reklama

Hamilton tentokrát Albona neposlal na štěrk. Svět baví jejich 11 let stará fotografie

Takto vypadalo setkání Lewise Hamiltona (vlevo) a Alexandera Albona v roce 2009. Poslední víkend společně pózovali na stupních vítězů po Velké ceně Toskánska.
Foto: Twitter/F1

Dočkal se. Po více než roce v týmu Red Bull dosáhl pilot Alexander Albon na své první pódium ve formuli 1. V nedělní Velké ceně Toskánska plné bouraček a přerušení si vyjel třetí místo a na stupních vítězů se tak potkal s Lewisem Hamiltonem, kterého před 11 lety přišel obdivovat jako malý fanoušek do paddocku.

reklama

Na trati s názvem Mugello přeměnil Albon svůj sen v realitu, ale také naplnil očekávání své stáje, které už možná pomalu, ale jistě docházela trpělivost. Hůl však nad svým jezdcem nezlomila.

Na oficiálním twitterovém účtu F1 se po závodě objevilo video z roku 2010, kdy tehdy 14letý Albon ještě jezdil v motokárách. Už tou dobou projevoval nesporný potenciál, a tak se mohl těšit ze sponzoringu od nápojového giganta Red Bullu. „Hádám, že jsem asi celkem dobrý, ale nechce se mi to úplně říkat,“ pronesl skromně thajský závodník narozený v Londýně v reportáži, kterou natáčela Akademie mladých novinářů.

Mladý reportér pak položil Albonovi otázku: „Až se za několik let budu dívat na formuli 1, myslíš si, že tam uvidím tvé jméno?“

„Doufám, že ano,“ pousmál se Albon. „Je samozřejmě přede mnou spoustu práce, také musím mít štěstí. Ale snad se prostřednictvím Red Bullu do seriálu dostanu.“

Druhým rokem drží jednu z místenek mezi pouhými dvaceti jezdci. Z týmu Toro Rosso loni povýšil do Red Bullu a první velký úspěch si může odškrtnout. Třetí místo za zástupci suverénního Mercedesu Lewisem Hamiltonem a Valtteri Bottasem. Když se pak tři muži navzájem skrápěli šampaňským na stupních vítězů, možná Albonovi vyskočily v hlavě vzpomínky na rok 2009.

Už tehdy měl dnes šestinásobný mistr světa Hamilton za sebou vítězství v celém seriálu. Pro mnohé mladé kluky byl před jedenácti lety úřadující šampion ikonou, Albona nevyjímaje. Správci účtu F1 proto z archivu vytáhli zajímavou fotku, na které nadšený 13letý talentovaný závodník přišel do paddocku při jednom ze závodů navštívit hvězdu motorsportu.

Tentokrát bez kontaktu s Hamiltonem

Paradoxně kvůli Hamiltonovi musel Albon čekat na stupně vítězů až do letošního druhého zářijového víkendu.

Minulý rok v Brazílii si držel dokonce v předposledním kole druhou příčku. Jenže v jedné ze zatáček okruhu Interlagos Hamilton se svým Mercedesem nevybíravě šťouchl do Albonova monopostu a ten se posléze roztočil. V této sezoně Albon zase už už sahal po umístění v první trojce na rakouském Spielbergu, ovšem i zde skončil kvůli kontaktu s Hamiltonem kousek před cílem ve štěrku.

„Ten chlap je takovej lůzr,“ čertil se Albon bezprostředně po srážce v Rakousku do týmového rádia.

Tentokrát se i přes divoký průběh toskánské Grand Prix, která musela být dvakrát přerušená, udržel po celou dobu čtyřmi koly na silnici a cílem projel na třetím místě. Možná i proto, že „nebezpečného“ Hamiltona měl daleko před sebou. Na bronzovou příčku se probil především díky skvělému manévru v první zatáčce 51. kola, kterým za sebe odsunul Daniela Ricciarda.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama