reklama
CNN Prima News Světové obchodní centrum

Světové obchodní centrum

Výpis příspěvků ke štítku „Světové obchodní centrum“

USA si Dvojčata odpálily samy a k žádným únosům nedošlo. Konspirátoři žijí 11. zářím

12. září 2021 06:02

Dvacet let po tragickém 11. září 2001 zastávají konspirátoři stále názor, že k žádným teroristickým útokům onoho osudného dne nedošlo. Tvrdí, že to americká vláda úmyslně odpálila Dvojčata, aby mohla ospravedlnit invazi na Blízký východ. Další konspirátoři popírají útok na Pentagon či samotnou existenci teroristů. Jaké jsou jejich nejznámější teorie?

20 let od 11. září: Deset věcí, které jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli

11. září 2021 21:41

Když se v dubnu 1973 slavnostně otvírala téměř identická dvojice mrakodrapů na dolním Manhattanu, na krátko se budovy číslo 1 a 2 Světového obchodního centra staly nejvyššími stavbami světa. Výstavba trvala devět let, spotřebovalo se při ní přes 200 tisíc tun oceli, pláště pokrývalo skoro 58 tisíc metrů čtverečních skla. Podívejte se, co jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli.

Když spadla Dvojčata, brečel jsem jak malý kluk. Čtyři roky předtím jsem WTC navštívil

11. září 2021 19:16

Na ty záběry nikdy nezapomenu. Dým valící se ze severní věže Světového obchodního centra a náraz druhého Boeingu v přímém přenosu je atentátem na Johna Fitzgeralda Kennedyho mé generace. Útok teroristů na Spojené státy jsem bral jako útok na naši zemi. Ameriku totiž miluju a pokud bych měl někdy žít jinde než v Česku, vybral bych si právě Spojené státy.

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

11. září 2021 17:00

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Nečekaný nález v troskách po 11. září. Symbolicky posledním přeživším nebyl člověk

10. září 2021 13:46

Teroristické útoky al-Káidy změnily 11. září 2001 celý svět. Po nárazech dvou letadel do Světového obchodního centra v New Yorku zahynulo 2 606 lidí. Jen 18 lidí z trosek budov vyvázlo živých. Po měsíci prohledávání však objevili záchranáři v troskách jinou známku života. Hrušeň callery byla spálená a takřka mrtvá, přesto měla jednu živou větev. Strom se stal symbolem naděje.

Smutný osud letu 93. Lidé se postavili teroristům a zachránili Kapitol, sami zemřeli

10. září 2021 05:41

Dopoledne 11. září 2001 unesli teroristé celkem čtyři letadla. Zatímco se třemi letouny útočníci narazili do plánovaných cílů, příběh čtvrtého letu 93 se pro únosce zkomplikoval. Cestující se totiž na palubě dozvěděli o jejich úmyslu a pokusili se je přemoci. Nakonec se stroj roztříštil o pole Pensylvánie. Záchrana Kapitolu byla vykoupena smrtí všech pasažérů.

reklama