reklama

Hamilton tentokrát Albona neposlal na štěrk. Svět baví jejich 11 let stará fotografie

Takto vypadalo setkání Lewise Hamiltona (vlevo) a Alexandera Albona v roce 2009. Poslední víkend společně pózovali na stupních vítězů po Velké ceně Toskánska.
Zdroj: Twitter/F1

Dočkal se. Po více než roce v týmu Red Bull dosáhl pilot Alexander Albon na své první pódium ve formuli 1. V nedělní Velké ceně Toskánska plné bouraček a přerušení si vyjel třetí místo a na stupních vítězů se tak potkal s Lewisem Hamiltonem, kterého před 11 lety přišel obdivovat jako malý fanoušek do paddocku.

reklama

Na trati s názvem Mugello přeměnil Albon svůj sen v realitu, ale také naplnil očekávání své stáje, které už možná pomalu, ale jistě docházela trpělivost. Hůl však nad svým jezdcem nezlomila.

Na oficiálním twitterovém účtu F1 se po závodě objevilo video z roku 2010, kdy tehdy 14letý Albon ještě jezdil v motokárách. Už tou dobou projevoval nesporný potenciál, a tak se mohl těšit ze sponzoringu od nápojového giganta Red Bullu. „Hádám, že jsem asi celkem dobrý, ale nechce se mi to úplně říkat,“ pronesl skromně thajský závodník narozený v Londýně v reportáži, kterou natáčela Akademie mladých novinářů.

Mladý reportér pak položil Albonovi otázku: „Až se za několik let budu dívat na formuli 1, myslíš si, že tam uvidím tvé jméno?“

„Doufám, že ano,“ pousmál se Albon. „Je samozřejmě přede mnou spoustu práce, také musím mít štěstí. Ale snad se prostřednictvím Red Bullu do seriálu dostanu.“

Druhým rokem drží jednu z místenek mezi pouhými dvaceti jezdci. Z týmu Toro Rosso loni povýšil do Red Bullu a první velký úspěch si může odškrtnout. Třetí místo za zástupci suverénního Mercedesu Lewisem Hamiltonem a Valtteri Bottasem. Když se pak tři muži navzájem skrápěli šampaňským na stupních vítězů, možná Albonovi vyskočily v hlavě vzpomínky na rok 2009.

Alexander Albon (vlevo) a Lewis Hamilton diskutují po toskánské Grand Prix F1.
Alexander Albon (vlevo) a Lewis Hamilton diskutují po toskánské Grand Prix F1.
Zdroj: Profimedia

Už tehdy měl dnes šestinásobný mistr světa Hamilton za sebou vítězství v celém seriálu. Pro mnohé mladé kluky byl před jedenácti lety úřadující šampion ikonou, Albona nevyjímaje. Správci účtu F1 proto z archivu vytáhli zajímavou fotku, na které nadšený 13letý talentovaný závodník přišel do paddocku při jednom ze závodů navštívit hvězdu motorsportu.

Setkání úřadujícího šampiona F1 Lewise Hamiltona (vlevo) a 13letého Alexandera Albona v roce 2009
Setkání úřadujícího šampiona F1 Lewise Hamiltona (vlevo) a 13letého Alexandera Albona v roce 2009
Zdroj: Twitter/F1

Tentokrát bez kontaktu s Hamiltonem

Paradoxně kvůli Hamiltonovi musel Albon čekat na stupně vítězů až do letošního druhého zářijového víkendu.

Minulý rok v Brazílii si držel dokonce v předposledním kole druhou příčku. Jenže v jedné ze zatáček okruhu Interlagos Hamilton se svým Mercedesem nevybíravě šťouchl do Albonova monopostu a ten se posléze roztočil. V této sezoně Albon zase už už sahal po umístění v první trojce na rakouském Spielbergu, ovšem i zde skončil kvůli kontaktu s Hamiltonem kousek před cílem ve štěrku.

„Ten chlap je takovej lůzr,“ čertil se Albon bezprostředně po srážce v Rakousku do týmového rádia.

Tentokrát se i přes divoký průběh toskánské Grand Prix, která musela být dvakrát přerušená, udržel po celou dobu čtyřmi koly na silnici a cílem projel na třetím místě. Možná i proto, že „nebezpečného“ Hamiltona měl daleko před sebou. Na bronzovou příčku se probil především díky skvělému manévru v první zatáčce 51. kola, kterým za sebe odsunul Daniela Ricciarda.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama