Harry a Meghan jsou v New Yorku, chtějí vakcíny pro všechny. Nejdřív ale vyrazili do baru

Princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu přiletěli do New Yorku. V baru luxusního hotelu Carlyle se nejprve setkali s několika přáteli, druhý den pak uctili památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Ve městě chtějí strávit tři dny a děti nechali doma, přestože dceři Lilibet jsou teprve tři měsíce. Za hlavní cíl své návštěvy považují apel na světové lídry, aby byly vakcíny proti covidu dostupné po celém světě. V New Yorku probíhá zasedání Valného shromáždění OSN.

Princ Harry a jeho žena Meghan Markleová přiletěli do New Yorku ve středu a jejich první zastávkou byl hotelový bar Bemelmans, kde se potkali s kamarádkou Mishou Nonoovou a jejím manželem, ropným magnátem Michaelem Hessem. O Mishe se říká, že Harryho a Meghan seznámila.

Královský pár tak započal třídenní pobyt v New Yorku, kam přijal pozvání od starosty Billa de Blasia. Manželé se poprvé od červnového narození dcery Lilibet společně objevili na veřejnosti, ovšem bez dětí. Potomci Archie a Lilibet zůstali doma v Los Angeles.

Druhý den ráno se manželé objevili na vyhlídce One World Trade Center, které stojí na místě Světového obchodního centra. Poté se společně se starostou přemístili do památníku a muzea. Oba své oblečení přizpůsobili události. Meghan si oblékla černé kalhoty, černý rolák a k tomu tmavý kabát. Harry měl klasický černý oblek.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se v sobotu zúčastní akce Global Citizen Live ve světoznámém Central Parku. Na koncertě vystoupí kapela Coldplay nebo zpěvačky Jennifer Lopezová a Lizzo. Celodenní živé vysílání propojí místa po celém světě pod heslem „ochránit planetu a porazit chudobu“. „Je skvělé být zpět,“ prohlásila podle BBC během návštěvy Meghan.

Tagy: