, abyste skončil?
Až o mě nebude zájem.

Je podle vás o vás stále ještě zájem?
Když jezdím po republice a bavím se s lidmi, tak mě nikdo nemlátí, nikdo po mě nekřičí a ani po mně nic nehází, takže zatím ten zájem cítím. Ale pokud by se ukázalo, že ČSSD pod mým vedením neuspěla, tak by to byl signál skončit.

Celý rozhovor s Janem Hamáčkem najdete na webu cnn.iprima.cz ve čtvrtek dopoledne.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama