CNN Prima News Světové obchodní centrum

Světové obchodní centrum

Výpis příspěvků ke štítku „Světové obchodní centrum“

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

11. září 2022 10:14

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Když spadla Dvojčata, brečel jsem jak malý kluk. Čtyři roky předtím jsem WTC navštívil

11. září 2022 09:00

Na ty záběry nikdy nezapomenu. Dým valící se ze severní věže Světového obchodního centra a náraz druhého Boeingu v přímém přenosu je atentátem na Johna Fitzgeralda Kennedyho mé generace. Útok teroristů na Spojené státy jsem bral jako útok na naši zemi. Ameriku totiž miluju a pokud bych měl někdy žít jinde než v Česku, vybral bych si právě Spojené státy.

Harry a Meghan jsou v New Yorku, chtějí vakcíny pro všechny. Nejdřív ale vyrazili do baru

24. září 2021 17:24

Princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu přiletěli do New Yorku. V baru luxusního hotelu Carlyle se nejprve setkali s několika přáteli, druhý den pak uctili památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Ve městě chtějí strávit tři dny a děti nechali doma, přestože dceři Lilibet jsou teprve tři měsíce. Za hlavní cíl své návštěvy považují apel na světové lídry, aby byly vakcíny proti covidu dostupné po celém světě. V New Yorku probíhá zasedání Valného shromáždění OSN.

USA si Dvojčata odpálily samy a k žádným únosům nedošlo. Konspirátoři žijí 11. zářím

12. září 2021 06:02

Dvacet let po tragickém 11. září 2001 zastávají konspirátoři stále názor, že k žádným teroristickým útokům onoho osudného dne nedošlo. Tvrdí, že to americká vláda úmyslně odpálila Dvojčata, aby mohla ospravedlnit invazi na Blízký východ. Další konspirátoři popírají útok na Pentagon či samotnou existenci teroristů. Jaké jsou jejich nejznámější teorie?

20 let od 11. září: Deset věcí, které jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli

11. září 2021 21:41

Když se v dubnu 1973 slavnostně otvírala téměř identická dvojice mrakodrapů na dolním Manhattanu, na krátko se budovy číslo 1 a 2 Světového obchodního centra staly nejvyššími stavbami světa. Výstavba trvala devět let, spotřebovalo se při ní přes 200 tisíc tun oceli, pláště pokrývalo skoro 58 tisíc metrů čtverečních skla. Podívejte se, co jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli.

Nečekaný nález v troskách po 11. září. Symbolicky posledním přeživším nebyl člověk

10. září 2021 13:46

Teroristické útoky al-Káidy změnily 11. září 2001 celý svět. Po nárazech dvou letadel do Světového obchodního centra v New Yorku zahynulo 2 606 lidí. Jen 18 lidí z trosek budov vyvázlo živých. Po měsíci prohledávání však objevili záchranáři v troskách jinou známku života. Hrušeň callery byla spálená a takřka mrtvá, přesto měla jednu živou větev. Strom se stal symbolem naděje.